„Sony ULT Field 7“ garso kolonėlės apžvalga: fantastiškas prietaisas jūsų vakarėliui, tačiau už tokią pramogą teks gerokai paploninti savo piniginę

Lukas Snarskis

2024-07-30, 13:00 (atnaujinta 2024-07-30, 15:33)

2 komentarai (-ų)

Šio amžiaus pradžioje pasirodžius „iPod” grotuvams, atsirado ir specialūs garsiakalbiai su jiems pritaikyta jungtimi, kai žmonės savo „iPod” iškeitė į išmaniuosius telefonus - portabilūs garso šaltiniai pasekė paskui ir jungtis išmainė į „Bluetooth“.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
„Sony ULT Field 7“ garso kolonėlės apžvalga: fantastiškas prietaisas jūsų vakarėliui, tačiau už tokią pramogą teks gerokai paploninti savo piniginę

Vis dėlto pastaraisiais metais nešiojami garsiakalbiai įgavo naują paskirtį - jie ne tik pakeitė kažkada populiarius muzikinius centrus ir radijo grotuvus, bet ir tapo balso asistentų stotelėmis. Dabar belaidės garso kolonėlės gali būti neatsiejama vasaros vakarėlio dalimi.

Tokių produktų liniją turi ir Japonijos milžinė „Sony“, o pastaruoju metu galėjau išbandyti balandžio mėnesį pristatą „ULT Field 7“ modelį. Tai vienas didžiausių, tačiau tikrai ne pats didžiausias, gamintojo modelių, kuris nustebins ne tik savo dydžiu, bet ir galimybėmis.

Nustebins jis ir savo kaina, kuri Lietuvoje prasideda nuo 385 eurų. Pabandykime išsiaiškinti, ar verta mokėti už šį „Sony“ produktą tiek pinigų ir kokie yra didžiausi jo privalumai.

„Sony ULT Field 7“ apžvalga

„Sony ULT Field 7“ garso kolonėlė galėtų būti puikus pirkinys daugeliui. Gamintojas atliko fantastišką darbą, siekiant pasiūlyti geriausią garso kokybę, puikų baterijos tarnavimo laiką ir daugybę papildomų galimybių.

Privalumai

  • Galima naudoti horizontaliai ir vertikaliai
  • Puiki garso kokybė
  • Puikus baterijos veikimo laikas
  • Galima prijungti gitarą ar mikrofoną
  • Atsparumas dulkėms ir vandeniui

Trūkumai

  • Erzinanti programėlė ir jos veikimas
  • Ganėtinai aukšta kaina

Dizainas

Pradėkime nuo to, jog šis „Sony“ produktas yra ganėtinai didelis, ką jau minėjau ir šios apžvalgos įžangoje. „ULT Field 7“ sveria maždaug 6,3 kilogramų, o garsiakalbio matmenys siekia 512 x 224 x 222 mm. Akivaizdu, kad tai nėra kolonėlę, kurią tiesiog įsimetėte į kuprinę ir keliaujate į gamtą.

Japonų šedevras puikiai tinkamas kelionėms į gamtą ar kitą vietą, kur planuojate vakarėlį, ir yra reikalingas sprendimas, leidžiantis klausytis muzikos be papildomų laidų. Tačiau norint keliauti su cilindro formos „ULT Field 7“ – reikės pasirūpinti tuo, jog automobilio bagažinėje nepritrūktų vietos. Na, manau jau supratote, kad tai DIDELIS įrenginys.

Kalbant apie patį dizainą, „Sony ULT Field 7“ gali būti laikoma tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai, o abiejuose galuose yra įmontuotos ir patogios nešiojimo rankenos. Čia rasime ir paminkštinimus, kurie nešimo procesą padaro lengvesniu, o pradėjus klausytis muzikos – ji stovi, ar guli, stabiliai ir nejuda iš savo vietos.

Dizaino sprendimai čia kiek nuobodūs, vyrauja juoda spalva ir jeigu nenaudojate LED efektų – tai tiesiog didžiulis juodas cilindras su „Sony“ logotipu viduryje. Okay, šitą visą dizaino nuobodybę kiek pagyvena mygtukai, kurie verti didžiausių komplimentų.

Mygtukams panaudota pakankamai minkšta silikoninė medžiaga, kuri yra kiek šviesesnė nei visa kolonėlė. Čia rasime įjungimo, „Bluetooth“, grojimo/pauzės, garsumo ir specialų ULT režimo mygtuką. Nežinau kiek tai svarbu, bet spaudinėti šituos „Sony ULT Field 7“ mygtukus – vienas malonumas. Tikrai. Bet tai dar ne viskas.

Čia rasime ir ta pačia silikonine medžiaga uždengtą skyrelį, kuris veikiausiai nėra pralaidus vandeniui. „ULT Field 7“ turi įmontuota nemažai papildomų jungčių ir mygtukus. Beveik slaptame skyriuje – apšvietimo mygtukas, baterijos priežiūros ir aido mygtukai, o taip pat ir mikrofono ar gitaros, USB-A ir maitinimo lizdai. Žodžiu, pilnas vakarėlių komplektas plius maitinimo laido vieta, jeigu netyčia išsikraus akumuliatorius.

Ai, vos nepamiršau paminėti, kad „ULT Field 7“ turi IP67 sertifikatą, kas reiškia, kad garsiakalbis apsaugotas nuo dulkių ir vandens. Tai nereiškia, kad su ja galima plaukioti ežere ir klausytis muzikos, bet lietus turėtų nebūti didelė problema.

Veikimas

Pakalbėkime apie tai, kaip veikia šis „Sony“ produktas. Aš jau minėjau čia įmontuotus minkštus mygtukus, kuriuos spaudinėti yra labai malonu. Jais naudotis labai paprasta ir, sakyčiau, malonu. Tvirtas paspaudimas ir gaunamas norimas rezultatas – daugiau šioje vietoje norėti ir nereikia.

Su jūsų išmaniuoju telefonu ar kitu įrenginiu susiejimas vyksta pasitelkiant „Bluetooth“. Viskas kaip ir daugelyje kitų tokio tipo įrenginių – paprasta, sklandu ir greita. „Sony ULT Field 7“ prie jūsų norimo prietaiso prisijungs labai greitai, o greičiausiai tai pavyks padaryti „Android“ turėtojams, pasitelkiant „Google Fast Pair“.

„Sony ULT Field 7“ siūlo ir galimybę sujungti su dviem įrenginiais, kas veikia be jokių problemų. Ši didžiulė kolonėlė palaiko ir SBC, AAC ir LDAC kodekus, o būtent pastarasis yra naudojamas pagal nutylėjimą ir užtikrina didesnės spartos garso perdavimą. Tačiau kas man čia nepatinka – tai „Sony“ siūloma programėlė.

Jeigu nuspręsite nusipirkti šią belaidę kolonėlę – jums prireiks „Sony Music Center“ programėlės, kuri prieinama „Android“ ir „iOS“ operacinėse sistemose. Visų pirma, ši aplikacija atrodo taip, tarsi būtų sukurta dar prieš atsirandant išmaniesiems telefonams. Tačiau tai dar ne viskas.

Taip, jūs čia rasite pagrindines parinktis, tokias kaip garso nustatymai, derintuvas ar baterijos taupymo opcijos, tačiau vien šios aplikacijos jums nepakaks. Norint valdyti „ULT Field 7“ suteikiamas vakarėlio funkcijas – reikės parsisiųsti papildomą „Fiestable“ programėlę, o „Sony Music Center“ yra tik nuoroda į ją. Kodėl nebuvo galima sujungti visko į vieną? Nežinau.

„Sony Music Center“ pagrindiniame lange taip pat yra nuorodos į kai kurias muzikos programėles, tačiau ir tokios galimybės poreikio aš nelabai suprantu. Pavyzdžiui, aš naudoju „Tidal“ ir galvojau, kad „Sony“ man duos kažkokių specifinių parinkčių. Paspaudžiu. Ir mane tiesiog perkelia į „Tidal“ programėlę. Okay, ačiū.

Tikriausiai reikėtų išskirti ir LED apšvietimą, kurį keliais žodžiais jau paminėjau, kalbėdamas apie dizainą. Apšvietimas ganėtinai ryškus, o dar geriau jis matomas tamsoje (ir kas galėjo pagalvoti). Pasitelkiant mano jau minėta „Fiestable“ programėlę galite atlikti įvairius triukus, kurie paįvairins jūsų vakarėlį.

Garsas

Perkant tokio tipo įrenginį, o dar ir už tokią kainą – svarbiausia yra ne papildomi mygtukai, bet garsas. Kas norėtų mokėti kone 400 eurų už kolonėlę, kuri groja prastai? Niekas. Ir čia tikrai ne tas atvejis, nes „Sony“ produktas savo funkciją atlieka puikiai.

„Sony ULT Field 7“ skamba puikiai – gamintojas nemažai dėmesio skyrė žemiems dažniams, tačiau garsas čia yra puikiai subalansuotas ir tai gali tapti tikra jūsų vakarėlio puošmena. Verta paminėti ir tai, jog garsiakalbis pagal nutylėjimą naudoja ULT2 režimas, kuriame yra kiek sustiprinti žemieji dažniai. ULT1 siūlo didesnį garso gylį.

Kurį režimą geriau naudoti – labai priklauso nuo to, ką jūs klausotės. Aš dažniausiai rinkausi ULT1, bet jeigu ruošiatės rimtam vakarėliui su trankia muzika – ULT2 veikiausiai bus pagrindinis jūsų pasirinkimas, ką puikiai paaiškina ir tai, jog tai yra numatytoji opcija. Juk tai vakarėlių liūtams skirtas produktas.

Kas dar svarbu - tokio tipo garsiakalbiams svarbiausia tai, kad būtų gerai perduodami žemi dažniai ir būtų aiškiai girdimas vokalas, kurį dažnai gali užgožti lauko sąlygos, tokios kaip vėjas ar pan. „ULT Field 7“ skamba puikiai ir lauko sąlygomis.

Sakyčiau, kad „Sony“ labai gerai padirbėjo ir šio garsiakalbio kaina puikiai atspindi suteikiamą kokybę. Nesvarbu ar ketinate klausytis lyriškų dainų, kur vyrauja vidutiniai, ar ruošiatės rimtam vakarėliui, o gal tiesiog norite klausytis podkastų – „ULT Field 7“ susitvarkys su visomis užduotimis.

Baterija

Gamintojas deklaruoja, jog „Sony ULT Field 7“ gali pasiūlyti 30 valandų naudojimosi su išjungtomis LED šviesomis ir neatsižvelgiant į kokį garso režimą naudojate. Galėčiau pasakyti, kad tokie skaičiai yra labai arti tiesios.

Norint iškrauti 20 proc. baterijos man prireikė kiek daugiau nei penkių valandų, o per kelių savaičių testavimą dar taip ir neteko iškrauti „ULT Field 7“. Žinoma, aš nepasakyčiau, kad esu didelis vakarėlių liūtas ir dažniausiai klausausi muzikos pakankamai tyliai.

Baterijos tarnavimo laikas gerokai sutrumpėja jeigu klausotės maksimaliu garsu, kas yra LABAI LABAI garsiai, naudojate LED šviesas. Tuomet galite tikėtis maždaug trijų valandų veikimo. Tiesą pasakius, man sunku įsivaizduoti koks turėtų būti vakarėlis, kad naudoti šį įrenginį maksimaliu garsu, tai net nežinau kiek toks scenarijus yra realus.

Kaip bebūtų, „Sony ULT Field 7“ belaidės kolonėlės akumuliatorius yra didžiulis privalumas, ypatingai jeigu klausotės tokiu garsumu, kad kaimynai neskaičiuotų likusių valandų iki ramybės valandų, jog galėtų iškviesti jums policiją.

Verdiktas

„Sony ULT Field 7“ garso kolonėlė galėtų būti puikus pirkinys daugeliui. Gamintojas atliko fantastišką darbą, siekiant pasiūlyti geriausią garso kokybę, puikų baterijos tarnavimo laiką ir daugybę papildomų galimybių.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad šis japonų šedevras kainuoja kone 400 eurų. Ir jis, žinoma, turi savo trūkumų. Vienas didžiausių jų – nuobodus dizainas ir senovinė programėlė. Tačiau jeigu kaina jums nėra pagrindinis kriterijus – tuomet „ULT Field 7“ suteiks jums viską, ko tik gali reikėti ir dar daugiau.

Kaip jau minėjau, ši kolonėlė pasiūlys ne tik puikų garsą ir bateriją, bet ir LED šviesas, atsparumo vandeniui ir dulkėms savybėms, kas leis mėgautis puikiu garsu net ir vakarėlyje, kuris vyksta lauke.

2 komentarų

Simas

Reklaminis straipsnis apie Nieką.Kokios techniniai garso ir kt.duomenys?))..o dabar gražus garsas)),ledai ir ttt)

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas