Kompiuteriniai žaidimai kaip paslauga: Švedijoje jau startavo, tam ruošiasi ir Lietuva

Kompiuteriniai žaidimai kaip paslauga: Švedijoje jau startavo, tam ruošiasi ir Lietuva

Pranešimas spaudai

Nuo kompiuterinių žaidimų erdvės biure iki e. sporto kavinės ar net arenos tarptautiniam turnyrui – tokias galimybes atveria Švedijoje pristatyta naujovė, Kompiuteriniai žaidimai kaip paslauga (angl. Gaming as a Service, GaaS).

Žaidimų paslauga

professional-gamer-playing-first-person-shooter-online-video-game-powerful-personal-computer-with-colorful-neon-led-lights-cyber-performing-pc-stylish-room-during-gaming-tournament

„Telia“ yra pirmoji Švedijoje ir viena pirmųjų Europoje, pasiūliusi tokią paslaugą.

„Iš savo patirties puikiai žinome, kad kokybišką kompiuterinių žaidimų erdvę įrengti yra rimtas iššūkis. Mūsų pristatyta naujovė leis išvengti visų nepatogumų ir suteiks galimybę visiems verslams ir institucijoms užtikrinti geriausią kompiuterinių žaidimų patirtį savo klientams, darbuotojams ar svečiams“, – sako „Telia“ e. sporto verslo vystymo vadovas Švedijoje Henrikas Blombergas.

Bendrovė pasirūpina viskuo: saugiu ir greitu interneto ryšiu, kompiuterinės įrangos diegimu ir palaikymu bei pačių žaidimų licencijomis. Visa įranga jos nuomos laikotarpiu taip pat yra apdraudžiama, teigiama „Telia“ pranešime spaudai.

Kiek ir kokios įrangos yra kompiuterinių žaidimų erdvėje priklauso nuo užsakovo poreikių, o jiems išaugus ar sumažėjus atitinkamai galima plėsti ar sumažinti naudojamos įrangos kiekį.

videogamer-winning-first-person-shooter-tournament-using-rgb-keyboard-professional-headphones-pro-player-man-talking-with-other-players-online-game-competition-powerful-computer_2021-12-12-005246_hkyd

Paslaugą galima užsakyti tiek ilgam laikotarpiui, tiek vienam renginiui, įvykiui, tokiam kaip įmonės vakarėlis, vietinės ar tarptautinės reikšmės e. sporto turnyras. Be to, kompiuterinių žaidimų erdvė gali turėti papildomų funkcijų, panaudojimo būdų, pavyzdžiui, ji gali būti pritaikyta vakarėliams, filmų peržiūroms, prezentacijoms ir pan.

„Telia“ e. žaidimų eksperto Žilvino Pūko teigimu, ateityje e. sporto įrangos nuoma gali pasiekti ir Lietuvą. „Kompiuteriniai žaidimai jau senokai nėra tik hobis, pramoga. E. sporto turnyrai pasaulyje sutraukia pilnas arenas, o profesionalūs žaidėjai iš to uždirba įspūdingas sumas. Augant e. sporto populiarumui, didėja ir tokio pobūdžio erdvių poreikiai – jos diegiamos biuruose, viešbučiuose, kito pobūdžio įstaigose. Stebime ir vertiname rinkos poreikį bei galimybes šią paslaugą pasiūlyti Lietuvoje“, – komentuoja Ž. Pūkas.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį neatsakome.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas