„Sodra“ skelbia fantastiškas naujienas, kurios patiks daugeliui lietuvių: netrukus įsigalios pasikeitimai, sužinokite visą svarbiausią informaciją

Balandį, prasidėjus naujam metų ketvirčiui, kinta „Sodros“ išmokų minimalūs ir maksimalūs dydžiai. Tai ypač svarbu tiems išmokų gavėjams, kurių pajamos pačios mažiausios ir pačios didžiausios.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Sodra“ skelbia fantastiškas naujienas, kurios patiks daugeliui lietuvių: netrukus įsigalios pasikeitimai, sužinokite visą svarbiausią informaciją

Ligos, motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokos yra skaičiuojamos individualiai, atsižvelgiant į gavėjų pajamas. Nepaisant to, nustatyti minimalūs ir maksimalūs išmokų dydžiai užtikrina, kad išmokos nebus nei mažesnės, nei didesnės nei numatyta suma.

Šie dydžiai kinta pagal šalies vidutinį darbo užmokestį ir yra perskaičiuojami kas ketvirtį. Antrojo ketvirčio išmokos bus apskaičiuojamos taikant 2 097,30 euro VDU dydį, kuris galiojo paskutinį 2023 m. ketvirtį.

Išmokos sergantiems ir slaugantiems

Ligos išmoka per mėnesį negali būti mažesnė negu 11,64 procento šalies VDU, galiojusio užpraeitą ketvirtį iki laikinojo nedarbingumo nustatymo dienos. Taigi, nuo balandžio pradžios iki birželio pabaigos mažiausia ligos išmoka negalės būti mažesnė nei 244,13 euro per mėnesį (buvo 233,49 euro) arba 11,68 euro per dieną. Tai aktualu mažiausias darbo pajamas turintiems žmonėms. Minimali išmoka mokama, jeigu pagal gyventojo draudžiamąsias pajamas apskaičiuotas išmokos dydis yra mažesnis, nei minimali riba.

Maksimalus kompensuojamasis uždarbis ligos išmokoms apskaičiuoti negali viršyti 2 šalies VDU, galiojusių užpraeitą ketvirtį iki nedarbingumo atsiradimo dienos, dydžio. Taigi, antrąjį metų ketvirtį didžiausia ligos išmoka negalės būti didesnė nei 2 603,17 euro per mėnesį (buvo 2 489,72 euro). Tai aktualu gyventojams, uždirbantiems didžiausias algas.

Maksimali mėnesio ligos išmoka slaugant šeimos narį padidėjo nuo 2 645,38 euro iki 2 765,92 euro, o dienos – nuo 126,57 iki 132,34 euro.

Išmokos auginantiems vaikus

Minimali motinystės, tėvystės ir vaiko priežiūros išmokų riba yra lygi 8 bazinės socialinės išmokos dydžiams. Taip užtikrinama, kad motinystės, tėvystės, vaiko priežiūros išmokos būtų didesnės nei išmokos mokėjimo metu galiojantis minimalių vartojimo poreikių dydis. Taikomi bazinės socialinės išmokos dydžiai, galioję praeitą mėnesį iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos. Taigi, jei žmogus įgis teisę į motinystės, tėvystės arba vaiko priežiūros išmoką šių metų balandžio, gegužės arba birželio mėnesiais, minimali šių išmokų riba bus 440 eurų.

Maksimalių vaiko priežiūros išmokų dydžiai skirsis ne tik priklausomai nuo jas gaunančių žmonių pajamų, bet ir nuo to, ar prižiūrimi vaikai gimė iki 2022 metų gruodžio 31 d., ar 2023 metų sausio 1 d. ir vėliau, kadangi nuo 2023 metų sausio keitėsi vaiko priežiūros išmokų mokėjimo tvarka ir dydžiai.

Kai už 2023 ir 2024 metais gimusius vaikus asmuo teisę į vaiko priežiūros išmoką įgis šių metų antrąjį ketvirtį, maksimali išmoka už du neperleidžiamus mėnesius sieks 3 279,79 arba 150 eurų daugiau nei pirmąjį metų ketvirtį.

Pasirinkus vaiko priežiūros išmoką gauti kol vaikui sueis 18 mėnesių, ji didėja 109 eurais, nuo 2 407,08 euro iki 2 516,76 euro per mėnesį.

Pasirinkus išmoką gauti kol vaikui sueis 24 mėnesiai, maksimali mėnesio išmoka pirmaisiais vaiko auginimo metais padidėjo nuo 1 805,31 euro iki 1 887,57 euro, o antraisiais – nuo 1 203,54 euro iki 1 258,38 euro.

Maksimali viso mėnesio tėvystės išmoka nuo balandžio sieks 3 254,17 euro ir, palyginti su prieš tai buvusiu ketvirčiu, padidėjo daugiai nei 142 eurais.

Išmokos bedarbiams

Nedarbo išmoką sudaro dvi dalys – kintama ir pastovioji, kurios dydis priklauso nuo minimalios mėnesio algos (MMA). Pastovi nedarbo išmokos dalis lygi 23,27 proc. mėnesį, už kurį mokama išmoka, galiojančios MMA.

2024 metais MMA siekia 924 eurus, taigi pastovi nedarbo išmokos dalis yra 215,01 euro – ji lieka tokia pat, kaip pirmąjį metų ketvirtį.

Kintamoji nedarbo išmokos dalis priklauso nuo žmogaus turėtų draudžiamųjų pajamų.

Pavyzdžiui, jei žmogus užsiregistruos Užimtumo tarnyboje 2024 metų balandį, pastovi jo nedarbo išmokos dalis sieks 215,01 euro, o kintama dalis bus apskaičiuota pagal vidutines draudžiamąsias pajamas turėtas nuo 2021 metų rugsėjo pradžios iki 2024 metų vasario pabaigos.

Jei tokio asmens vidutinės mėnesio draudžiamosios pajamos siekė 800 eurų, nedarbo išmoka mokama balandžio-birželio mėnesiais sieks 525,33 euro, nuo liepos iki rugsėjo – 463,25 euro, nuo spalio iki gruodžio – 401,17 euro.

Ne viso mėnesio nedarbo išmoka apskaičiuojama pagal kalendorines to mėnesio, už kurį ji mokama, dienas.

Maksimali nedarbo išmoka negali būti didesnė kaip 58,18 proc. VDU, galiojusio užpraeitą kalendorinį ketvirtį nuo bedarbio statuso įgijimo dienos. Taigi, žmonėms, kurie bedarbio statusą įgis nuo balandžio 1 d. iki birželio 30 d., maksimali nedarbo išmoka yra 1220,21 euro.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

10 komentarų

Daugiau

Penėkit tuos ale bedarbius. Jie net neieško to darbo. Algos irgi netenkina- be 1500 į rankas nedirbsiu- specai achujeni, nors buki ir nieko nesugeba.
Priaugino valkatų
O žmogus neįgalus dar bando kur ką padirbt, tik nafik niekas nepriima.
Durnių šaika šaikos valdomoj Lt

Laima

rinkimai arteja prasidejo viliotinis,gerai kad padides pajamos,bet prapuola visi pinigai kai tokios kainos viiisuuur

Telefonai ir Sodra

Gal jūs pervadinkit savo puslapėlį į kokį visoszinios.eu ar kasmokatarasom.eu nes kiauriai ne į temą puslapos apie ale telefonus rašo apie tai kokie mes turim būti laimingi dėl Sidros ale stebuklų... Tarytum Sodra pinigus pati gamina ir labdarą dalina...

Lukas Snarskis

Mielai apsvarstytumėme jūsų pasiūlymą, bet jūsų komentaras labai jau neaiškiai parašytas. Galvojame investuoti į jūsų lietuvių kalbos pamokas.

Skaitytoja

O tai jeigu vaikas sirgs ir reikes nedarbingumo ji slaugyti tai kaip cia bus neapmokama,nesupratau?

Aldona

Ir ne laukit kad didėtų pensijos Juk 4 procentai už gynyba reiks mokėti O pinigų nėra Istaskyti į visas puses Čekiai visokie pirkiniai ir t.t O žmonėms nieko Tad tik motinoms tėvams ir bedarbiams o pensininkams nieko Tai geriau dadetu pensininkams negu dykadoniams kurie nedirba Okam dirbti juk pinigų gauna už nieką Tegu eina dirbti ir gaus pinigų o ne iš valdžios glemziasi Gerai tokiems Kiti žmonės uždirbę pensijas vos galą su galu suduria o čia tinginiai ir labai gerai gyvena Užtenka ir išgerti ir pavalgyti Gerai rūpinasi jais valdžia Neturiu žodžių

Elena

Jeigu nieko nerašo apie pensijas, vadinasi, nedidės. Kam dar klausti ir taip aišku. Sausį pridėjo, vasario mėnesis dar trūkumą pridėjo, nors ir laikinas, bet pridėjo visiems, kurie gauna mažas pensijas. O pinigų niekada nebūna per daug. Kiekvieną kartą vis norisi daugiau, bet reikia pasitenkinti su tiek, kiek gauni.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas