Keistas JAV sankcijų efektas: „Huawei” telefonų su „Kirin” procesoriais kainos pasiekė neregėtas aukštumas

Keistas JAV sankcijų efektas: „Huawei” telefonų su „Kirin” procesoriais kainos pasiekė neregėtas aukštumas

„Huawei”, pernai susilaukusiai JAV sankcijų ir nebegalinčiai savo išmaniuosiuose diegti „Google” paslaugų paketo, 2020 metai bus vieni kontraversiškiausių istorijoje. Bendrovė šiemet aplenkė, rodos, iš sosto nepajudinamą „Samsung” ir tapo didžiausiu išmaniųjų telefonų gamintoju, tačiau metus juoda dėme paženklino nauji JAV draudimai, užkertantys kelią didžiausiam pasaulyje procesorių gamintojui „TSMC” gaminti „Kirin” lustus „Huawei” įrenginiams.

Žinodama tai, kompanija iš anksto pradėjo kaupti šiuos procesorius sandėliuose ir netgi maksimaliai padidino jų gamybą iki įsigaliojant sankcijoms, tad jų tikrai užteks naujajai šį rudenį debiutuosiančiai „Mate40” serijai, bet aišku viena - kitąmet „Huawei” privalės surasti partnerį (realiausias pretendentas yra „Mediatek”), kuris jos mobiliesiems įrenginiams tieks lustus. Tačiau visa ši situacija Kinijoje sukėlė keistą efektą - rinkoje stipriai išaugo naujesnių „Huawei” flagmanų kainos.

Remiantis „GlobalTimes” pranešimu, naujesni „Huawei” išmanieji su 5G ryšį palaikančiais lustais stipriai pabrango ir kai kuriais atvejais netgi parduodami brangiau, nei pristatymo metu. Geriausias to pavyzdys - didžiausiame Pekino didmeniniame elektronikos turguje „Huawei Mate 30 RS Porsche Design”, pristatytas prieš beveik metus, kainuoja beveik 3000 juanių (377 eurais) daugiau nei išleidimo metu - beveik 1900 eurų.

Na gerai, „Porsche” versijos modeliai yra limituotuos serijos ir laikomi itin išskirtiniais, tad galbūt sankcijos kainai įtakos nedaro? Ne visai. Vienas turgaus prekybininkų prasitarė, jog didmenininkai jau pradėjo sandėliuose kaupti įprastus „Huawei” flagmanus, kurių kainos pasklidus žiniai apie sankcijas pakilo 100-400 juanių, o įsigyti norimos spalvos ir atminties konfigūracijos „Huawei” flagmaną darosi vis sudėtingesnė užduotis. Pašnekovas taip pat prognozuoja, jog pasirodžius „Huawei Mate 40” serijai su naujuoju „Kirin 9000” procesoriumi šių telefonų kainos rinkoje bus kur kas didesnės už gamintojo rekomenduojamas, ypač jeigu jų nebus pakankamai ir bus jaučiamas deficitas.

Visam šiam reiškiniui greičiausiai įtakos turi ir tai, jog aukščiausios klasės „Huawei” telefonai Kinijoje laikomi statuso simboliu ir šiuo atžvilgiu gali lygintis nebent su „iPhone”. Minėtą „Huawei Mate 30 RS Porsche Design” ir mūsų apžvelgtą „Huawei P40 Pro+” su keramine nugarėle įprasta išvysti stambiausių Kinijos verslininkų ar valdžios atstovų rankose.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Tomas

Huawei (ir Honor) maždaug pusę savo gaminių (150 modelių) yra išleidę su Kirin lustais, o 84 modelius su Qualcomm. Samsung maždaug penktadalį išleidę su savo Exynos, kitus 203 su Qualcomm lustais.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas