Nustokite pirkti „Samsung“ ar „Apple“ išmaniuosius telefonus: šie gamintojai siūlo žymiai patrauklesnius įrenginius ir aš jums pasakysiu ne tik jų privalumus, bet ir trūkumus

Lina Snarskienė

2024-12-04, 07:55 (atnaujinta 2024-12-04, 13:39)

3 komentarai (-ų)

Pripažinkime, kad išmaniųjų telefonų kraštovaizdis tapo šiek tiek nuspėjamas. „Samsung Galaxy“ linija atkartoja pažįstamas temas, „Apple iPhone“ patobulina esamas formules, ir nors abi bendrovės yra titanai, neabejotinai jaučiamas jausmas, kad kažkur ta jau buvo padaryta.

Fantastiškas pasiūlymas elektrinių automobilių turėtojams – spauskite čia ir sužinokite kaip pasinaudoti!
Nustokite pirkti „Samsung“ ar „Apple“ išmaniuosius telefonus: šie gamintojai siūlo žymiai patrauklesnius įrenginius ir aš jums pasakysiu ne tik jų privalumus, bet ir trūkumus

Tikrasis jaudulys išmaniųjų telefonų srityje kyla iš Rytų Kinijos. Tokie prekių ženklai kaip „Xiaomi“, „Oppo“ ir „Vivo“ nuolat diegia naujoves – ne tik tradicinių išmaniųjų telefonų, bet ir naujesnių formatų, pavyzdžiui, sulankstomųjų.

Tačiau ar tikrai verta pirkti Kinijoje pagamintus išmaniuosius telefonus? Šiandien siūlome pažvelgti į pagrindinius šios šalies gamintojų siūlomų įrenginių privalumus ir, žinoma, jų trūkumus.

Telefonas kiekvienam

Kinijos išmaniųjų telefonų prekių ženklai teikia pirmenybę vertei ir užtikrina būtent tai, ko nori naudotojai. Jie supranta, kad norima flagmanų lygio specifikacijų be pernelyg didelės kainos. Pavyzdžiui, paimkite „Xiaomi 14T Pro“. Jis turi aukščiausio lygio procesorių, AMOLED ekraną, aukščiausios kokybės surinkimą ir „Leica“ sukurtą kameros sistemą – visa tai už konkurencingą 500 eurų kainą.

Žaidėjai taip pat gali rinktis tokius modelius, kaip „Poco F“ serija, kuri užtikrina didelę galią, „Infinix GT“ linija, kuri užtikrina našumą, ir „iQOO“ „Neo“ serija, kurioje daugiausia dėmesio skiriama įtraukiančiai patirčiai su specialia programine įranga ir priedais.

Fotografijos entuziastams „Vivo“ ir „Xiaomi“ siūlo tokius įrenginius kaip „X200 Pro“ ir „14 Ultra“, iš esmės kišenines studijas su pažangiomis kamerų sistemomis. Tai nereiškia, kad „Samsung“, „Apple“ ar „Motorola“ trūksta pasirinkimo galimybių įvairiuose kainų diapazonuose, tačiau dėl kinų prekės ženklų teikiamos įvairovės ir specializacijos jie yra įdomesni.

Inovacijos, neapsiribojančios specifikacijomis

Kinijos išmaniųjų telefonų prekių ženklai taip pat išsiskiria noru eksperimentuoti ir plėsti technologines ribas. Jie dažnai pirmieji pritaiko naujausias funkcijas, todėl jų telefonai išlieka švieži ir naujoviški.

Sulankstomieji telefonai, anksčiau buvę rinkos niša, sulaukia didelės Kinijos bendrovių pažangos. Pavyzdžiui, „OnePlus Open“ dėl plono dizaino ir novatoriškų programinės įrangos funkcijų sulaukė pagyrų kaip geriausias sulankstomas telefonas rinkoje. Panašiai ir „Huawei“ žengė dar vieną žingsnį į priekį ir pristatė pirmąjį pasaulyje trigubai sulankstomą telefoną.

Tuo tarpu šios kategorijos pradininkė „Samsung“ vis dar stengiasi, kad jos sulankstomieji telefonai būtų plonesni, o „Apple“, kaip kalbama, dar tik žvalgosi į šią kategoriją. Greito įkrovimo technologija – dar viena sparčiai tobulėjanti sritis. Tokie prekių ženklai kaip „Xiaomi“ ir „Realme“ veržiasi į priekį su įkrovimo greičiu, kuris gali visiškai įkrauti telefoną vos per kelias minutes.

Pavyzdžiui, „Realme“ greitasis 240 W įkrovimas „GT Neo 5“ gali įkrauti įrenginį nuo 0 iki 100 proc. vos per 10 minučių. Tuo tarpu „Apple“ savo virš 1 tūkst. eurų kainuojantį „iPhone“ vis dar tiek tiekia su maksimaliu 30 W įkrovimo greičiu.

Fotoaparatai

Fotografija jau seniai tapo kertiniu „Apple“ išmaniųjų telefonų dominavimo akmeniu. Garsėjantys įspūdingais vaizdais, „iPhone“ telefonai nuolat kelia aukštą kartelę.

Tačiau padėtis keičiasi. Kinijos prekių ženklai, ypač „Huawei“, „Xiaomi“ ir „Vivo“, daro didelę pažangą kamerų technologijų srityje. Pavyzdžiui, „Huawei“ „Pura 70 Ultra“ užėmė pirmąją vietą „DxOMark“ kameros teste, aplenkdamas net „iPhone 16 Pro Max“. Šie prekių ženklai ne tik prilygsta „Apple“ rezultatams, bet kai kuriais atvejais juos net viršija.

Pagrindinis veiksnys, lemiantis šį šuolį, yra strateginė partnerystė su žinomais fotoaparatų gamintojais. Kitaip nei kiti prekių ženklai, kurie remiasi tik savo pačių technologijomis, Kinijos prekių ženklai bendradarbiauja su tokiais pramonės gigantais kaip „Leica“ ir „Hasselblad“.

Ši partnerystė leidžia jiems panaudoti pažangią fotoaparatų optiką ir vaizdo apdorojimo metodus, todėl gaunama geresnė vaizdo kokybė. „Vivo“ bendradarbiavimas su „Zeiss“ ir „Xiaomi“ partnerystė su „Leica“ yra geriausi šios tendencijos pavyzdžiai.

Ypač „Xiaomi 14 Ultra“ turi specialų fotoaparato rinkinį, kad būtų galima pasiekti labiau nušlifuotų, profesionaliai atrodančių nuotraukų. Stiprėjant konkurencijai bus įdomu stebėti, kaip „Apple“ į tai reaguos ir ar ir toliau išlaikys lyderio pozicijas išmaniųjų telefonų fotografijos srityje.

Tačiau...

Nepaisant įspūdingų pranašumų, Kinijos išmaniųjų telefonų prekių ženklai susiduria su iššūkiais, kurie gali turėti įtakos jų ilgalaikiam augimui. Viena pagrindinių problemų – programinės įrangos atnaujinimai ir naudotojų patirtis.

Nors techninė įranga dažnai būna puiki, kinų prekės ženklų telefonai dažnai būna su gremėzdiška programine įranga, kurioje yra daug iš anksto įdiegtų nepageidaujamų programėlių, ir kenčia nuo nenuoseklių atnaujinimų. Nors tokie prekių ženklai kaip „OnePlus“ racionalizavo savo programinę įrangą, kad ji būtų švaresnė, kiti šioje srityje vis dar atsilieka.

Ilgalaikis programinės įrangos palaikymas tebėra silpnoji vieta. Kitaip nei „Apple“ ir „Samsung“, kurios savo „iPhone“ telefonams siūlo kelerius metus galiojančius atnaujinimus, Kinijos prekių ženklai dažnai teikia ribotą palaikymą po įsigijimo. Dėl to vartotojai gali susidurti su pasenusia programine įranga ir sumažėjusiu saugumu anksčiau, nei galėtų tikėtis.

3 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas