Europos Sąjungos sprendimas, kuris kelia didžiulį nerimą regione: daugelis baiminasi kosminio dydžio baudų, nepasitenkinimas pasiekė aukščiausią įmanomą tašką

Lina Snarskienė

2024-11-06, 10:55

0 komentarų

Automobilių konglomeratas „Stellantis“ nerimauja, kad gaminant per daug vidaus degimo varikliais varomų automobilių padidės rizika mokėti baudas už automobilių parkų išmetamųjų teršalų normatyvų viršijimą. Nerimas vyrauja ir visoje Europoje.

Paskutinė proga pasinaudoti milžiniškomis „Aliexpress“ nuolaidomis – spauskite čia ir apsipirkite jau dabar
Europos Sąjungos sprendimas, kuris kelia didžiulį nerimą regione: daugelis baiminasi kosminio dydžio baudų, nepasitenkinimas pasiekė aukščiausią įmanomą tašką

Neseniai paskirtas „Stellantis“ operacijų Europoje vadovas Jeanas – Philippe'as Imparato teigė, kad bendrovė yra pasirengusi sumažinti benzininių ir dyzelinių automobilių gamybą. J. P. Imparato sakė, kad gamyba gali būti pradėta mažinti jau kitą mėnesį. Kodėl taip greitai?

Todėl, kad nuo 2025 metų sausio 1 dienos ES automobilių parko išmetamųjų teršalų tikslas taps gerokai griežtesnis. Didelių baudų baiminasi ne vienas automobilių gamintojas, o šiuo klausimu pasisakė ir Čekijos atstovai.

„Čekija kartu su Italija sieks, kad nuo kitų metų, kai Europos Sąjungoje įsigalios griežtesnės CO2 išmetimo taisyklės, automobilių gamintojams nebūtų taikomos didelės baudos“ – sakė Čekijos transporto ministras Martinas Kupka.

M. Kupka teigė, kad automobilių gamintojai susidurs su problemomis siekdami naujų tikslų dėl mažėjančios elektromobilių paklausos Europoje, ir pridūrė, kad lapkričio 1 dieną abi šalys susitarė šią savaitę, kai Budapešte susitiks ES vadovai, pateikti bendrą poziciją.

Nuo 2025 metų ES sumažins naujų parduodamų transporto priemonių vidutinio išmetamųjų teršalų kiekio ribą nuo 116 g/km iki 94 g/km. Už šios ribos viršijimą gali būti skiriamos 95 eurų baudos už kiekvieną viršytą CO2 g/km, padaugintos iš parduotų transporto priemonių skaičiaus.

„Automobilių gamintojai susiduria su sunkumais koreguodami savo asortimentą, kad atitiktų šiuos tikslus. Jie negali to padaryti, nes susidomėjimas elektra varomais automobiliais mažėja visoje Europoje“, – sakė M. Kupka sekmadienį transliuotojo CNN Prima News diskusijų laidoje. Jis teigė, kad automobilių gamintojams pritrūks pinigų moksliniams tyrimams ir plėtrai finansuoti, jei jie bus priversti mokėti baudas.

Čekija – tarp ES narių, nepritariančių žaliajam sandoriui

Čekija yra tarp grupės ES šalių, kurios priešinasi bloko vadinamajam Žaliajam sandėriui, skirtam kovoti su klimato kaita ir mažinti taršą. Griežtesni apribojimai kitais metais yra žingsnis link planų 2035 metais uždrausti naujų vidaus degimo varikliais varomų transporto priemonių pardavimą.

Čekijoje, 10,9 mln. gyventojų turinčioje šalyje, kurioje 2023 metais buvo pagaminta 1,4 mln. automobilių, automobilių pramonė sukuria apie 9 proc. šalies BVP, todėl ji yra viena didžiausių gamintojų Europoje, tenkančių vienam gyventojui.

Šalyje veikia trys automobilių gamintojai – „Volkswagen Group“ priklausanti „Škoda“, „Hyundai“ ir „Toyota“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas