Video

Patarimai, kuriuos privalu žinoti prieš perkant naują televizorių: kokio dydžio rinktis ir į kokius kriterijus būtina atsižvelgti

Tinkamo dydžio televizorius leidžia patogiai žiūrėti mėgstamą televizijos laidą ar filmą, mėgautis raiškiu vaizdu žaidžiant vaizdo žaidimus.

Patarimai, kuriuos privalu žinoti prieš perkant naują televizorių: kokio dydžio rinktis ir į kokius kriterijus būtina atsižvelgti

Tiek atstumas iki televizoriaus, tiek jo dydis yra svarbūs norint saugoti savo regėjimą bei mėgautis gera žiūrėjimo patirtimi. Tad šiame straipsnyje pateiksime naudingus patarimus, kurie leis tinkamai įvertinti individualią situaciją ir pasirinkti optimalaus dydžio televizorių.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Atsižvelkite į kambario dydį

Renkantis tinkamą televizoriaus dydį, labai svarbu atsižvelgti ir į patalpos, kuriame jis bus naudojamas, dydį. Didelių matmenų televizorius ne tik užgoš itin mažą erdvę, bet ir sukels nepatogumų – ypač jei ekranas bus per arti sėdėjimo vietos. Sunkumų gali kilti ir kitu atveju, jei mažą televizorių pastatysite didelėje erdvėje. Bet kuriuo atveju, daiktai gali atrodyti neproporcingai.

Jeigu nuspręsite apžiūrėti skirtingus televizorius internetu, aprašymo skiltyje atkreipkite dėmesį į ekrano įstrižainę. Ypač kai gaminio nematote gyvai, sunku įsivaizduoti jį kambaryje. Gera mintis – praktiškai išmatuoti, kaip tokios įstrižainės gaminys atrodytų. Galite pažymėti televizoriaus rėmus ant sienos, pavyzdžiui, lipniais lapeliais.

Be to, verta pasidomėti ir rekomendacijomis, kokio dydžio televizorių profesionalai rekomenduoja skirtingose erdvėse. Čia itin praverčia konsultacija su specialistais – nuvykus į parduotuvę ar tiesiog paskambinus.

Įvertinkite atstumą iki televizoriaus

Kitas ne ką mažiau svarbus aspektas – atstumas nuo minkšto kampo ar sofos iki vietos, kurioje bus pastatytas įrenginys. Sėdėdami per toli nuo televizoriaus, sunkiai įžiūrėsite visas detales, o sėdėdami per arti, rizikuosite pakenkti savo regėjimui. Galite vadovautis paprasta taisykle: atstumas iki televizoriaus turėtų būti bent 1,5 karto didesnis už jo ekrano įstrižainę (t. y., nuotolį tarp labiausiai nutolusių ekrano kampų), tačiau neturėtų jos viršyti daugiau nei 3 kartus.

Atsižvelkite į kambario baldų išdėstymą

Jeigu televizorių kabinsite ant sienos, tam tikrų baldų išdėstymas gali lemti matomumą iš tam tikrų žiūrėjimo kampų arba net paties gaminio dydį (pavyzdžiui, kai ant sienos yra lentynų ar pan.). Jeigu televizorių statysite ant komodos ar kito baldo, tinkamai įvertinkite ir baldų aukštį, kadangi tai lems žiūrėjimo kampą. Idealiausia, jeigu televizorius stovėtų akių lygyje. Visgi, ne visada yra tokia galimybė, todėl geriausia statyti televizorių taip, kad nesusidarytų didesnis nei 15 laipsnių žiūrėjimo kampas.

Taigi, atsižvelgę į aukščiau pateiktus patarimus, galėsite komfortiškai žiūrėti mėgstamą serialą ar filmą, žaisti pamėgtus vaizdo žaidimus. Optimalaus dydžio modernus televizorius, pastatytas tinkamu atstumu, leis užtikrinti gerą žiūrėjimo patirtį ir atrodys stilingai bet kokiame interjere. Žinoma, ieškodami įrenginio, įvertinkite ir kitus asmeniškai svarbius aspektus. Jeigu turite neatsakytų klausimų ir dvejonių, pasikonsultuokite su specialistais – net jei renkatės gaminį internetu, visuomet galite susisiekti su profesionalais el. paštu ar telefonu.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas