Nors galutinis susitarimas dar nepasiektas, „Volkswagen“ stebėtojų taryba linkusi uždaryti dideles gamyklas Vokietijoje, kad išspręstų automobilių gamintojo sąnaudų krizę. Taip buvo skelbiama dar prieš savaitę.
Sekite mus „Facebook“ platformoje ir laimėkite puikius prizus – spauskite čia, kad dalyvauti konkurse
Vokietijoje esančių „Volkswagen“ gamyklų ateitis pakibusi ant plauko, nes gamintojas stengiasi išlaikyti pelningumą. Šio mėnesio pradžioje masinis streikas sustabdė bendrovės surinkimo linijas, nes darbuotojai protestavo prieš darbo vietų mažinimą, gamyklų uždarymą ir darbo užmokesčio mažinimą.
Dabar atsirado vilties žiburėlis, nes „Volkswagen“ ieško susitarimo, kuris leistų išlaikyti Vokietijos gamyklas, tačiau tai susiję su didelėmis darbuotojų nuolaidomis. VW svarsto planą, pagal kurį būtų užtikrintas darbo vietų saugumas iki 2030 metų, skelbia naujienų agentūra „Bloomberg“.
Tačiau ne viskas taip paprasta. „Volkswagen“ vadovai tikisi, kad mainais darbuotojai atsisakys jiems priklausančių premijų. Šio galimo kompromiso reikia, kad būtų išvengta tolesnių streikų ir dalis gamybos liktų Vokietijoje, kuri yra itin svarbus bendrovės veiklos centras. Susitarimas dar toli gražu nebaigtas, o derybos yra labai įtemptos.
Siūlomos sąnaudų mažinimo priemonės apima kultinio „Golf“ modelio gamybos perkėlimą iš Vokietijos į Meksiką ir VW markės elektromobilių gamybos nutraukimą Cvikau mieste.
Gamyklų išlaikymas būtų laikomas darbuotojų pergale, tačiau pramonės analitikai abejoja, ar siūlomų nuolaidų pakaks „Volkswagen“ finansinėms problemoms išspręsti. UBS analitikas Patrickas Hummelas apskaičiavo, kad bendrovė turi sutaupyti dar 4 mlrd. eurų per metus, kad padidintų savo maržas. Atsisakyti premijų mokėjimo ir pertvarkyti gamybą gali nepakakti.
„Volkswagen“ susiduria su mažėjančiais pardavimais Kinijoje, didžiausioje savo rinkoje, taip pat susiduria su augančiu šios šalies elektrinių automobilių gamintojų, tokių kaip BYD, aktyvumu Europoje. Siekdama išlikti aktuali, „Volkswagen“ vykdo radikalią restruktūrizaciją, įskaitant gamybos racionalizavimą, spartesnį kūrimo ciklą ir EV mažmeninės prekybos modelio permąstymą.