„Valve“ pradeda kovą su „Nintendo Switch“: netrukus išvysime naują konsolę

„Valve“ pradeda kovą su „Nintendo Switch“: netrukus išvysime naują konsolę

Rokas Gaidys

2021-07-17, 09:05

Nešiojamų konsolių rinkoje šiuo metu akivaizdūs lyderiai yra „Nintendo“, o bandymų sukurti kažką panašaus buvo tikrai ne vienas, bet pastarieji paskutinius ketverius metus dominuoja joje. Faktą pasaldina tai, kad praėjusią savaitę buvo pristatytas „Switch OLED“ modelis, kuris turėtų dar bent porai metų prailginti kompiuterio gyvavimo ciklą. Panašu, kad jų ateitis kaip yra aiški, o svarbiausia - saugi, tačiau jau kurį laiką sklandė kalbos apie galimą naują konkurentą, kurį kuria „Valve“ arba plačiau žinomi kaip „Steam“ internetinės vaizdo žaidimų prekybos platformos įkūrėjai.

Steam-Deck-Console-With-AMD-Van-Gogh-Zen-2-RDNA-2-APU-_2-740x443

Po daugelio mėnesių kalbų ir spekuliacijų „Valve“ pagaliau pranešė, kad naujausias jų kompiuteris, tai yra nešiojama konsolė, pavadinimu „Steam Deck“, kuri veiks panašiai kaip „Nintendo Switch“ ir leis žaidėjams naudotis žaidimais iš „Steam“ virtualios bibliotekos, pasirodys jau žiemą. „IGN“ duomenimis, kompiuteris turės septynių colių, 60 hz, LCD ekraną, kuris palaikys 1280x800 raišką, 16 gigabaitų operatyviosios „LPDDR5“ atminties, „Zen 2“ procesorių ir „RDNA 2“ architektūra paremtą vaizdo plokštę. „Steam“ teigia, kad konsolėje veiks beveik visi „AAA“ lygio vaizdo žaidimai, dėl mažesnės raiškos bei nuolatinės „SteamOS“ optimizacijos.

Sutaupykite net 102€ pirkdami Roidmi Eve Plus robotą-siurblį

Konsolės naudotojai, kaip ir „Switch“ galės ją prisijungti prie išorinių vaizdo perėmimo įrenginių, tačiau jie bus parduodami atskirai. Apskritai, „Steam Deck“ ant popieriaus atrodo ženkliai stipresnis nei „Nintendo“ konsolė, tačiau dėl to ir jos kaina bus ženkliai didesnė. Šventinį sezoną pasirodanti konsolė turės tris versijas, kurios bus išskirstytos pagal vidinę atmintį, tai yra 64 GB kaina prasidės nuo 399 dolerių, 256 GB - 529 dol., o 512 GB kainuos nuo 649 JAV dolerių.

steam-deck

Vienas iš pagrindinių „Valve“ tikslų yra padaryti taip, kad „Steam“ žaidimų biblioteka būtų kiekvieno norinčio kišenėje, o tie, kurie nori turėti daugybę jų savo konsolėje, visada gali rinktis 512 GB opciją. Svarbu paminėti, kad dar nėra paskelbta jokios informacijos apie jungtį su vaizdo perdavimo įrenginiais (panašiai kaip „Switch“ dock‘as), kuri bus pardavinėjama atskirai ir tikriausiai kainuos nemažai. Net ir pigiausiais „Steam Deck“ kainuos daugiau nei pats brangiausias „Switch“ modelis „OLED“, kurio kaina prasidės nuo 350 JAV dolerių.

steam-deck-linux-pc-rear-750x422

Kainos atžvilgiu tikrai nebus lengva konkuruoti su „Nintendo Switch“, tačiau šia opcija turėtų ypač susidomėti asmeninių kompiuterių, naudojamų žaidimams, savininkai, nes galimybė žaisti tik šiek tiek žemesne grafika žaidimą iš „Steam“ platformos tikrai skamba patraukliai.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas