„Tesla“ ir vėl priversta atšaukti daugybę automobilių: paveikta daugiau nei 2 mln. elektromobilių, aptikta problema nustebins daugelį

„Tesla“ buvo priversta inicijuoti dar vieną masinį savo elektromobilių atšaukimą. Remiantis JAV Nacionalinės kelių eismo saugumo administracijos (NHTSA) komisijos išvadomis, kai kurių automobilių prietaisų skydelyje esančių įspėjamųjų lempučių šrifto dydis buvo per mažas ir neatitiko federalinių taisyklių reikalavimų.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Tesla“ ir vėl priversta atšaukti daugybę automobilių: paveikta daugiau nei 2 mln. elektromobilių, aptikta problema nustebins daugelį

Dėl to bendrovė buvo priversta atšaukti beveik 2,2 mln. elektromobilių arba beveik kiekvieną JAV parduotą „Tesla“.

Tiesa, kompanijos ir pačių „Tesla“ elektromobilių savininkų laimei, automobilių nereikės siųsti atgal į prekybos atstovybes ar įgaliotuosius remonto centrus. Problema gali būti išspręsta įprastu programinės įrangos atnaujinimu.

NHTSA paaiškino, kad problemą aptiko praėjusį mėnesį atlikdama įprastą „Tesla“ elektromobilių atitikties saugos reikalavimams patikrinimą. Jo metu paaiškėjo, kad stabdžių, stovėjimo stabdžio ir stabdžių antiblokavimo sistemos įspėjamųjų šviesų šriftas buvo mažesnis, nei reikalaujama pagal JAV federalinius įstatymus.

Agentūra paaiškino, kad dėl mažo šrifto vairuotojams gali būti sunku perskaityti informaciją, todėl gali padidėti avarijos tikimybė. Minėta problema paveikė 2012-2023 m. pagamintus „Model S“ elektromobilius, „Model X“ (2016-2023 m.), „Model 3“ (2017-2023 m.), „Model Y“ (2017-2023 m.), „Model Y“ (2019-2024 m.) ir naujausią „Cybertruck“ pikapą.

Bendrovė nepraneša apie jokius su šia problema susijusius eismo įvykius ar vairuotojų ar pėsčiųjų sužalojimus. Dar gruodžio mėnesį „Tesla“ turėjo atšaukti daug elektromobilių dėl autopiloto sistemos problemų. Ši problema taip pat buvo išspręsta atnaujinimu belaidžiu būdu (OTA update). Po to bendrovė susidūrė su neveikiančiomis galininėmis elektromobilių kameromis.

Ši problema palietė apie 200 000 automobilių. Tuo tarpu NHTSA išplėtė tyrimą dėl galimų problemų, susijusių su „Tesla“ elektromobilių vairo kolonėlėmis. Tiriama daugiau nei 334 000 elektromobilių, kuriuos kompanijai taip pat gali tekti atšaukti.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas