Kenkėjiškos programėlės „Android“ išmaniuose telefonuose – itin opi problema. Su šia operacine sistema veikiantys įrenginiai nuolat atsiduria sukčių taikinyje, o dabar pranešama ir apie dar vieną parazitą, kuris gali pridaryti nemažai problemų daugeliui.
Sekite mus „Facebook“ platformoje ir laimėkite puikius prizus – spauskite čia, kad dalyvauti konkurse
Jei turite „Android“ telefoną, turite atsižvelgti į šį įspėjimą. Yra 15 programėlių, kurias būtina nedelsiant ištrinti, jei jos įdiegtos jūsų „Android“ valdomame įrenginyje.
Pasaulinė grėsmė, išnaudojanti socialinę inžineriją, sugebėjo įsidiegti daugiau nei aštuoniuose milijonuose telefonų, ir jei esate vienas iš daugelio naudotojų, apgaulės būdu įsidiegusių vieną ar kelias iš šių programėlių, galite tapti priekabiavimo, šantažo auka ir patirti didžiulių finansinių nuostolių.
Kibernetinio saugumo bendrovės „McAfee“ mobiliųjų įrenginių tyrimų komanda nustatė, kad pasaulyje labai padaugėjo „SpyLoan“ programėlių. Pastaroji yra grobuoniškų paskolų programėlė, nukreipta į „Android“ naudotojus įvairiose šalyse. Šiose programėlėse naudojama socialinė inžinerija, t. y. manipuliacijos forma, kuria bandoma apgaule priversti naudotojus atskleisti asmeninę ir jautrią informaciją.
Ji taip pat naudojama siekiant gauti papildomų mobiliųjų programėlių leidimų. Bendrovė „McAfee“ pateikė 15 minėtų programėlių, kuriose įdiegta aštuoni milijonai programėlių. „Nepaisant to, kad šios programėlės pažeidžia taisykles, jos dažnai praslysta pro programėlių parduotuvių patikros procesus ir yra prieinamos tokiose platformose kaip „Google Play“, todėl atrodo patikimos“, – praneša „McAfee“ atstovai.
„SpyLoan“ programėlės bando pritraukti aukas apsimesdamos, kad siūlo greitas ir lanksčias paskolas su mažomis palūkanomis ir lengvai įvykdomais reikalavimais. Tačiau, kaip ir viskas, kas skamba pernelyg gerai, kad būtų tiesa, šios paskolos yra būtent tokios. Naudodami riboto laiko pasiūlymus, kibernetiniai sukčiai sukuria skubos jausmą, kuris patraukia aukas ir neleidžia joms ilgai svarstyti, ką jos daro.
Šios kenkėjiškos aplikacijos naudoja galinę sistemą, kad galėtų valdyti įdiegtas programas ir perduoti slaptus duomenis iš telefono, dažnai tai daroma fone, naudotojui nežinant, kad tai daroma. Anksčiau kenkėjiškos „SpyLoan“ programėlės į įrenginius būdavo įdiegiamos per šalutinį įkėlimą iš trečiosios šalies „Android“ programėlių parduotuvės.
Tačiau šios 15 programėlių buvo įdiegtos iš oficialios „Google Android“ programėlių parduotuvės – „Google Play Store“. Kompanija pašalino kai kurias kenkėjiškas aplikacijas, o kitas kūrėjai atnaujino, kad pašalintų grėsmę. Peržiūrėkite lentelę, kurią pridėjome prie šio straipsnio, kad sužinotumėte, ar „Android“ telefone įdiegta kuri nors iš šių kenkėjiškų programėlių. Jei esate įdiegę vieną ar kelias iš šių aplikacijų, puikiai žinote, ką daryti – nedelsdami ištrinkite!
Saugokitės šių raudonų vėliavų!
„Google“ siūlo įjungti funkciją „Play Protect“, kuri skenuoja „Android“ įrenginius, ieškodama kenkėjiškomis programomis užkrėstų aplikacijų. Ši funkcija įspėja naudotojus apie galimai kenksmingas programas ir gali išjungti arba pašalinti tokias grėsmes iš įrenginio. Mes savo ruožtu primename požymius, kurie signalizuoja apie galimai tūnančią kenkėjišką programą jūsų įrenginyje.
- Įspėjimai apie virusą arba užkrėstą įrenginį
- Jūsų naudojama antivirusinė programinė įranga neveikia
- Žymiai sumažėjusi jūsų prietaiso veikimo sparta
- Ženkliai ir netikėtai sumažėjusi įrenginio atminties erdvė
- Jūsų prietaisas nustoja tinkamai veikti arba visai neveikia
Jei šie simptomai pasireiškia jūsų „Android“ telefone, galbūt norėsite įsitikinti, kad „Google Play Protect“ yra įjungta, atidarę „Play Store“, bakstelėję profilio piktogramą viršutiniame dešiniajame kampe, paspaudę „Play Protect Settings“ ir įjungę jungiklį šalia „Scan apps with Play Protect“. Norėdami užtikrinti geresnę apsaugą, įjunkite „Improve harmful app detection“.
Taip pat galite patikrinti, ar yra „Android“ įrenginio ir saugumo atnaujinimų, ir pašalinti nepatikimas programėles, kurių nebėra „Play Store“ parduotuvėje arba kurios rastos trečiosios šalies programėlių parduotuvėje.
Tai rimtas klausimas, nes esmė ta, kad kalbama apie jūsų pinigus. Ir nepamirškite, kad net jei „Google“ pašalino šias programėles iš „Play Store“, jei kurią nors iš jų įdiegėte savo telefone, jos liks jūsų telefone ir kels grėsmę tol, kol jų nepašalinsite.