Netrukus turėsime mokėti kone už viską: jau greitai gali tekti mokėti net ir už paiešką internete, sužinokite, kas čia vyksta

Lukas Snarskis

2024-05-11, 10:55

15 komentarai (-ų)

Norėdami rasti norimą informaciją internete – daugelis mūsų pasitelkia „Google“ paieškos sistemą. Pastaroji nuolat tobulinama tam, kad prieiga prie informacijos būtų kuo paprastesnė, o taip pat ir patogesnė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Netrukus turėsime mokėti kone už viską: jau greitai gali tekti mokėti net ir už paiešką internete, sužinokite, kas čia vyksta

„Google“ paieška visuomet buvo nemokama, tačiau netrukus tai gali pasikeisti. JAV bendrovė siūlo dirbtiniu intelektų paremtą paieškos mechanizmą, kuris žinomas kaip „Search Generative Experience“, ir ši galimybė kol kas yra nemokama. Tačiau „Google“ svarsto apmokestinti tokią galimybę, skelbia „Financial Times“.

Bendrovės vadovai dar nėra priėmę galutinio sprendimo, ar apmokestinti šią galimybę, tačiau „Google“ inžinieriai šiuo metu kuria technologinius sprendimus, kurie leistų apmokestinti funkcionalumą. Jeigu būtų nuspręsta realizuoti šią idėją – tai reiškia, jog norint naudotis generatyviniu dirbtiniu intelektu paieškos variklius – vartotojams reikėtų mokėti papildomai.

Kitas variantas būtų kai kurias aukščiausios kokybės paieškos su dirbtiniu intelektu funkcijas susieti su esamomis prenumeratomis, kurios jau dabar suteikia prieigą prie „Gemini“ tokiuose produktuose kaip „Gmail" ar „Google Docs“. Kad ir kas nutiktų, daugelio naudojama senoji paieškos sistema išliks nemokama.

Verta paminėti, jog „Google“ jau pusantrų metų stengiasi reaguoti į „ChatGPT“ keliamą konkurencinę grėsmę. Ir nors pastangos gali būti savaime suprantamas dalykas, tačiau realus „ChatGPT“ pavojus „Google“ paieškos sistemai yra labai neapibrėžtas.

Kita vertus, ateityje „ChatGPT“ teoriškai gali tapti „Google“ paieškos pakaitalu. Tokiu atveju „Google“ pajamos iš reklamos tikrai nukentės, o pajamos iš reklamos yra didžiausias bendrovės pajamų šaltinis, todėl nenuostabu, kad bendrovė galvoja, kaip reaguoti ir prisitaikyti.

Generatyvinis dirbtinis intelektas sunaudoja daug išteklių, dirbtiniu intelektu paremtos paieškos sistemos veikimas būtų brangesnis, todėl atrodo, kad sprendimas apmokestinti paieškos sistemą yra logiškas. Analogiškus sprendimus naudoja tiek „ChatGPT“, tiek ir „Microsoft Copilot“, kurie turi mokamų funkcijų.

15 komentarų

Ne paskutinioji

Svarbu įprastinis naršymas liks nemokamas,o visų siūlomų gerinimų visada vengiu priimt.

Vytautas

...ne taip seniai interneto ir nebuvo, nenuostabu, kad jo gali ir nelikti....naudodamiesi internetu, mes už jį mokame, pajamos susidaro didžiulės, iki šiol pinigų iš to pakako visiems. Jeigu dar papildomai apmokestins, ar nebus taip, kaip toje pasakoje - nenoriu būti cariene, noriu būti karaliene...ir liko prie suskilusios geldos, taip gali nutikti ir su Google, jeigu ką,teks ir be jos apsieiti..

Mindaugas

Google atsilieka nuo konkurentų. Taip pat klaidinanti straipsnio antraštė, rašo, kad už Google paiešką reiks mokėti, nors vėliau mini, kad liks sena paieška neapmokestinta. Taip pat nėra čia niekas patvirtinta, tik viso labo spėliojimai. Ir parašyta beraščių: "jog norint naudotis generatyviniu dirbtiniu intelektu paieškos variklius" 😆

Liepa

O niekada Google ir nebuvo nemokamas už internetą reikia mokėti. Be interneto ir Google nebus. Kokie cia dar papildomi mokesčiai gali but.

Kardas

O visi sake, kad vakarai tai civilizacija, tobulejimas, liberalizmas ir laisve. O pasirodo uz visa tai reikes nemazai susimoketi. Sovietizmas ir kapitalizmas nelabai kuom ir skiriasi.

Sauius

Socializmas buvo kuriamas kad uz nieka nereik moket ,bet jis griuvo kaip kortu namelis 😀Kapitalizmas ir yra kad turim laisve visom prasme bet uz ja mokam. Nieko nera nemokamo asiliuk😀😀

Svajus

Laisvė niekada nebuvo perkama. Ji visada buvo iškovojama stiprių žmonių, bet palaipsniui parduodama silpnų. Net nebesvarbu ar socializmas, kapitalizmas. Saulius dar turi nemokamą įslaptinimą, ir gali vadinti asiliukais galvojančius skirtingai nei jis. Bet jo išaukštintos sistemos kortų namelis griūva dideliu greičiu, jam net nepastebint. Bendrai, gal Brexit ir girdėjo? Taip išeitų, kai kurie traukiasi iš kolektyvinės demokratijos, kurdami toliau savo šaliai labiau suprantamą laisvę. Gal neapmokestintą - laisvę?
Uoj Sauliau, teks mokėti “inkognito “ mokestį tau greitu laiku. O dabar , pavadink ir mane kaip tik nori.

Tomas

Nori dalį visuomenės palikti be prieigos prie interneto. Žodžiu sveikinu - tarybmetis su savo leidimais ir kontrolėmis grįžta!.. Šlovė Googlui!

del

O ne bro😁😁😁 Neprogramuokit to kas netaps realybė. Rožinės svajos. Grįš į popierių viskas😀

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas