Aplenkė ir „Qualcomm“, ir „Apple“: paaiškėjo, kieno pagaminti mobilieji procesoriai buvo populiariausi 2023 metų pabaigoje

Arnas Balčiūnas

2024-03-14, 15:20

0 komentarų

Vienas pagrindinių išmaniųjų telefonų komponentų – juose naudojamas procesorius. Daugelis mūsų puikiai žino tokius gamintojus kaip „MediaTek“ ir „Qualcomm“, lustus savo įrenginiams kuria ir „Apple“ ar „Samsung“, o taip pat ir „Google“.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Aplenkė ir „Qualcomm“, ir „Apple“: paaiškėjo, kieno pagaminti mobilieji procesoriai buvo populiariausi 2023 metų pabaigoje

Analitikų bendrovė „Canalys“ neseniai paskelbė 2023 metų paskutinio ketvirčio duomenis, kurie atskleidžia, jog „MediaTek“ procesorius naudojo dauguma minėtuoju periodu parduotų išmaniųjų telefonų. Ketvirtojo metų ketvirčio metu buvo parduota daugiau nei 117 mln. telefonų su šios bendrovės lustais, o tai rodo 21 proc. metinį augimą.

Antroje pozicijoje rikiuojasi „Apple“, o šios JAV technologijų bendrovės mikroschemų rinkiniai buvo naudojami 78 mln. įrenginių, kurie parduoti praėjusių metų spalio – gruodžio mėnesiais. Trečioje vietoje atsidūrė „Qualcomm“, o šios kompanijos lustai buvo naudojami 69 mln. išmaniųjų telefonų.

„Canalys“ taip pat pateikę ir pajamų ataskaitą, kuri atskleidžia, kad čia lyderio pozicijoje yra „Apple“, kuri iš mikroschemų rinkinių pardavimų surinko 87 mlrd. JAV dolerių ir gerokai aplenkė savo konkurentus. Negana to, JAV kompanija užfiksavo ir 20 proc. metinį augimą.

„Qualcomm“ pajamos iš procesorių pardavimų siekė 30 mlrd., o „MediaTek“ surinko 23 mlrd. JAV dolerių. „Huawei“ valdoma „HiSilicon“ kompanija pelnė 7 mlrd. JAV dolerių, „Samsung“ – 5 mlrd., „Unisoc“ – 3 mlrd., o „Google“ pajamos šiame sektoriuje siekė 2 mlrd. JAV dolerių.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas