Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

TV neberodo populiariausių lietuviškų kanalų? Sužinokite kodėl taip nutiko ir ką dabar daryti

TV neberodo populiariausių lietuviškų kanalų? Sužinokite kodėl taip nutiko ir ką dabar daryti

Pranešimas spaudai

2021-06-22, 07:40

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) pagal Ryšių reguliavimo tarnybos įpareigojimą gegužės-birželio mėn. atliko eterinės televizijos siuntimo tinklo ST1 pertvarkymą, kuris pagrindinis tikslas buvo atlaisvinti 700 MHz dažnių diapazoną ir šiuos dažnius perduoti 5G tinklų vystymui šalyje. Atliktas pokytis taip pat leido daugelyje šalies vietovių pagerinti ST1 tinklu siunčiamų signalų skverbtį bei priėmimą.

Transliacinė įranga į naujus dažnius buvo perjungta TV bokštuose, esančiuose Tauragėje, Telšiuose Laukuvoje, Biržuose, Rokiškyje Viešintose, Giruliuose, Mažeikiuose, Nidoje, Plungėje, Skuode, Švėkšnoje, Molėtuose, Šalčininkuose, Dieveniškėse, taip pat didžiajame TV bokšte Vilniuje. Pastarajame bokšte taip pat buvo įrengtas didesnės galios siųstuvas.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

nokia-tv

Šie pakeitimai leido pagerinti ST1 tinklu siunčiamų TV programų, kurias kuria šalies ir užsienio televizijų kompanijos – LNK, BTV, TV1, Info TV, 2TV, TV3, TV6, TV8, Lietuvos ryto televizija, Delfi TV, Current time/Nastojaščeje Vremia – priėmimą maždaug pusėje Lietuvos vietovių. Šiose vietovėse nemokamą eterinę televiziją per anteną žiūri apie 200 000 namų ūkių.

Pasak Telecentro vadovo Remigijaus Šerio, signalų priėmimo sąlygos pagerėjo, nes dėl žemesnių dažnių yra mažiau slopinamas TV signalas, gerėjo jo skverbtis, taip pat efektyviau veikia priėmimo antenų stiprinimo priemonės. Teigiamą pokytį turėtų ypač pajusti pajūrio ir dalies Žemaitijos vietovių gyventojai, kuriose anksčiau eterinė televizija buvo siunčiama aukščiausiu 60-uoju kanalu. Taip pat eterinės televizijos priėmimas juntamai pagerėjo Vilniuje ir jo apylinkėse.

LG-TV_3

Perjungimo metu Telecentro specialistai konsultavo gyventojus, kaip atlikti automatinę kanalų paiešką, kaip pagerinti signalų iš artimiausio TV bokšto priėmimą. Iš viso sulaukta per 1000 skambučių.

Telecentras primena, kad gyventojai, kurių televizoriai pastaruoju metu nustojo rodyti vadinamųjų komercinių televizijų (LNK, TV3, Lietuvos ryto TV ir pan.) programas, turėtų savo televizoriuose arba TV priedėliuose atlikti automatinę kanalų paiešką.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas