Transportas

Pirmąjį pusmetį hibridinių automobilių skaičius augo sparčiau nei benzininių

Lietuvos energetikos agentūros kiekvieną mėnesį kaupiami ir analizuojami aktualūs AEI plėtros statistikos duomenys rodo, kad mūsų šalyje nuosekliai daugėja elektra varomų automobilių dalis transporto sektoriuje.

Pirmąjį pusmetį hibridinių automobilių skaičius augo sparčiau nei benzininių

O pirmąjį šių metų pusmetį įregistruotų naujų hibridinių lengvųjų automobilių skaičius aplenkė benzinu varomų automobilių įregistravimo skaičių.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Per 2023 m. pirmąjį pusmetį Lietuvoje įregistruota 2 160 lengvųjų (M1 kategorijos) grynųjų elektromobilių, iš kurių 1 009 nauji ir 1 151 naudoti.

Per šešis šių metų mėnesius įregistruoti lengvieji (M1) elektromobiliai sudarė 2,47 proc. visų šios kategorijos transporto priemonių: nauji elektromobiliai užėmė 6,87 proc. parduotų naujų transporto priemonių rinkos, naudoti – 1,32 proc. naudotų transporto priemonių rinkos.

Tuo metu sparčiai didėjo įregistruotų lengvųjų hibridinių, t. y. benzinu-elektra ir dyzelinu-elektra varomų transporto priemonių skaičius: per šešis šių metų mėnesius įregistruoti 5 824 nauji hibridiniai lengvieji (M1) automobiliai.

Tai sudarė 39,63 proc. visų naujų lengvųjų automobilių rinkos ir aplenkė benzinu varomų šios kategorijos naujų transporto priemonių skaičių: benzininių automobilių įregistruota 5 748 ir tai sudarė 39,15 proc. visų per pusmetį įregistruotų naujų lengvųjų automobilių.

Lietuvos kelių transporto priemonių registre yra duomenys apie 66 122 įregistruotas hibridines lengvąsias (M1 kategorijos) transporto priemones, iš kurių 6 036 yra iš išorės įkraunami hibridai (PHEV).

Lengvųjų krovininių (N1 kategorijos) elektromobilių skaičius Lietuvoje nuosekliai auga: iš viso birželį registre buvo 276 lengvieji komerciniai elektromobiliai.

2023 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre iš viso buvo įregistruota 9 487 M1 ir N1 kategorijos grynieji elektromobiliai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas