Savarankiškai susikurti „Smart-ID“ paskyrą nuo šiol gali ir pirmokas, sužinokite, kaip tai padaryti

Vaikai nuo 7 metų amžiaus visose Baltijos šalyse jau gali susikurti „Smart-ID“ paskyrą naudodami biometrinius duomenis. Jiems reikia tik išmaniojo įrenginio, galiojančio asmens dokumento ir tėvų patvirtinimo.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Savarankiškai susikurti „Smart-ID“ paskyrą nuo šiol gali ir pirmokas, sužinokite, kaip tai padaryti

Anot paslaugą teikiančios bendrovės „SK ID Solutions“ verslo vadovo Lietuvoje Viktoro Kamarevcevo, šiuo žingsniu įmonė tęsia misija ugdyti jauniausių asmenų finansinį raštingumą ir suteikti jiems prieigą prie saugių elektroninės atpažinties įrankių.

„Dar 2022-ųjų rudenį 13-17 m. lietuviai tapo pirmaisiais jaunuoliais Baltijos regione, galinčiais savarankiškai susikurti „Smart-ID“ be kelionės į banko skyrių. Matydami poreikį plėsti finansinių įrankių prieinamumą, nuo šiol suteikiame galimybę „Smart-ID“ paskyrą biometriniu būdu susikurti dar jaunesniems asmenims. Tai leis vaikams nuo 7 metų amžiaus nuotoliniu būdu prisijungti prie interneto banko, naudotis elektroninėmis paslaugomis ir padės žengti pirmuosius žingsnius skaitmeninėje erdvėje saugiai“, – sako V. Kamarevcevas.

Kaip ir 13-17 metų paaugliams, taip ir vaikams nuo 7 metų registruojant naują paskyrą reikės išmaniojo įrenginio, galiojančio asmens dokumento su elektroniniu lustu ir vieno iš tėvų ar globėjų sutikimo.

„Registracijos metu suaugęs asmuo gaus 30 minučių aktyvią nuorodą su sutikimu, kurį pasirašyti galės su turima el. atpažinties priemone – „Smart-ID“, „Mobile-ID“ ar kita. Sėkmingai užbaigus registraciją vaikai galės naudotis tokiomis pačiomis programėlės funkcijomis kaip ir likę asmenys – patvirtinti tapatybę, pasirašyti dokumentus ir atlikti kitus veiksmus“, – komentuoja „SK ID Solutions“ atstovas.

Tėvams ir globėjams – svarbus vaidmuo

V. Kamarevcevas pažymi, kad palengvintas „Smart-ID“ registracijos procesas suteiks vaikams paprastesnę prieigą prie pinigų, padės ugdyti finansinį raštingumą, skatins mokytis valdyti asmeninius finansus, naudotis internetine bankininkyste ir kitomis el. paslaugomis.

Visgi, anot jo, reikėtų nepamiršti, jog prieigos prie finansinių įrankių suteikimas mažiesiems – tik pirmasis žingsnis. Ypač svarbus tėvų bei globėjų vaidmuo padedant vaikams suprasti skaitmeninį pasaulį ir mokant juos atsakingo elgesio virtualioje erdvėje.

„Tam, kad vaikai įgytų tinkamus skaitmeninius įpročius, reikalinga suaugusiųjų pagalba. Todėl kviečiame tėvus ar globėjus reguliariai edukuoti savo atžalas kibernetinio saugumo klausimais naudojantis „Smart-ID“ – mokyti juos saugiai prisijungti prie interneto banko ir kitų el. paslaugų, papasakoti, kodėl svarbu niekada niekam neatskleisti PIN kodų, parodyti, kaip saugiai atlikti operacijas internete, kokius kodus būtina patvirtinti, kaip elgtis, jeigu kompiuterio ekrane rodoma skaičių kombinacija nesutampa su rodoma „Smart-ID“ programėlėje ir panašiai“, – sako V. Kamarevcevas.

Programėlę „Smart-ID“ 2017 metais pristatė estų bendrovė „SK ID Solutions“. Šiuo metu ja naudojasi daugiau 1,6 mln. lietuvių. Su „Smart-ID“ iš viso per mėnesį atliekama apie 85 milijonų operacijų, Lietuvoje – apie 32 milijonai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas