Lietuvoje ir toliau mažėja degalų kainos: užfiksuotas ir mažėjantis skirtumas tarp benzino ir dyzelino kainų

Praėjusią savaitę vidutinė degalų kaina Lietuvoje sumažėjo – benzinas atpigo 0,2 proc., o dyzelinas – 1,9 procento. Skirtumas tarp benzino ir dyzelino vidutinių kainų per savaitę sumažėjo iki 0,07 Eur/l.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuvoje ir toliau mažėja degalų kainos: užfiksuotas ir mažėjantis skirtumas tarp benzino ir dyzelino kainų

Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę padidėjo 0,4 proc., o dyzelino kainos mažėjo 0,3 procento. Palyginti su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,8 proc. mažesnė, dyzelino – 8,2 proc. mažesnė.

Kovo 18-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,57 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,49 Eur/l.

Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse sumažėjo 0,2–0,7 proc., išskyrus Vokietiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,9 procento.

Benzino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,50 Eur/l ir yra apie 0,01 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Estijoje ir Latvijoje benzino vidutinė kaina yra 1,69 Eur/l.

Dyzelino vidutinės kainos visose lyginamose valstybėse mažėjo 0,1–1,9 proc., išskyrus Vokietiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,2 procento.

Estijoje ir Latvijoje vidutinė dyzelino kaina šiuo metu yra atitinkamai 1,59 Eur/l ir 1,67 Eur/l, o Lenkijoje – 1,55 Eur/l.

Vidutinės benzino kainos šiuo metu tik Lietuvoje yra 1,1 proc. mažesnės nei buvo prieš 12 mėnesių. Kitose lyginamose valstybėse benzino vidutinės kainos yra 0,8–5,5 proc. didesnės nei prieš metus.

Dyzelino vidutinės kainos per pastaruosius 12 mėnesių visose lyginamose valstybėse padidėjo 0,5–5,3 procento.

Per kovo mėnesio dvi dekadas didmeninė benzino kaina padidėjo 0,06 Eur/l, o dyzelino kaina sumažėjo 0,07 Eur/l. Šiuo metu benzino ir dyzelino didmeninės kainos jau susilygino, todėl tikėtina, kad ir vidutinė (mažmeninė) dyzelino kaina ateityje gali susilyginti ar būti mažesnė už benzino kainą.

Primename, kad per 2024 m. vasario mėnesį degalų didmeninės kainos padidėjo – benzinas pabrango 0,03 Eur/l, o dyzelinas atpigo 0,01 Eur/l/. Sausį benzino didmeninės kainos padidėjo 0,01 Eur/l, dyzelino – 0,12 Eur/l. Nuo 2023 m. kovo pabaigos iki spalio mėnesio dyzelinas taip pat buvo pigesnis už benziną.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas