„Telia“ skaičiuoja ženkliai išaugusį pelną: fiksuojami įspūdingi finansiniai rodikliai, įtakos turėjo ir NATO

Telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“ pajamos trečiąjį šių metų ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pakilo 8,4 proc. – iki 122,8 mln. eurų.

Geriausi šios savaitės „Aliexpress“ pasiūlymai – peržiūrėkite produktus, kuriems taikomos didžiausios nuolaidos.
„Telia“ skaičiuoja ženkliai išaugusį pelną: fiksuojami įspūdingi finansiniai rodikliai, įtakos turėjo ir NATO

Bendrovės EBITDA, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, augo 19,6 proc. – iki 46,1 mln. eurų. Grynasis ketvirčio pelnas pašoko penktadaliu – iki 18,5 mln. eurų. Laisvieji pinigų srautai siekė 21,8 mln. eurų.

Per devynis šių metų mėnesius „Telia“ pardavimai didėjo 7,6 proc. – iki 353,3 mln. eurų. Trijų ketvirčių EBITDA, neįskaičiavus vienkartinių sąnaudų, per metus padidėjo 15,7 proc. ir pasiekė 129,1 mln. eurų, o grynasis pelnas per metus pakilo 20,7 proc. ir sudarė 50,3 mln. eurų. Laisvieji pinigų srautai per devynis mėnesius šiemet padidėjo 3,8 proc. – iki 40,6 mln. eurų. Ilgalaikės investicijos šiemet per devynis mėnesius sudarė 44,1 mln. eurų.

„Didžiausią įtaką išskirtiniams ketvirčio rezultatams turėjo nuolat augantis 5G duomenų vartojimas ir į „Telia“ tinklą vien per metus atėję 40 tūkst. naujų klientų. Esame daugiausiai mobiliųjų duomenų Lietuvoje perduodantis operatorius, o savo kokybinę lyderystę patvirtiname ne tik šalį dengiančiu 5G ryšiu, bet ir didžiulėmis pastangomis dėl klientų – ketvirtus metus iš eilės tapome geriausiai aptarnaujančia telekomunikacijų bendrove Lietuvoje“, – sako „Telia Lietuvos“ vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.

NATO įtaka ir įvertinimas

„Telia“ IT paslaugų pardavimai verslui ir viešajam sektoriui nuo liepos iki rugsėjo, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padidėjo 61,7 procento. Papildomą įtaką dviženkliam rezultatų augimui turėjo ir liepą Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas, kuriame „Telia“ teikė aukščiausius saugumo standartus atitinkantį ryšį ir įrengė per 2000 darbo vietų tarptautinei žiniasklaidai. Papildomai „Telia“ užtikrino ryšį JAV prezidento Joe Bideno komandai, už kurį bendrovės specialistai sulaukė Baltųjų rūmų komunikacijos agentūros (WHCA) padėkų.

Mažmeninių mobiliojo ryšio paslaugų pardavimai trečiąjį ketvirtį per metus augo 11,4 proc., šviesolaidinio interneto pardavimai – 7,6 proc. o išmaniosios TV pardavimai kilo 1,2 procento.

„Telia“ mobiliuoju ryšiu Lietuvoje rugsėjo pabaigoje naudojosi 1,64 mln. vartotojų, šviesolaidinio interneto paslaugas turėjo 315 tūkst., o išmaniosios televizijos „Telia Play“ – 259 tūkstančiai klientų.

Rugsėjo pabaigoje „Telia“ pristatė pirmąjį ir didžiausio biudžeto Lietuvoje sukurtą realybės serialą „Tiltas“, jį nuo spalio rodo tik per „Telia Play“. Tuo pačiu metu Lietuvoje ir kitose „Telia Company“ grupės šalyse įvyko ir kito „Telia“ finansuoto serialo „Estonia“ premjera.

Naujos ilgalaikės sutartys

Trečiąjį ketvirtį bendrovė užsitikrino kelias dideles sutartis su verslo klientais. Dar penkerius metus „Telia“ teiks 1300 darbo vietų IT sistemų priežiūros ir saugumo sprendimus bendrovėms „Lietuvos draudimas“ ir „PZU gyvybės draudimas“. Po viešųjų pirkimų konkurso, su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO) pasirašyta trejų metų trukmės ir 2,35 mln. eurų vertės SMS žinučių siuntimo sutartis, pagal ją kas mėnesį planuojama išsiųsti po maždaug 3 mln. SMS žinučių.

Per pastaruosius metus 5G įrenginių skaičius „Telia“ tinkle Lietuvoje augo dvigubai, o 5G mobiliojo interneto srautas artėja prie Šiaurės šalių lyderės Norvegijos. 5G ryšį palaiko jau kas ketvirtas „Telia“ tinkle veikiantis prietaisas, kurių kiekvienas per mėnesį vidutiniškai sunaudoja apie 50 GB.

Remiantis paskutiniais Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) matavimais, vidutinė 5G/4G duomenų atsisiuntimo „Telia“ mobiliojo ryšio tinkle sparta nepaisant itin išaugusio duomenų vartojimo yra didžiausia Lietuvoje ir siekia 224,2 Mb/s.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas