Finansinių technologijų bendrovė „Inbank“ atskleidžia savo finansinius rodiklius: pelnas pernai siekė 10,2 mln. eurų, ketvirtadalis jų – iš Lietuvos

2023 m. finansinių technologijų bendrovė „Inbank“ uždirbo 10,2 mln. eurų, iš kurių 2,4 mln. sugeneravo Lietuvos filialas. „Inbank“ metinis nuosavo kapitalo pelningumas siekė 9 proc.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Finansinių technologijų bendrovė „Inbank“ atskleidžia savo finansinius rodiklius: pelnas pernai siekė 10,2 mln. eurų, ketvirtadalis jų – iš Lietuvos

2023 m. konsoliduotas grynasis pelnas, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 5 proc., neskaičiuojant 11,4 mln., kurie buvo uždirbti pardavus 29,8 proc. „Maksekeskus“ akcijų. Ketvirtojo ketvirčio grynasis pelnas, lyginant su tuo pačiu periodu pernai, padidėjo 30 proc.

„Inbank“ paskolų ir nuomos portfelis siekė 1,03 mlrd. eurų ir per metus padidėjo 26 proc., o indėlių portfelis išaugo 30 proc. ir metų pabaigoje siekė 1,08 mlrd. eurų. Bendri metiniai „Inbank“ pardavimai iš viso siekė 688 mln. eurų ir, lyginant su 2022 m., padidėjo 19 proc. Labiausiai augo automobilių finansavimo apimtys – 73 proc., t.y. iki 159 mln. eurų.

„Nors 2023 m. išsiskyrė sudėtinga ekonomine makroaplinka ir padidėjusiomis palūkanų normomis, pardavimų apimtys augo visose rinkose ir produktų grupėse. Pastebėjome nedidelį pardavimų sulėtėjimą paskutinį metų ketvirtį, kuris sutapo su rinkos lėtėjimu. Nepaisant to, sudėtingus metus baigėme uždirbtu solidžiu pelnu“, – finansinius grupės rezultatus komentavo „Inbank“ valdybos pirmininkas Priit Põldoja.

Lietuvos filialas paskutinį ketvirtį sugeneravo 660 tūkst. eurų pelno, o per visus 2023 m. – 2,4 mln. eurų arba 24,7 proc. grupės pelno. Filialo metinis pelnas, lyginant su 2022 m., padidėjo 56,4 proc. Grupės aktyvių paskolų portfelyje Lietuvos indelis išlieka ženklus – 19 proc. , tai sudaro 195 tūkst. sutarčių, 17 proc. daugiau nei 2022 m.

„2023 metai buvo kupini iššūkių ne tik mums, bet ir visai finansų rinkai. Susidūrėme su smarkiai išaugusiais finansavimo kaštais dėl Europos centrinio banko pakeltų palūkanų ir kitų mums reikalingų paslaugų įkainių kilimo. Visgi, tiek ketvirtą ketvirtį, tiek ir pastaruosius metus baigėme pelningai, – teigė Lietuvos filialo vadovas Vaidotas Rimeikis. – Mums pavyko išlaikyti lyderių pozicijas prekių ir paslaugų finansavimo srityje, siūlant partneriams ir jų klientams lanksčius atsiskaitymo dalimis būdus. Taip pat ir toliau stiprinome pozicijas vartojimo paskolų sektoriuje.“

2023 m. „Inbank“ toliau investavo į produktų plėtrą ir pradėjo teikti inovatyvią elektronikos įrenginių nuomos paslaugą Estijoje ir Latvijoje. Numatoma, kad 2024 m. ši paslauga bus pradėta teikti ir kitose rinkose.

„Nepaisant išorinių sunkumų, stiprinome kapitalo bazę ir auginome produkto bei technologijų komandas. Šiais metais taip pat pristatėme atnaujintą prekės ženklą ir padėjome tvirtą pagrindą verslo plėtrai Čekijoje. Rinkos sąlygos išlieka sudėtingos, bet į 2024 m. žvelgiame optimistiškai“, – reziumavo P. Põldoja.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas