Reaguoti turėtų daugelis lietuvių: VMI siunčia itin svarbų priminimą, daugelis reikiamus veiksmus turėtų atlikti nedelsiant

VMI

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad iki vasario 15 dienos mokesčius išskaičiuojantys asmenys turi pateikti duomenis apie 2023 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Šiuo metu tai jau padarė tik apie 50 proc. privalančių pateikti tokią informaciją.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Reaguoti turėtų daugelis lietuvių: VMI siunčia itin svarbų priminimą, daugelis reikiamus veiksmus turėtų atlikti nedelsiant

Iki vasario 15 d. VMI taip pat laukia duomenų apie nuolatinių Lietuvos gyventojų praėjusiais metais sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, grąžintas studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas.

Šią informaciją privalo pateikti bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. Tokius duomenis jau pateikė tik trečdalis vadinamųjų trečiųjų šaltinių.

„Laiku ir teisingai pateikti duomenys apie gyventojams išmokėtas A ir B klasės išmokas bei jų patirtas išlaidas yra labai svarbūs siekiant užtikrinti sklandų gyventojų pajamų deklaravimo procesą - gyventojai pajamas gali deklaruoti greičiau ir paprasčiau, išvengiama deklaracijų tikslinimo dėl neteisingai pateiktos, o vėliau atnaujintos informacijos“, - sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pažymėdamas, kad artimiausiomis dienomis duomenų nepateikusiems VMI išsiųs išankstinius priminimus.

VMI primena, kad teikiant duomenis apie A ir B klasės išmokas naudojama deklaracijos forma GPM312. Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles galima rasti Elektroninio deklaravimo sistemoje - EDS, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas, gyventojų patirtų išlaidų teikimą ir visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, taip pat paskambinus numeriu +370 5 260 5060 (1882). Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas