Gali būti, kad jūsų elektroninio pašto dėžutėje neperskaitytas guli svarbus laiškas. „Google“ pranešė, kad keičia savo neaktyvių paskyrų politiką ir ištrins neaktyvias asmenines paskyras bei jų turinį, saugomą „Gmail“, „Docs“, „Drive“, „Google Photos“ ir kitose programose.
Sekite mus „Facebook“ platformoje ir laimėkite puikius prizus – spauskite čia, kad dalyvauti konkurse
Dar praėjusiais metais „Google“ paskelbė naują neaktyvių paskyrų politiką ir nurodė, kad nenaudojamos paskyros galiausiai bus ištrintos. Dabar ši politika įgyvendinama – nenurodytas skaičius „Google“ paskyrų bus ištrintas, jei tam tikrą laikotarpį nebus rodoma jokia naudotojo veikla.
Neaktyvią paskyrą „Google“ apibrėžia kaip paskyrą, kuri nebuvo naudojama dvejus metus. Bendrovė pasilieka teisę visiškai ištrinti tokias paskyras, tačiau tai taikoma tik asmeninėms paskyroms. Darbo, mokyklos ar įmonės paskyros lieka nepaliestos net ir po daugiau nei 24 mėnesių neaktyvumo.
Visi neaktyvios paskyros duomenys bus visam laikui pašalinti iš interneto, įspėja „Google“. Bendrovė teigia, kad ištrynus apleistas paskyras padidėja saugumas, nes šios paskyros dažnai pamirštamos arba paliekamos be priežiūros. Tokios paskyros gali tapti lengvu kibernetinių nusikaltėlių taikiniu, nes jų pirminiai naudotojai gali nežinoti apie bet kokią grėsmę.
Naujoji politika gali reikšti pražūtį daugybei informacijos ir asmeninio interneto turinio, pradedant apleistais tinklaraščiais, kurie talpinami „Blogger“ platformoje. Labiausiai nukentės žmonės, valdantys kelias „Google“ paskyras, nes dabar jiems reikės periodiškai tikrinti kiekvieną paskyrą, kad būtų išvengta visiško duomenų ištrynimo.
Vienos paskyros naudotojams naujosios politikos valdymas turėtų būti paprastas. „Google“ paaiškino, kad paskyra laikoma aktyvia, jei ja naudojamasi. Įprasta veikla internete, pavyzdžiui, el. laiško skaitymas ar siuntimas, naudojimasis „Google Drive“, „YouTube“ vaizdo įrašo žiūrėjimas, dalijimasis nuotrauka, programėlės atsisiuntimas ar net „Google“ paieška, automatiškai pažymės paskyrą kaip aktyvią.
Taip pat yra keletas dvejų metų ištrynimo politikos išimčių. 2023 m. „Google“ patvirtino, kad paskyra nebus ištrinama, jei joje bus vienas „YouTube“ vaizdo įrašas, jei ji buvo naudojama „Google“ produktui, programėlei ar prenumeratai įsigyti arba jei joje yra piniginis likutis. Paskyros, susijusios su aktyviomis finansinėmis operacijomis arba nepilnamečio paskyros valdymu per „Family Link“, taip pat yra saugios.
Kaip išsaugoti paskyras?
Jei turite tik vieną „Gmail“ arba „Google Photos“ paskyrą ir ja naudojotės per pastaruosius dvejus metus, jums daryti nieko nereikia. Jei turite kelias paskyras, kurios galėjo būti neaktyvios, jas galite apsaugoti prisijungdami bent kartą per dvejus metus ir atlikdami vieną iš kelių veiksmų.
Jei norite aktyvinti retai naudojamą „Gmail“ paskyrą, turite perskaityti ten esančius laiškus ar išsiųsti bent vieną laišką pasirinktam adresatui. Taip pat galite iš neaktyvios paskyros vykdyti bent vieną „Google“ paiešką, peržiūrėti „YouTube“ įrašą ar atsisiųsti programą iš „Google Play“ parduotuvės – visos šios programos susijusios tarpusavyje ir aktyvuoja viena kitą.
Ką daryti, jei pamiršote savo turimas paskyras? Tam pasitelkti galite „Google“ paskyros atkūrimo metodą. Šiuo atveju reikia įvesti su atitinkama paskyra susietą atkūrimo el. pašto adresą arba telefono numerį. Į nurodytą el. pašto adresą arba telefoną „Google“ atsiųs atkūrimo patvirtinimo kodą ir pateiks informaciją apie visas su jais susijusias paskyras.
Atkūrus paskyrą, rekomenduojama atnaujinti jos slaptažodį bei nustatymuose įgalinti dviejų žingsnių autentifikavimo patvirtinimą, kad paskyra būtų apsaugota ateityje.
Saugumo specialistai įspėja ir apie naujus pavojus
„Gmail“, „Yahoo“ ir „Outlook“ paslaugų naudotojams pateikiamas naujas įspėjimas, kurio nevertėtų ignoruoti. Saugumo ekspertai teigia, kad būtina išlikti budriems prisijungus prie pašto dėžutės, nes kibernetiniai sukčiai ir toliau kasdien siunčia pavojingus elektroninius laiškus. Šie žalingi laiškai tebėra vienas populiariausių vartotojų atakų būdų
Tarp kasdien į jūsų pašto dėžutę plūstančių elektroninių laiškų labai svarbu išlikti budriems ir stebėti galimų kibernetinių grėsmių požymius. Atkreipkite dėmesį į šias iš pažiūros nekaltas frazes, kurios gali kelti problemų jūsų kibernetiniam saugumu. Pateikiame keletą ženklų, rodančių, kad kažkas yra įtartino ir tokius laiškus reikėtų išmesti tiesiai į šiukšliadėžę.
Žinutė, kurioje rašoma Reikia imtis skubių veiksmų, visada turėtų sukelti nerimą, nes kibernetiniai sukčiai dažnai naudoja šią taktiką, kad priverstų žmones sunerimti ir atidaryti žinutes nepagalvojus. Ši frazė dažnai rodo, kad bandoma sukurti skubos jausmą ir priversti gavėją imtis neapgalvotų veiksmų, gerai neįvertinus pasekmių.