„Tencent“ apetitas didėja: įsigyta Britanijos žaidimų studija „Sumo Group“

Didžiausia pasaulyje vaizdo žaidimų bendrovė „Tencent“ paskutiniais metais vis daugiau dėmesio skiria savo kuriamų projektų didinimui. Dabar jie yra nusitaikę į dar vienos studijos įsigijimą, tai yra už beveik 1,3 milijardo dolerių įsigyti Jorkšyro grafystėje įsikūrusią „Sumo Group“, kuri dirbo su tokiomis franšizėmis kaip „Forza“, „Hitman“ ir „Sonic“.

Tai tikriausiai nėra paskutinis „Tencent“ pirkinys, nes dar 2015-aisiais buvo pilnai įsigyti „League of Legends“, „Valorant“ ar „Legends of Runterra“ kūrėjai „Riot Games“, o dabar ji turi savo akcijų ir tokiose bendrovėse kaip „Epic Games“ (40 proc.), „Dontnod“ (23 proc.), „Activision Blizzard“ (5 proc.), „Ubisoft (5 proc.) ir „Paradox“ (5 proc.). Be to jie yra investavę ir į mažesnes studijas, tokias kaip, „Roblox“, „PlatinumGames“ ar „Bohemia Interactive“. Ir tai čia paminėtos plačiau žinomos žaidimų bendrovės.

Dar prieš kurį laiką jie pranešė, kad planuoja daugiau dėmesio skirti ne tik patiems žaidimams, bet ir jų pardavimo bei perdavimo paslaugoms. Vakar „Tencent Holdings“ sutiko įsigyti likusią „Sumo Group Plc.“ dalį. Pastarieji kuria vaizdo žaidimus įvairiausioms platformoms, tokioms kaip „Apple“ paslaugai „Arcade“, „Xbox“, „Electronic Arts“, „Activision Blizzard“ ar „Ubisoft“. Studijos vadovas I. Livingstone teigia, kad susijungimas su „Tencent“ padės užtikrinti ilgalaikę „Sumo“ sėkmę ir kurti dar didesnius projektus.

Šis įsigijimas yra didžiausias Jungtinės Karalystės istorijoje, nes dar pernai viena iš seniausių šalies vaizdo žaidimo studijų „Codemasters“ „Electronic Arts“ už 1,2 milijardo dolerių nušvilpė iš po „Take -Two“ nosies. Šiuo atveju suma buvo didesnė, tai yra 1,3 mlrd. dolerių, o dar prieš jį „Tencent“ jau turėjo beveik 9 procentus visos „Sumo Group“ akcijų.


Kol kas komentarų nėra.
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas