ESO siunčia itin svarbų perspėjimą: netrukus įsigalios nauja tvarka, šią informaciją privalo žinoti kiekvienas iš mūsų

Pranešimas spaudai

2024-03-13, 08:55

14 komentarai (-ų)

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino elektros energijos įrenginių prijungimo prie elektros tinklų įkainių nustatymo metodikos pakeitimus, kurie įsigalios nuo šių metų balandžio 1–osios.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
ESO siunčia itin svarbų perspėjimą: netrukus įsigalios nauja tvarka, šią informaciją privalo žinoti kiekvienas iš mūsų

 Pokyčiu siekiama supaprastinti naujų elektros energijos vartotojų prijungimo paslaugų ir esamų vartotojų galios didinimo kainodarą. Taip pat išspręsti dabar egzistuojančią problemą, kai privatūs ar komerciniai elektros energijos vartotojai, norėdami prisijungti prie elektros tinklų, turėdavo apmokėti tinklo rekonstrukcijos kaštus. Įsigaliojus pakeitimams, visi vartotojai už prijungimą prie tinklų mokės proporcingai.

„Nauja tvarka užtikrins socialinį teisingumą, kai visi vartotojai mokės savo poreikius atitinkančią kainą. Ankstesnė tvarka daliai klientų buvo nepalanki, nes vieniems tekdavo padengti sąlyginai nedidelius tinklo rekonstrukcijos kaštus, o kitiems – finansinė našta buvo didelė.

Svarbu ir tai, kad sutarėme dėl pereinamojo laikotarpio, kurio metu informuosime galiojančias technines sąlygas turinčius klientus apie pasikeitimus. Klientai, kuriems yra išduotos ir galioja techninės sąlygos, galės rinktis tarp esamos ir nuo balandžio 1d. įsigaliosiančios tvarkos, taigi visais atvejais ir privatiems, ir komerciniams vartotojams, suteiksime galimybę pasirinkti finansiškai palankesnę kainodarą“, – sako Tinklo vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.

Įsigaliojus naujai metodikai, klientai bus skirstomi į tris grupes. Galutinę prijungimo kainą lemiantis veiksnys bus atstumas nuo objekto iki artimiausios transformatorinės (prijungimo taško):

  • I grupė – klientai iki 500 kW ir 100 m. 
  • II grupė – iki 500 kW ir 100-400 m.
  • III grupė – iki 500 kW ir 400-1000 m. 

Klientai, kurių leistina naudoti galia yra didesnė nei 500 kW arba mažesnė nei 500 kW tačiau atstumas nuo objekto iki artimiausios transformatorinės didesnis nei 1 000 m, prijungimo paslaugas apmokės pagal individuliai paskaičiuotą sąmatą. 

ESO duomenimis, šiuo metu galiojančias technines sąlygas turi devyni tūkstančiai ESO klientų.

„Klientų komunikacijai ir informavimui skiriame didelį dėmesį. Mums svarbu, kad informacija klientus pasiektų laiku ir būtų aiški. Siekiame informuoti visus klientus, kurie šiuo metu turi galiojančias technines sąlygas, ir patikslinti, kaip kiekvienu atveju keičiasi įkainiai bei kokie yra mokėjimo terminai. Vieniems klientams apsimokės mokėti nedelsiant – galiojant išduotoms techninėms sąlygoms, kurioms taikoma senoji skaičiavimo metodika, kitiems bus pravartu apmokėti pagal naują tvarką“, – teigia O. Martinonis.

Klientai, kuriems prijungimo sąlygos išduotos iki 2024 m. balandžio 1 d. tačiau įmoka nėra sumokėta ir prijungimo paslaugos sutartis nėra sudaryta, iki prijungimo sąlygų galiojimo pabaigos (išduotų prijungimo sąlygų galiojimo laiką galima patikrinti ESO savitarnoje, skiltyje „Paraiškos“ arba atsidarius išduotas prijungimo sąlygas) turės galimybę pasirinkti, pagal kokią paslaugos kainodarą (galiojančią iki 2024-04-01 ar nuo 2024-04-01) bus apskaičiuota prijungimo paslaugos įmoka.

Klientus, kuriems prijungimo sąlygos išduotos iki 2024 m. balandžio 1 d. ir yra galiojančios, bet sutartis dar nėra sudaryta, ESO informuos atskirais pranešimais el. paštu apie keičiamą prijungimo paslaugų kainodarą ne vėliau kaip iki 2024 m. balandžio 15 d. 

14 komentarų

Nustebusi

Kai pasirašai sutartį aštuoniems mėnesiams su tam tikromis kainom,bet ateina mokestis kitom kainom,kaip tai suprasti...vis neužtenka jiems

Auksė

Aš tai labai apsidžiaugiau, nes buvom jau atšaukę paraišką, nes buvo paskaičiuota apie 10tukst už 5kw, o pagal naują skaičiavima gaunasi iki 800

Bomzas.

Kur 160mln?ar kas sutvarkys tuos vagis pagaliau ar reiks ant šakiu statyt tuos buoźgalvius!

Violeta

Kad butu islaikyta socialine lygybe? Jbtv ka tik gabom laiska, kad apsimoketume galios padidinimo mokesti, nes nuo balandzio 1d brangs. Jus ta lygybe issprendziat DIDINDAMI KAINAS VISIEM! Kaip pavadint eso irštvą?

Valjan

Taip ir nesupratau, galiojančias technines sąlygas turi tik 9000 klijentų? O visi kiti seni vartotojai neturi galiojančių techninių sąlygų? Tai kaip jie be techninių sąlygų galėjo būti prijungti prie elektros tinklo? Nesąmoninga rašliava.

Lankytojas

Jūs vagių saiką .ką jūs dar sugalvokite, asilai batuoti nezinot kaip a pvogti, žmonės vėl iš naujo jūs net patys nesupranta ką norite pasakyti didieji rašytojai eikite kiaulių ganyti kisenvagiai nelaimingi, sapnuoja, bet nežino ne patys ką?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas