Lyg iš giedro dangaus: „Skyrim“, „Doom“ ir „Fallout“ greitu metu priklausys „Microsoft“

Paskelbė:   Rokas Gaidys | 2020-09-22
Lyg iš giedro dangaus: „Skyrim“, „Doom“ ir „Fallout“ greitu metu priklausys „Microsoft“
0 Pasidalinimai
811 Peržiūros

Jau kurį laiką konsolių karai vyksta „Microsoft“ nenaudai, o viena iš pagrindinių priežasčių yra išskirtiniai „Sony“ žaidimai. Nuo 2013 metų šiame fronte „Xbox“ kūrėjai nesugeba pasipriešinti „Playstation“ dukterinėms studijoms, kurios metai po metų kuria tokius projektus kaip „God of War“, „Uncharted“ ar „The Last of Us“. Na, o jei nepavyksta patiems sukurti daugybės aukšto lygio žaidimų, tai geriau įsigyti studijas, kurios kuria juos. Panašu, kad paskutiniu metu būtent toks yra „Microsoft“ moto. Dar 2014 metais kompiuterių pramonės milžinė įsigijo visas teises į „Minecraft“, o dabar panašu, kad tai nebus didžiausias jų pirkinys.

Vakar „Microsoft“ paskelbė, kad greitu metu jiems priklausys žaidimų studija „Bethesda“. Ši studija yra sukūrusi tokius „AAA“ projektus kaip „Doom“, „The Elder Scrolls“, „Fallout“ ir moderniąsias „Wolfenstein“ versijas. „Microsoft“ vadovas Phil Spencer teigia, kad jau kurį laiką jie bendradarbiavo su „Bethesda Game Studios“ kurdami „Doom“ bei „The Elder Scrolls III: Morrowind“, kuris pasirodė dar originaliajame „Xbox‘e“. O šis pirkinys turėtų gali padaryti taip, kad „Sony“ ir „Nintendo“ vartotojai nebegalės naudotis naujais studijos kūriniais. Žemiau pateikiame visas „Bethesda“ dukterines studijas ir jų kurtus vaizdo žaidimus:

  • „Arkane Studios“ („Dishonored“)
  • „Bethesda Game Studios“ („Skyrim“, „Fallout 3“, „Fallout 4“)
  • „Bethesda Game Studios Austin“ („Fallout 76“)
  • „id Software“ („Doom“, „Doom Eternal“)
  • „MachineGames“ (naujosios „Wolfenstein“ versijos)
  • „Roundhouse Studios“ („Rune 2“)
  • „Tango Gameworks“ („The Evil Within“, „Ghostwire: Tokyo“)
  • „ZeniMax Online Studios“ („The Elder Scrolls Online“, „Fallout 76“)

Kaip žinia, „Bethesda“ šiuo metu kuria žaidimus visoms platformoms, o ši naujiena sudaro įspūdį, kad kyla pavojus visoms kitoms konsolėms. Kai kurie pasirodantys projektai jau buvo pristatyti beveik visoms platformoms, tačiau iškyla klausimų dėl naujos „The Elder Scrools“, kuri pirmą kartą buvo pristatyta per 2018 metų „E3“ renginį ir naujų „Fallout“ dalių, kurias gali būti, kad pamatysime tik asmeniniuose kompiuteriuose ir „Xbox“ konsolėse. Beje, ši žinia pasirodė dieną prieš prasidedant „Xbox Series“ išankstiniams užsakymams, o tai galbūt gali įtakoti ir visą vaizdo žaidimų rinkos ateitį.


Parašyti komentarą