„Volkswagen“ tokių metodų netaikė visus 87 metus: darbuotojų streikai smarkiai paveikė VW automobilių gamybą, bendrovė ketina imtis neregėtų veiksmų

Bilis.lt

2024-12-05, 13:00

0 komentarų

Gruodžio 2 dieną beveik 100 tūkst. darbuotojų, protestuodami prieš vadovybės planus mažinti atlyginimus ir net uždaryti didžiausios Europos automobilių gamintojos gamyklas, prisijungė prie „Volkswagen Group“ Vokietijos gamyklų protestų.

Sekite mus „Facebook“ platformoje ir laimėkite puikius prizus – spauskite čia, kad dalyvauti konkurse
„Volkswagen“ tokių metodų netaikė visus 87 metus: darbuotojų streikai smarkiai paveikė VW automobilių gamybą, bendrovė ketina imtis neregėtų veiksmų

Vokietijos profsąjunga „IG Metall“ grasina tolesnėmis protesto akcijomis. Profsąjunga pranešė, kad rytinėse pamainose darbuotojai streikavo dvi valandas, o vakarinėse pamainose – anksti, iš viso 98,6 tūkst. darbuotojų devyniose Vokietijos gamyklose dalyvavo protesto akcijoje.

Pirmą kartą per savo 87 metų istoriją „Volkswagen“ pagrasino uždaryti gamyklas Vokietijoje, kad sumažintų sąnaudas ir padidintų pelną. Europos automobilių gamintojai kovoja su silpna paklausa, didelėmis gamybos sąnaudomis, Kinijos gamintojų konkurencija ir lėtesniu, nei tikėtasi, perėjimu prie elektromobilių.

„Tai buvo pirmasis, stiprus protestų žiemos poveikis. „Volkswagen“ turėtų ateiti į protą ir pagaliau atidėti savo košmariškus planus. Priešingu atveju mūsų kolegos ras teisingą atsakymą“, – sakė „IG Metall“ vyriausiasis derybininkas Thorstenas Groegeris.

Streikai paveikė „VW Golf“ gamybą

„Gruodžio 2 dieną įvykę sustabdymai turėjo įtakos gamybai“, – teigė profsąjungos. Pavyzdžiui, dėl dviejų valandų streiko Volfsburgo gamykloje nebuvo galima pagaminti kelių šimtų automobilių, įskaitant „VW Golf“. Kitos gamyklos, kuriose buvo streikuojama, buvo Hanoveryje, kur dirba apie 14 tūkst. žmonių, taip pat Emdene, Salzgiteryje ir Brunsvike.

Praėjusią savaitę profsąjunga pasiūlė priemones, kurios, jos teigimu, padėtų sutaupyti 1,5 mlrd. eurų, įskaitant premijų atsisakymą 2025 ir 2026 metais. Vadovybė atmetė šias priemones kaip nerealias ir vilkinančias neišvengiamą baigtį.

VW reikalavo, kad darbuotojai 10 proc. sumažintų darbo užmokestį, argumentuodama, kad jai reikia mažinti išlaidas ir didinti pelną, kad apgintų rinkos dalį dėl pigios konkurencijos iš Kinijos ir sumažėjusios Europos automobilių paklausos.

Vadovybė taip pat teigė, kad bendrovė turi uždaryti tris Vokietijos gamyklas ir atleisti tūkstančius darbuotojų, kad padidintų automobilių gamintojo konkurencingumą. Jei abi šalys nepasieks susitarimo per gruodžio 9 dieną prasidėsiantį derybų raundą, gali būti surengta daugiau streikų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas