Vaizdo žaidimų karalius pasidalino savo istorija: paaiškino kodėl pirkdavo pirmuosius savo žaidimus

Vaizdo žaidimų karalius pasidalino savo istorija: paaiškino kodėl pirkdavo pirmuosius savo žaidimus

Rokas Gaidys

2021-07-17, 14:20

Hideo Kojima neretai yra tituluojamas vaizdo žaidimų genijumi, nes be jo tikriausiai ir neturėtume vienos iš geriausios visų laikų frančizės „Metal Gear Solid“. Per paskutinius dvidešimt metų kartu su „Konami“ jis išleido ne vieną vaizdo žaidimą, tačiau po paskutiniosios, tai yra penktosios (neskaičiuojant tragedija tapusios Metal Gear: Survive) dalies, jis nusprendė palikti vieną iš populiariausių vaizdo žaidimo kūrimo įmonių ir savo padalinį „Kojima Productions“ įregistravo kaip atskirą ir nepriklausomą studiją. Viskas kaip ir skamba neblogai, tačiau dabar jis pasidalino savo patirtimi prieš išleidžiant visų mylimą franšizę.

s-l300

Trečiadienio vakarą jis savo oficialioje „Twitter“ paskyroje pasidalino keliomis istorijomis, kuriose pasakojo ką jam teko atlikti iš karto po savo pirmojo žaidimo, tai yra „Metal Gear“ išleidimo. Norėdamas populiarinti savo pirmąjį kūrinį jis ne tik dalino skrajutes, bet ir įsigijo ne vieną pačio žaidimo kopiją vietinėje elektronikos parduotuvėje. Dabar tai kaip ir skambėtų neįtikėtinai, nes vien jo vardo užtenka tam, kad projektai patys parsiduotų, tačiau tai buvo 1988 metai ir niekas ne tik apie jį, bet ir apie „Metal Gear“ nežinojo.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

Sony_HitBit_HB-10P_White_Background

Kadangi žaidimas buvo skirtas „Sony“ kurtiems „MSX“ kompiuteriams, kurie buvo skirti namų naudojimui, o ne žaidimams, tai ir naujausia „Metal Gear“ kopija buvo pardavinėjama būtent ten kaip elektronikos prekė. Žinoma, kad parduotuvėse būdavo ir labai populiarūs žaidimų skyriai, tačiau ten jam paprasčiausiai nebuvo vietos, nes jie ir taip buvo visada perpildyti. Panašiai buvo ir su antruoju jo projektu, tai yra 1988-aisiais pasirodžiusiu „Snatcher“, kurį jis ne tik reklamavo dalindamas skrajutes, bet ir žaisdavo pačioje parduotuvėje.

Hideo-Kojima

Kažkaip sunku pagalvoti, kad Hideo Kojima galėjo pats reklamuoti savo kūrinius žaidimų parduotuvėse, bet kita vertus tai vyko praėjusio amžiaus 9-ąjame dešimtmetyje ir tokios reklamos, kurių šiais laikais yra pilna visur, paprasčiausiai neegzistavo. Dabar tikriausiai visos tos parduotuvės Japonijoje tiesiog lūžtų nuo eilių prie jų vien dėl to, kad pasirodė koks nors naujas „Kojima Productions“ žaidimas, o net pats Hideo tuos laikus tikriausiai prisimena tik su malonia nostalgija.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas