Stiprinama Europos lyderystė superkompiuterijos ir kvantinės kompiuterijos srityse

Stiprinama Europos lyderystė superkompiuterijos ir kvantinės kompiuterijos srityse

Europos Komisija ėmėsi tolesnių skaitmeninio dešimtmečio darbotvarkės veiksmų, apie kuriuos pranešime apie Sąjungos padėtį trečiadienį paskelbė Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen ir kurių tikslas – stiprinti Europos skaitmeninį suverenumą. Europos Komisija pateikė naujo Reglamento dėl Europos našiosios kompiuterijos bendrosios įmonės (bendrosios įmonės „EuroHPC“) pasiūlymą, kurio tikslas – išlaikyti ir stiprinti Europos lyderystę superkompiuterijos ir kvantinės kompiuterijos srityse.

Siūlomu reglamentu siekiama atnaujinti ankstesnį Tarybos reglamentą, kuriuo 2018 m. spalio mėn. buvo įsteigta bendroji įmonė „EuroHPC“. Jis sudarys Europai sąlygas ir toliau pirmauti technologinėse superkompiuterijos lenktynėse, kurių dabartinis siekinys:

  • eksalygmens superkompiuteriai, per sekundę atliksiantys daugiau kaip vieną milijardą milijardų (1018) operacijų;
  • kvantiniai kompiuteriai ir hibridiniai kvantinės ir klasikinės kompiuterijos elementus jungiantys kompiuteriai, atliksiantys operacijas, kurių šiuo metu negali atlikti joks superkompiuteris.

Bendroji įmonė „EuroHPC“ suteiks visos Europos subjektams, įskaitant viešojo ir pramonės sektorių atstovus, visų pirma mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ), galimybę iš bet kurios vietos naudotis esamais Europos superkompiuterijos ir kvantinės kompiuterijos ištekliais.

Už prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą atsakinga vykdomoji Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Margrethe Vestager sakė: „Našiosios kompiuterinės sistemos – labai svarbus Europos skaitmeninis pajėgumas. Kaip paaiškėjo kovojant su koronaviruso pandemija, superkompiuteriai jau padeda ieškoti gydymo būdų, nustatyti ir prognozuoti infekcijos plitimą ir priimti sprendimus dėl plitimo valdymo priemonių. Naudojami kartu duomenys, dirbtinis intelektas ir superkompiuteriai atlieka labai svarbų vaidmenį nustatant ekosistemų tendencijas. Tai padeda mums švelninti klimato kaitą ir ieškoti sprendimų, padedančių išvengti nelaimių ir kovoti su klimato kaita. Atsižvelgiant į milžinišką superkompiuterių infrastruktūros potencialą gerinti gyvenimo kokybę, didinti pramonės konkurencingumą ir užtikrinti mokslo pažangą, šiandien pateiktu pasiūlymu skatinama didinti investicijas į šią sritį.“

Siekdama įtvirtinti Europos kaip pasaulinės lyderės našiųjų kompiuterinių sistemų srityje poziciją, bendroji įmonė „EuroHPC“ nuo pat įsteigimo 2018 m. padeda užtikrinti, kad ES lygmens investicijos į šią sritį būtų gerokai didesnės. Vien 2019–2020 m. laikotarpiu bendrosios įmonės viešųjų investicijų suma pasieks apie 1,1 mlrd. EUR, t. y., palyginti su padėtimi iki 2018 m., grynasis padidėjimas Europos lygmeniu bus beveik 250 mln. EUR per metus. Naudodama šias lėšas bendroji įmonė „EuroHPC“ iki 2021 m. pradžios įdiegs tris į pasaulio superkompiuterių penketuką patenkančias beveik eksalygmens sistemas (galinčias atlikti ne mažiau kaip 1017 skaičiavimo operacijų per sekundę) ir penkias į penkiasdešimtuką patenkančias petalygmens sistemas (galinčias atlikti ne mažiau kaip 1015 skaičiavimo operacijų per sekundę). Dėl šių naujų įrenginių Europos lygmens superkompiuterijos pajėgumai padidės aštuonis kartus.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas