Kodėl „Xiaomi“ yra „Xiaomi“? Kompanijos pavadinimo reikšmė yra gerokai paprastesnė nei gali pasirodyti

Kodėl „Xiaomi“ yra „Xiaomi“? Kompanijos pavadinimo reikšmė yra gerokai paprastesnė nei gali pasirodyti

Daugelis tiek lietuvių, tiek ir užsieniečių mano, kad kiniški prekės ženklų pavadinimai skamba itin juokingai. Net jei taip nėra, daugeliui vartotojų gana sunku teisingai ištarti šiuos pavadinimus. Neseniai diskusijos palietė ir vieną garsiausių Kinijos išmaniųjų telefonų gamintoją „Xiaomi“. Kompanijos generalinis direktorius Lei Junas nesusilaikė nieko nepakomentavęs.

L. Junas teigė, kad prieš steigiant „Xiaomi “, įkūrėjai tarpusavyje aptarė, kaip vertėtų pavadinti įmonę. Tarp svartytinų pavadinimų buvo „Raudona žvaigždė“ (angl. Red Star), „Raudonieji pipirai“ (angl. Red Pepper) ir „Juodieji ryžiai“ (angl. Black Rice). Tačiau dėl įvairių priežasčių nė vienas iš pavadinimų nebuvo priimtas.

„Po to vykusioje diskusijoje staiga pagalvojau apie savo mėgstamiausią sakinį – „Buda į ryžių grūdą žiūri tiek pat reikšmingai, kaip ir į Meru kalną“ (angl. „The Buddha views a grain of rice with as much significance as Mount Meru“). Kai kažkuris iš mūsų pasiūlė bendrovę pavadinti „Ryžiai“ (Mi - kinų k.) ir šis vardas iškart sulaukė visų pritarimo. Taigi, mes jį ir pradėjome naudoti“,- teigė L. Junas.

„Xiaomi“ generalinis direktorius taip pat išsakė savo nuomonę apie esamo pavadinimo įtaką įmonei. Ar aukščiausios klasės pavadinimas gali paskatinti įmonės rezultatų augimą? Atsakymas: „Tikrai ne.“

„Jei įmonei trūksta pagrindinių technologijų, puikių produktų, ši nekreipia dėmesio į vartotojo patirtį, jai negali pasisekti. Priešingai, nors įmonės pavadinimas yra paprastas ir aiškus, visa komanda gali sunkiai dirbti naudodama technologijas ir galiausiai sulaukti puikių rezultatų. Taigi, viskas priklauso nuo darbo ir žmonių, prekės ženklo vertei didelės įtakos niekada nedaro pavadinimo skambesys.“,- teigė jis.

„Xiaomi“ yra kiekvieno inžinieriaus svajonė. Ši kompanija remiasi technologijomis ir produktais, kurie keičia pasaulį. Taigi, už kiekvieną rimtą investiciją pasaulyje galima atlyginti. Šiuo metu „Xiaomi“ stengiasi visiems įrodo, kad geriausi produktai gali turėti tikrai puikias kainas. Tai reiškia, kad vartotojai gali pasitikėti šiuo prekės ženklu ir „pirkti užsimerkę“.

Jau pačioje kompanijos įkūrimo pradžioje, „Xiaomi“ daugiausia dėmesio skyrė technologijoms, gerų produktų kūrimui ir puikiai vartotojo patirčiai sukurti. Tai buvo pagrindiniai veiksniai, dėl kurių „Xiaomi“ tapo jauniausia „Fortune 500“ kompanija. „Xiaomi“ sėkmė taip pat įrodo, kad prekės ženklo vertę galiausiai palaiko ištobulintos technologijos ir puikūs produktai.

Lygiai taip pat, kaip žinomas rašytojas F. Haitao parašė knygoje „Niekas nesiveržia į priekį“ (angl. „No One Goes Forward“): tai ne tik pasakojimas apie asmenį ir įmonę, bet ir pasakojimas apie Kinijos iškilimą. Tai istorija apie tai, kaip šalis gali tapti novatoriais, kuomet rizikos kapitalo sistema palaipsniui bręsta, mobiliojo interneto paklausa stipriaiauga, pramonė vejasi pikselių lygiu ir vartojimo atnaujinimo era. Technologinės naujovės ir tyrinėjimas reiškia, kad patenkame į niekieno žemę ir einame keliu, kuriuo dar niekas nėra ėjęs. Kinijos technologijų bendrovės turėtų turėti tokį misijos jausmą. Kaip teigia L. Junas , kompanija stengiasi pasiekti šaunų technologinį perversmą, kad patenkintų „Mi“ gerbėjų lūkesčius bei praplėstų šalies galimybės technologijų srityje.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas