Nors vis dar vyrauja stereotipinis mąstymas, jog technologijoms miegamajame ne vieta, visgi technologijų bendrovės aktyviai diegia sprendimus, padedančius žmonėms pasiekti geresnę miego kokybę.
Miego iššūkius padeda spręsti ir laikrodis, ir pagalvė
Miego technologijos – viena iš sparčiausiai augančių rinkų pasaulyje. Vis didėjant su miego sutrikimais susiduriančių žmonių skaičiui, technologijų bendrovės nuolat pristato inovatyviausius įrenginius ir priemones, skirtas miego kokybei užtikrinti. „Statista“ duomenimis, įvairiais miego įrenginiais naudojasi 20 proc. europiečių. Šiuo metu rinkoje galima rasti visokių miegą gerinančių sprendimų – nuo išmaniųjų laikrodžių iki specialių čiužinių ir apšvietimo sistemos.
#1. Išmanusis laikrodis
Išmanusis laikrodis – itin populiarus ir mėgstamas aksesuaras. Jis ne tik palengvina bendravimą ar didina produktyvumą, tačiau prisideda ir prie miego kokybės gerinimo. Statistiniais duomenimis, laikrodį miego metu dėvi 15 proc. europiečių.
Išmanieji laikrodžiai, turintys miego stebėjimo funkciją, miego metu fiksuoja įvairius parametrus: miego trukmę, miego kokybę, miego fazes ir aplinkos veiksnius, tokius kaip kambario temperatūra ar šviesos poveikis. Taip pat išmanusis laikrodis gali vertinti ir jūsų bendrą gyvenimo rutiną, taip suteikdamas išsamias rekomendacijas miego kokybei pagerinti.
Pavyzdžiui, naujausias technologijų bendrovės „Samsung“ išmanusis laikrodis „Galaxy Watch7“ padeda stebėti streso lygį, širdies ritmą, kraujo spaudimą. Be to, šis laikrodis sudaro pastovaus miego rutiną, kurios skatina laikytis gaunami pranešimai ir automatinis įrenginio „Miego režimas“, kuris analizuoja miego kokybę, neleidžia miegant trukdyti gaunamais tekstiniais pranešimai, skambučiais ar programėlių perspėjimais.
#2. Išmanusis čiužinys
Išmanusis čiužinys užtikrina individualus miego potyrius. Čiužinyje yra įtaisytas jutiklių tinklelis, galintis automatiškai reguliuoti čiužinio teikiamą atramą, padidindamas arba sumažindamas čiužinio kietumą, atsižvelgiant į jūsų svorio pasiskirstymą bei miego padėtį.
Kai kurie išmanieji čiužiniai turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, gali iš anksto pašildyti lovą iki pageidaujamos temperatūros bei pritaikyti kiekvienos lovos pusės kietumą, kad atitiktų skirtingus poros miego poreikius.
#3. Išmaniosios pagalvės
Išmaniosios pagalvės sukurtos taip, kad padėtų stebėti kvėpavimo ir miego įpročius. Kai kuriose išmaniosiose pagalvėse yra įmontuoti garsiakalbiai su galimybe srautiniu būdu transliuoti tinklalaides, muziką ar garso knygas, o tai ramina ir padeda greičiau užmigti. Pagalvėse esantys jutikliai taip pat reguliuoja pagalvės temperatūrą, tad miegantis žmogus mažiau prakaituoja.
#4. Išmanūs žiedai
Išmanūs žiedai tampa vis populiaresni dėl savo gebėjimo stebėti įvairius sveikatos ir gyvenimo rodiklius, įskaitant miego kokybę. Naudojant dirbtinį intelektą ir algoritmus, jis suteikia bendrą miego įvertinimą, ir nurodo rekomendacijas, kaip pagerinti miegą, pavyzdžiui, patarimus apie aplinką arba streso valdymą.
Miegant išmanūs žiedai gali stebėti jūsų miego fazes per visą naktį ir pateikti informaciją apie tai, kiek laiko praleidote kiekvienoje fazėje. Jie taip pat matuoja širdies ritmą, kraujo deguonies lygį, kūno temperatūrą.
#5. Apšvietimo sistemos
Moksliškai įrodyta, kad skirtingų šaltinių skleidžiama šviesa gali turėti įtakos žmogaus miego kokybei. Naujausios miego apšvietimo technologijų naujovės gali padėti sukurti palankesnę miego aplinką. Pavyzdžiui, nuotoliniu būdu valdomos išmaniosios lemputės automatiškai sumažina skleidžiamos šviesos kiekį artėjant miego laikui. O ryte iš lėto pradeda skleisti šviesą ir imituoja saulėtekį.
Taip pat galima įsigyti lempučių, kurios keičia šviesos toną nuo šilto iki šalto priklausomai nuo paros laiko.
#6. Triukšmo įrenginiai
Šiuo metu itin populiarūs triukšmo aparatai padeda efektyviai pašalinti aplinkos trikdžius ir taip greičiau užmigti. Tiek baltojo, tiek rožinio triukšmo aparatai sujungia visus triukšmo dažnius, kad sukurtų pastovų foninį triukšmą. Šis triukšmas sulėtina ir reguliuoja smegenų bangas, o tai padeda pagilinti miegą ir taip žmogus kokybiškiau pailsi.