Ar dar prisimenate legendinę „Windows“ operacinės sistemos versiją? Lygiai prieš dešimt metų buvo galutinai nutrauktas „Windows XP“ palaikymas

Lukas Snarskis

2024-04-08, 17:55

0 komentarų

2014 metų balandžio 8 dieną „Microsoft“ nutraukė techninį savo populiariosios operacinės sistemos „Windows XP“ palaikymą. Tačiau perėjimo prie naujesnės versijos procesas užtruko kiek ilgiau.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Ar dar prisimenate legendinę „Windows“ operacinės sistemos versiją? Lygiai prieš dešimt metų buvo galutinai nutrauktas „Windows XP“ palaikymas

Šiandien, balandžio 8 dieną, sueina lygiai dešimt metų nuo tos dienos, kuomet buvo išleistas paskutinis „Windows XP“ operacinės sistemos atnaujinimas. Prieš dešimtmetį bendrovė paruošė saugumo pataisymų rinkinį ir nuo tos dienos buvo nutrauktas platformos palaikymas.

2001 metai sukurta operacinė sistema buvo beveik aštuonerius metus palaikoma pagrindiniuose regionuose, suteikiant jai naujų funkcijų, taisant klaidas ir įdiegiant saugumo pataisas. Pasibaigus pagrindiniam palaikymo etapui, „Microsoft“ pradėjo išplėstinę saugumo programą įmonėms, norinčioms sumokėti bendrovei už dar kelerius metus saugumo atnaujinimų.

Skirtingai nuo modernesnės „Windows 7“ operacinės sistemos versijos, kuriai pratęsti saugumo atnaujinimai buvo teikiami trejus metus, „Microsoft“ mokamus „Windows XP“ atnaujinimus leido penkerius metus. Programa buvo nutraukta 2014 metų balandžio 8 dieną, praėjus daugiau nei 12 metų nuo pirmojo „Windows XP“ išleidimo.

Dėl nevykusios „Windows Vista“ versijos, „Windows XP“ operacinės sistemos versija rinkoje išsilaikė daug ilgiau, nei tikėtasi. Vėliau paaiškėjo, kad „Microsoft“ tai buvo nemaža problema, nes milijonuose asmeninių kompiuterių buvo naudojama nepalaikoma platformos versija.

Įdomu ir tai, jog praėjus dešimčiai metų po „Windows XP“ gyvavimo pabaigos, ji vis dar yra naudojama. Naujausiais „Statcounter“ analitikų duomenimis, maždaug 0,39 proc. visų „Windows“ kompiuterių, turinčių prieigą prie interneto, vis dar naudoja 22 metų senumo operacinę sistemą.

Panašus likimas gali laukti ir „Windows 10“, kurios palaikymas baigsis 2025 metų spalio mėnesį. „Microsoft“ ketina pasiūlyti trejus metus pratęstus saugumo atnaujinimus. Skirtingai nei ankstesnėse „Windows“ versijose, „Windows 10“ išplėstinė saugumo programa bus prieinama ir privatiems asmenims.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas