Lietuvoje sparčiai daugėja elektromobilių įkrovimo taškų: jau netrukus įkrovimo stotelės atsiras ir Tauragės rajone

Pranešimas spaudai

2024-05-02, 07:15

0 komentarų

Didžiausio Baltijos šalių viešojo elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė bei techninės ir programinės įrangos kūrėja „Inbalance grid“ iki rugpjūčio įrengs 12 įprastos galios elektromobilių įkrovimo stotelių (viso 24 prieigas) Tauragės rajono savivaldybėje – daugiausia ties daugiabučiais ir šalia pagrindinių miesto traukos taškų.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuvoje sparčiai daugėja elektromobilių įkrovimo taškų: jau netrukus įkrovimo stotelės atsiras ir Tauragės rajone

„Inbalance grid“ jau artimiausiu metu pradės montuoti ir 15 metų valdys įkrovimo stoteles įvairiose Tauragės miesto vietose. Elektromobilių savininkai patogiai įsikrauti ir susimokėti galės naudodamiesi „Inbalance grid“ arba bendrovės partnerių mobiliosiomis programėlėmis.

Pasak „Inbalance grid“ vadovo Simono Stankaus, Tauragės rajono savivaldybės konkursas laikytinas pavyzdiniu: jis surengtas siekiant pritraukti skirtingus įkrovimo paslaugų tiekėjus, vertintas projekto įgyvendinimo greitis, taip pat technologinė operatorių pažanga. Visa tai Tauragėje sukurs tiekėjų konkurenciją ir patrauklesnes kainas.

„Iš Tauragės konkurso verta pasimokyti visai Lietuvai, nes buvo dėta daug pastangų užtikrinti konkurenciją. Pavyzdžiui, konkurse atskirti greitų ir vidutinio greičio stotelių krepšeliai – tai leidžia dalyvauti didesniam kompanijų spektrui ir užtikrinta, kad rajone nebus monopolio. Konkurso metu vertintas projekto įgyvendinimo greitis ir inovacijų diegimas, konsultuotasi su rinkos dalyviais, atsisakyta ydingo konkuravimo kainomis už stovėjimo vietą. Tai leis mums Tauragės elektromobilių vairuotojams taikyti apie 25ct/kWh sieksiančią įkrovimo kainą,” – sako S. Stankus.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad Tauragės rajono savivaldybė reikalavo pasirūpinti įkrovimo stotelių pasiekiamumu per tarptautines platformas. Be to, ilgalaikė sutartis su savivaldybe bei galimybė ją pratęsti operatorius įpareigos atsakingai investuoti.

„Stengiamės žengti į priekį didelį dėmesį skirdami aplinkosaugai, todėl ypatingai skatiname gyventojus naudotis elektromobiliais. Manau, kad įkrovimo stotelių infrastruktūra yra lemiamas veiksnys, skatinant elektromobilių naudojimą ir plėtrą. Turint pritaikytą infrastruktūrą, elektromobiliai tampa patrauklesniu pasirinkimu vartotojams, kurie taip pat gali pasinaudoti lengvatomis skirtomis elektromobiliams įsigyti. Tauragė jau pasiruošusi elektromobilumui.

Tikiu, kad priimadami šiuos sprendimus tapsime pavyzdžiu kitoms savivaldybėms, kurios taip pat įgyvendins tokius projektus ir taip prisidės prie elektromobilumo skatinimo visoje Lietuvoje,”- sako Dovydas Kaminskas, Tauragės rajono meras.

Sutartį su Tauragės rajono savivaldybe „Inbalance grid“ pasirašė laimėjusi konkursą kartu su dar vienu įkrovimo paslaugų operatoriumi – tiekėjų įvairovė buvo sąmoningai numatyta pirkimo sąlygose.

„Regitros“ duomenimis, šiuo metu Tauragės rajone įregistruoti 139 elektromobiliai.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas