1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: vandenilio technologijai diegti – 122,65 mln. eurų

Ekonomikos ir inovacijų ministerija paskelbė 122,65 mln. eurų kvietimą, kurio lėšomis diegiant inovatyvią technologiją – elektrolizės integravimo į amoniako agregatą – bus mažinamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis pakeičiant šias dujas aplinkai draugišku vandeniliu.

Juodžiausi „Aliexpress“ išpardavimai prasideda jau dabar. Spauskite čia, kad peržiūrėti geriausius pasiūlymus.
1 mlrd. eurų Lietuvos ekonomikai: vandenilio technologijai diegti – 122,65 mln. eurų

„Norėdami išlikti konkurencingi ir prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos pokyčių, turime paskatinti Lietuvos pramonės įmones transformuotis, tapti mažiau taršiomis ir kuo anksčiau pereiti prie žaliosios ekonomikos. Investuodami į šiuos procesus, tapsime ne tik tvaresni ir mažiau teršime aplinką, bet ir sukursime dar daugiau galimybių Lietuvai“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Pagal šią priemonę pareiškėjas – AB „Achema“. Projekto partneriai negalimi.

„Investuosime į elektrolizės integravimo į amoniako agregatą, kuris taršų kurą pakeistų 30 proc. vandeniliu. Taip pat kelsime darbuotojų kompetenciją, kad jie galėtų profesionaliai ir saugiai dirbti su įdiegtomis naujomis technologijomis“, – teigia Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Didžiausia galima projekto veikloms skirti finansavimo lėšų suma yra: infrastruktūrai sukurti iki 122,56 mln. eurų, darbuotojams mokyti iki 90 tūkst. eurų.

Projekto įgyvendinimo planą priima VšĮ Inovacijų agentūra iki šių metų lapkričio mėnesio 3 dienos.

Išsamias kvietimo sąlygas galima rasti Europos Sąjungos investicijų tinklalapyje.

Lietuvos ekonomikai stiprinti Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos paskelbs finansuojamų veiklų kvietimų, kurių bendra vertė sieks beveik 1 mlrd. eurų. Apie 365 mln. eurų numatyta verslui, inovacijoms ir investicijoms, 320 mln. eurų – valstybės ir verslo skaitmenizacijai, 268 mln. eurų – žalesnei ekonomikai.

Priemonė įgyvendinama Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas