„Xiaomi Mi 11“ gavo pylos: gamintojas nenori, kad apie tai sužinotumėte

Dainius Martinkus

2021-03-16, 11:00 (atnaujinta 2021-05-25, 14:07)

0 komentarų
„Xiaomi Mi 11“ gavo pylos: gamintojas nenori, kad apie tai sužinotumėte

Nepaisant to, kad „Xiaomi Mi 11“ telefonas jau kelis mėnesius yra prekyboje, jis tik dabar pakliuvo į elektronikos remonto ypatumus tyrinėjančių ekspertų rankas. Vieni žinomiausių iš jų yra „iFixit“, garsėjantys savo griežtais telefonų pataisomumo vertinimais. Šįkart pylos gavo minėtas „Xiaomi” flagmanas. Jis viso labo surinko 4 balus iš 10 galimų - tiek pat, kiek „Samsung Galaxy S21“, kas yra nebūdinga kinų milžinei. Jos išmanieji visada garsėjo vieni lengviausiai taisomų rinkoje.

Remiantis „iFixit“ komandos ekspertų išvadomis, yra tik keli teigiami dalykai. Pirma, norint išardyti telefoną užteks tik vieno atsuktuvo su kryžmine galvute. Antra, įrenginys nėra aklinai užklijuotas, tad ardydami korpusą nieko nenulaužysime, o dauguma telefono komponentų yra moduliniai. Pastarasis punktas reiškia, kad galima lengvai pakeisti telefono bateriją, dėka traukiamųjų dirželių, o ekranas gali būti pakeistas neliečiant baterijos. Tai labai aktualu, nes dažnu atveju sudaužius ekraną ir norint jį pakeisti, reikia ir naujos baterijos - taip pailgina remonto procesą ir beprasmiškai iškelia kainą. Tačiau tai yra visos teigiamos šio įrenginio savybės. Pereikime prie dalies, kodėl buvo skirtas tik 4 balų įvertinimas.

Problema ta, kad USB-C lizdas ir SIM kortelių skaitytuvas yra sumontuoti ant dukterinės plokštės, o ne atskirai. SIM lizdas sugenda labai retai, bet štai USB jungčiai telefone tenka išgyventi ne pačius geriausius laikus - lizdas neretai sulaužomas, į jį patenka šiukšlių arba jis tiesiog išklimba nuo dėvėjimosi. Taigi, sumontavus USB lizdą atskirai, jį būna pigu ir lengva pakeisti, bet tik ne šiuo atveju - „Mi 11” taisančiam asmeniui reikės keisti visą dukterinę plokštę. Kita problema - norint pakeisti kitą dažnai gendantį komponentą - akumuliatorių - reikės atjungti daugybę smulkių jungčių ir laidelių, kas kelia riziką juos pažeisti.

O dabar pakalbėkime apie ekrano keitimą - patį dažniausiai atliekamą išmaniojo telefono remonto darbą. Pirmiausia, norint išimti ekraną, jums reikės specialaus įrankio. Iš pirmo žvilgsnio tai neatrodo sudėtinga, juk keičiant sudaužytą ekraną nieko blogo jam jau nebepadarysi. Tik yra vienas „bet” - jeigu reikės pakeisti piršto antspaudų skaitytuvą, esantį po ekranu, garantuojama, jog tai darant ekranas sveikas neliks. Kadangi pats skaitytuvas slepiasi po ekranu, iš galinės pusės taip pat nėra priėjimo, todėl išmaniojo savininkui kils nemaloni dilema. Teks rinktis: arba atsisveikinti su piršto antspaudų skaitytuvu, arba norint išsaugoti šį funkcionalumą keisti visą ekraną.

Apibendrinant galime daryti išvadą, kad „Xiaomi Mi 11“ nėra joks išskirtinis telefonas pataisomumo prasme. Kaip ir kiekvieną flagmaną su stikline nugarėle bei lenktų kraštų ekranu, patartume saugoti ir naudoti tik su dėklu arba tiesiog įsigyti draudimą. Tai yra vieninteliai būdai išvengti didelių remonto kaštų bei nervinių ląstelių žūties. Na ir žinoma, įvykus nelaimei, nereikėtų pardavinėti šio modelio skelbimų portaluose su komentaru: „skilęs ekranas, bet taisymas nebrangus“. Tai būtų visiška apgaulė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas