„Garmin“ išmaniuosiuose laikrodžiuose slypi daugybė naudingų funkcijų: intensyvumo minučių duomenys atskleidžia kūno rengybos įpročius

Pranešimas spaudai

2024-06-03, 11:59

0 komentarų

„Garmin“ išmaniuosiuose laikrodžiuose daug funkcijų, skirtų padėti Jums tikslingiau rūpintis sveikata ir gera savijauta. Viena iš tokių funkcijų – intensyvumo minučių sekimas, skirtas fiziniam aktyvumui kiekvieną savaitę padėti stebėti. Toliau pateikiame viską, ką reikia žinoti apie intensyvumo minutes – kas tai yra, kiek jų turėtumėte registruoti ir kaip jas palyginti su kitomis „Garmin Connect“ programėlėje esančiomis minutėmis.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
„Garmin“ išmaniuosiuose laikrodžiuose slypi daugybė naudingų funkcijų: intensyvumo minučių duomenys atskleidžia kūno rengybos įpročius

Intensyvumo minutė – tai 60 sekundžių trukmės vidutinio arba didelio intensyvumo fizinio aktyvumo laikotarpis. Remiantis daugumos sveikatos organizacijų rekomendacija, kad suaugusieji turėtų kiekvieną savaitę bent 150 minučių užsiimti vidutiniškai intensyvia fizine veikla arba 75 minutes užsiimti intensyvia fizine veikla, Jūsų suderinamas „Garmin“ išmanusis laikrodis fiksuoja šios veiklos intensyvumo minutes.

Siekdami šio tikslo, dienos ir savaitės pažangą galite stebėti ant riešo arba „Garmin Connect“ programėlėje.

Kaip skaičiuojamos intensyvumo minutės?

Suderinamas „Garmin“ išmanusis laikrodis nustatys, kiek minučių praleidote užsiimdami intensyvia fizine veikla, palygindamas dabartinį širdies ritmą su vidutiniu širdies ritmu ramybės būsenoje arba žingsnių, nueitų per minutę, skaičiumi. Taigi būdų, kaip užsidirbti intensyvumo minučių, yra begalybė. Jos skaičiuojamos, kai laikrodis užfiksuoja spartų ėjimą ar bėgimą, arba jei širdies ritmas padidėja nešant sunkų pirkinių krovinį.

Viskas priklauso nuo to, kas konkrečiai Jums yra intensyviau. Kadangi viskas pritaikyta Jums, ant riešo matomas skaičius yra vertingesnis rodiklis nei tik žinojimas, kad per savaitės pietų pertraukas suplanavote tam tikrą skaičių treniruočių.

Jei mėgstate stebėti širdies ritmą, taip pat galite pakeisti pasirinktų laikrodžių nustatymus, kad intensyvumo minutės būtų stebimos pagal Jūsų širdies ritmo zonos nustatymus. Jei, pavyzdžiui, nenorite stebėti širdies ritmo padidėjimo nešant maisto produktus, galite pasirinkti, kokiose širdies ritmo zonose pasiekiamos vidutinio ir didelio intensyvumo minutės. Spustelėkite šią nuorodą, kad sužinotumėte daugiau apie tai, kaip pritaikyti intensyvumo minutes pagal širdies ritmo zonas.

Taigi, kada dauguma „Garmin“ naudotojų užsidirba intensyvumo minučių?

Manėme, kad niekada nepaklausite. Tikriausiai nieko nestebina, kad „Garmin“ mes mėgstame gerus duomenis. Nors niekada negalėsime tiksliai įvertinti visų būdų, kuriais „Garmin“ naudotojai užsidirba savo intensyvumo minutes, kaip jau minėjome, galimybės yra beveik neribotos – manome, kad verta atkreipti dėmesį į tai, kada Jūs visi esate aktyviausi.

Intensyvumo minutės pagal savaitės dieną

Nieko nuostabaus – „Garmin“ naudotojai intensyviausiai sportuoja savaitgaliais. Lengviau sportuoti salėje ar lauke, kai Jūsų laiko neriboja darbo susitikimai ar pertraukėlės. „Garmin“ naudotojai aktyviausi šeštadieniais, paskui sekmadieniais.

Vadovaujantis šia logika, taip pat nenuostabu, kad pirmadieniai – mažiausiai intensyvios savaitės dienos, bent jau fizinio aktyvumo atžvilgiu. Įdomu tai, kad penktadieniais aktyvumas nėra daug didesnis nei pirmadieniais. Tai rodo, kad galbūt nemaža dalis Jūsų po ilgos darbo savaitės renkasi atsipalaiduoti ir pailsėti, o ne prakaituoti.

Intensyvumo minutės pagal mėnesius

Duomenys, rodantys, kuriais mėnesiais „Garmin“ naudotojai užfiksuoja daugiausia intensyvių minučių, taip pat nėra labai netikėti – jie daugiausia sutampa su vidutinio klimato metų laikais Šiaurės pusrutulyje. „Garmin“ naudotojai mėgsta leisti laiką lauke, tačiau norime priminti, kad yra daugybė būdų, kaip išlikti aktyviais ir viduje?

Pavyzdžiui, mūsų dviračių treniruokliai patalpose arba suderinamuose laikrodžiuose integruotos HIIT treniruotės. Kūno judėjimas gali būti puikus būdas išvengti sezoninės depresijos, kuri kartais kamuoja šaltesniais ir debesuotais mėnesiais.

10 geriausių vietų

„Garmin“ naudotojai gyvena visame pasaulyje ir Jūs visi esate varžovai. Nors intensyvumo minutės gali labai skirtis, atsižvelgiant į konkretų asmenį (ir jo gyvenimo būdo), pirmiau minėtos vietovės 2023 m. pirmauja. Akivaizdu, kad brazilai yra intensyviai sportuojančių žmonių grupė, nes jie sąraše pirmauja su 297,5 vidutinio intensyvumo minutėmis per savaitę.

Palyginkite savo asmeninius intensyvumo minučių duomenis

Įdomu, kurioje vietoje esate tarp savo bendraamžių? Norėdami peržiūrėti savo asmeninius intensyvumo minučių modelius, atidarykite „Garmin Connect“ programėlę. Galite peržiūrėti savo praėjusios dienos, savaitės, mėnesio ir metų modelius, taip pat sužinoti savo vidutinį savaitės minučių skaičių per praėjusius metus nuo šios dienos.

„Garmin“ gaminiai, viduje sukurti gyvenimui lauke, sukėlė revoliuciją sveikatingumo pramonėje. Garmin, įsipareigojusi kurti dėvimus ir sveikatos matavimo prietaisus, kurie padeda įvairaus aktyvumo žmonėms gyventi sveikiau, tiki, kad kiekviena diena yra galimybė kurti naujoves ir įveikti vakarykštę dieną.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas