Lietuvoje sparčiai daugėja elektrinių automobilių, tačiau šias taisykles žino tikrai ne visi: įsitikinkite, jog žinoti šias nerašytas taisykles

Lina Snarskienė

2024-12-27, 07:55

0 komentarų

Elektriniai automobiliai sparčiai plinta gatvėse. Neseniai greitkeliu galėjote pravažiuoti pro „Tesla Model Y“ arba prie krepšinio aikštelės pamatyti šeimą, kuri iš „Honda Prologue“ iškrovė savo daiktus. Jų yra visur. Tačiau yra vienas reikšmingas poveikis – daugiau nei bet kada anksčiau automobilių reikia prijungti prie elektros tinklo.

Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
Lietuvoje sparčiai daugėja elektrinių automobilių, tačiau šias taisykles žino tikrai ne visi: įsitikinkite, jog žinoti šias nerašytas taisykles

Jei įkrovėte automobilį judrioje miesto teritorijoje, galbūt susidūrėte su pilnais arba perpildytais įkrovimo įrenginiais. Tai reiškia, kad vairuotojai turi išmanyti tinkamą etiketą, kad būtų užtikrintas greitas ir mandagus įkrovimas.

Kaip ir kelių eismo taisyklės, taip ir įkrovimas turi savo taisykles. Parengėme pagrindinius patarimus, kad visi elektromobilių vairuotojai galėtų užtikrinti, jog įkrovimo seansai vyktų be rūpesčių.

Įjunkite, jei stovite elektromobilio vietoje

Pagrindinė elektromobilio įkrovimo viešoje įkrovimo vietoje taisyklė – įkrauti į kištukinį lizdą. Ši taisyklė galioja visiems įkrovikliams, bet pirmiausia 2 lygio stotelėms darbe, viešbučiuose ar prekybos centruose. Būtent, jei esate įkrovimo vietoje, įjunkite kištuką. Jei jūsų automobilis įkrautas tiek, kad jo nereikia prijungti, turėtumėte susirasti įprastą stovėjimo vietą.

Įkrovimo vietos skirtos transporto priemonėms įkrauti, o ne žmonių automobiliams užimti. „ICE'ing“ – tai terminas, kuriuo apibūdinamas vidaus degimo varikliu varomas automobilis, sąmoningai pastatytas elektromobilių stovėjimo vietoje. Kai taip nutinka, tai erzina ir yra neapdairu. Tačiau jei EV automobilis neįsijungia į elektros tinklą, tai yra lygiai toks pat scenarijus. Automobilis trukdo kitiems žmonėms naudotis įkrovikliu.

Kai keliuose daugėja elektromobilių, tikėtina, kad įkrovimo vietos bus užimtos. O kai kurie žmonės, keliaudami kasdien, pasikliauja šiais įkrovikliais. Todėl jei matote laisvą įkrovimo vietą ir jums reikia įkrauti, pajunkite automobilį krauti.

Po įkrovimo nepalikite automobilio stovėti

Pratęsdami pirmąją taisyklę, visada turėtumėte palikti įkrovimo vietą pasibaigus sesijai. Kai automobilis baigia krauti, vieta turėtų būti atlaisvinta, kad kiti galėtų įkrauti automobilį. Ypač viešbučiuose, nes daugelis elektromobilių vairuotojų tikriausiai suplanavo savo kelionę taip, kad galėtų sustoti įkrovimo stotelėje per naktį. Todėl, jei jūsų automobilis baigia krauti dešimtą valandą vakaro, būtų mandagu atsijungti ir susirasti kitą vietą.

Daugumoje nuolatinės srovės greitojo įkrovimo stotelių taikomi tuščiosios eigos mokesčiai, t. y. jei automobilis baigtas įkrauti ir vis dar prijungtas, gausite sąskaitą. Priklausomai nuo stoties veiklos, „Tesla“ ima iki 1 euro už minutę tuščiosios eigos mokestį. Todėl, jei jūsų automobilis baigė įkrovimo seansą, laikas ieškoti kitos vietos, kur galėtumėte pastatyti automobilį.

Įkrovimas optimaliame diapazone

Nors kiekvienas rinkoje esantis elektromobilis pasižymi skirtingais įkrovimo profiliais, paprastai jie greičiau įkraunami esant mažesnei įkrovos būsenai. Tai reiškia, kad keliaujant kelyje kartais efektyviau naudoti apatinį įkrovimą. Pavyzdžiui, „Model Y“ nuo 10 iki 80 proc. įkraunamas maždaug per 33 minutes. Tačiau nuo 80 iki 100 įkrovimo užtrunka dar 30 minučių. Kitaip tariant, jei kita įkrovimo stotelė yra netoli, neverta laukti, kol akumuliatorius bus įkrautas pilnai. Kai kurie vairuotojai turi elektromobilius su nemokamo įkrovimo abonementais.

BMW, „Mercedes“, „Volkswagen“ ir „Hyundai“ – tai keli automobilių gamintojai, kurie savo elektromobiliams tiekia neribotas 30 minučių įkrovimo sesijas tam tikruose įkrovikliuose. Nors nemokamas įkrovimas neabejotinai yra privalumas, kai kurie vairuotojai mėgsta maksimaliai išnaudoti šį pasiūlymą ir apsipirkdami įkrauti, tarkime, nuo 60 iki 100 proc. Nors nėra nieko blogo pasinaudoti pasiūlymu, reikėtų nepamiršti ir kitų, stovinčių eilėje. Jei keliaudami važiuojate, važiuojate 10 proc. ir laukiate, kol „ID.4“ pasieks 100 proc.

Kaip veikia eilė

Deja, eilės įkrovimo stotelėse yra tam tikra problema. Jei atvykstate į pilną įkrovimo stotį užimtoje vietoje, geriausias būdas – statyti automobilį priešais stovėjimo vietas. Todėl galėsite matyti įvažiuojančius ir išvažiuojančius automobilius. Jei automobilių stovėjimo aikštelėje nėra intensyvaus eismo ir ji saugi, paprastai galima statyti automobilį aikštelėje, esančioje priešais įkrovimo stoteles.

Taip kiti atvažiuojantys vairuotojai žinos, kad buvote čia pirmieji. Galiausiai, kai jau stovite eilėje ir pateksite į įkroviklį, rekomenduojama be reikalo ilgai neužsibūti stotelėje. Jei eilė ilga, o kitas jūsų kelionės įkroviklis mažiau užimtas, turėtumėte įkrauti tiek, kiek jums reikia, kad nuvažiuotumėte su atsarga.

Neatsidurkite elektromobilių skaistykloje

Elektromobilių bendruomenė sparčiai vystosi, joje kaip niekada daug narių. Tačiau reikia tinkamo etiketo, kad visi galėtų greitai ir sklandžiai pasiekti kelionės tikslą. Tai reiškia, kad vairuotojai turi sąmoningai taupyti savo laiką stotelėse.

Tačiau geriausias būdas yra švietimas. Jei stotelėje sutinkate naują vairuotoją, papasakokite jam, kaip veikia įkrovimas. Tegul tas asmuo sužino apie skirtingus įkrovimo stotelių tipus arba apie tai, kas yra įkrovimo kreivės. Važiuojant elektra reikia mokytis, todėl visiems naudinga informuoti kitus vairuotojus.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas