„Metų automobilis 2025“: elektromobilių maitinimosi ypatumai - elektromobilių rinka dar palyginti jauna, todėl vienokių ar kitokių duobių išvengti neįmanoma

Pranešimas spaudai

2024-11-27, 08:59

0 komentarų

Rinkos ekspertai ir skeptikai iš pašaukimo pastaruoju metu vis primena, kad elektromobilių pardavimo apimčių augimas sustojo, gamintojai stabtelėjo ir jau dairosi per petį, ieškodami galimybių koreguoti ambicingus visos modelių gamos elektrifikavimo planus.

MEGA IŠPARDAVIMAI – NUOLAIDOS NET IKI 80%, SPAUSKITE ČIA IR PASIRŪPINKITE KALĖDINĖMIS DOVANOMIS JAU DABAR
„Metų automobilis 2025“: elektromobilių maitinimosi ypatumai - elektromobilių rinka dar palyginti jauna, todėl vienokių ar kitokių duobių išvengti neįmanoma

Baksnojama ir į per lėtai plėtojamą įkrovimo infrastruktūrą, ir į nesąžiningą Kinijos elektromobilių gamintojų konkurenciją. Kad ir kaip būtų, „Metų automobilio“ rinkimuose šiemet net 26 iš 32 pretendentų yra daugiau ar mažiau priklausomi nuo elektros (12 tikrųjų elektromobilių ir 14 įkraunamų bei įprastų hibridų), todėl „Metų automobilio 2025“ partnerio „Inbalance grid“ įkrovimo stotelių tinklas tampa vis aktualesnis viso rinkimų ciklo laikotarpiu, kuris tęsiasi ilgiau nei mėnesį.

Aurimas Pauga, IT sistemų vadovas, sako, kad elektromobilių rinka dar palyginti jauna, todėl vienokių ar kitokių duobių išvengti neįmanoma, tačiau elektromobilių skaičius „Metų automobilio“ rinkimuose nuosekliai didėja kasmet ir tai yra aiškus rinkos krypties signalas. Pasak jo, šis renginys atspindi Lietuvos visuomenės požiūrio kaitą elektromobilumo link ir tampa savotišku populiarumo Lietuvoje veidrodžiu.

„Mūsų tikslas – šviesti visuomenę, parodant, kad, skirtingai nuo vidaus degimo varikliais varomų automobilių, kuriuos degalais papildyti galime tik specializuotose degalinėse, elektromobilį įkrauti galima bet kur, kur teka elektra ir galima pastatyti įkrovimo stotelę. Tai ir mąstymo šablono pokytis ir didžiulis elektromobilio pranašumas, kurį mes atskleidžiame nuolat plėsdami įkrovimo tinklą,“ teigia A. Pauga.

Statistika rodo, kad 2021-ųjų pabaigoje Lietuvoje buvo užregistruoti 8255 elektra įkraunami automobiliai, o 2024-ųjų pabaigoje jau perkopė 27,000. Vyriausybė anksčiau skelbė, kad augančiam populiarumui ateityje reikės spartesnės infrastruktūros plėtros, todėl iki 2030-ųjų viešųjų įkrovimo stotelių skaičius turėtų išaugti iki 6000.

O „Inbalance grid“ plečia savo tinklą „pasyviojo įkrovimo“ taškais strategiškai patogiose vietose, kuriose žmonės praleidžia daugiausiai laiko – daugiabučių, parduotuvių ar ofisų prieigose. Šio tipo AC įkrovimo modelis, dar vadinamas „destination charging“, suteikia vartotojams galimybę dirbti, mokytis, miegoti ar užsiimti kita papildoma veikla kol automobilis pasyviai kraunasi parkavimo vietoje. Taip sutaupoma daug laiko, nes kasdieniais rūpesčiai užimti vartotojai grįžę visada ras įkrautą bateriją (pavyzdžiui, ryte).

kad pasyvaus įkrovimo elektromobilių infrastruktūra itin aktuali tankiai apgyvendintuose rajonuose, priemiesčiuose bei atokesnėse vietovėse. „Iki“ aikštelėse jau kurį laiką stovi „Inbalance grid“ įkrovimo stotelės, kuriose galima įkrovimo metu ir nemokamai statyti automobilį – tai sprendžia ne tik įkrovimo infrastruktūros, tačiau ir parkingo bei laiko taupymo problemas. Be to, šis žingsnis mažina vairuotojų priklausomybę nuo būtinų kelionių į greitojo įkrovimo stoteles.

„Inbalance grid“ direktorius Simonas Stankus pažymi, kad AC pasyvaus įkrovimo taškai ypač svarbūs norint užtikrinti elektromobilių plėtrą miestuose ir kaimo vietovėse. „Mes ypač džiaugiamės, kad žmonės jau renkasi įkrauti elektromobilius šalia namų. „Inbalance grid“ taip pat planuoja toliau strategiškai diegti ir greitojo DC įkrovimo stoteles, kad būtų patenkinti skubantiems ir keliaujantiems vartotojams būdingi poreikiai,“ – sako S. Stankus.

Specialus elektromobilių testas šių metų konkurse įvyko spalio 29 dieną, kuomet komisijos nariai realiomis sąlygomis tikrino elektromobilių nuvažiuojamo atstumo deklaracijas. Tai reiškia, kad kiekvienas iš 12 konkurso elektromobilių turėjo vienodomis sąlygomis įveikti 200 kilometrų. Trasą įveikė visi.

Kartu su kitais, elektromobiliai buvo bandomi Lietuvos sporto centro bazėje „Druskininkai“, kur buvo atliekami įvairių saugumo sistemų, stabdymo, akustinio komforto ir kitokie bandymai. „Metų elektromobilio“ nominacijos finalininkais tapo „Audi Q6 e-tron“, „Renault Scenic“ ir „Volkswagen ID.7“. „Metų automobilis 2025“ paaiškės lapkričio 29 dieną.

Metų automobiliais taps trys pretendentai, besivaržantys klasėse iki 40 000, 60 000 eurų ir daugiau nei 60 tūkst. eurų. Taip pat bus išrinktas Metų elektromobilis, „Autoplius“ Metų inovacija, „Bitės“ Metų interneto automobilis, „Transeksta“ Metų saugiausias automobilis, „Balcia“ 4x4, Metų sportiškiausias, Metų vairas, Mažasis metų vairas ir Tautos automobilis, kurį išrinks portalo tv3.lt skaitytojai.

Pagrindiniai „Metų automobilis 2025“ partneriai yra koncernas "Continental" ir draudimo bendrovė "Balcia Insurance SE".

Konkursą taip pat remia "Bitė Lietuva", "Inbalance grid", "Transeksta", Lietuvos sporto centro kompleksas "Druskininkai", Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, VILNIUS TECH. Informaciniai rėmėjai: „TV3 Group“, „Power Hit Radio“, „Auto Bild Lietuva“, portalas autoplius.lt. Komunikacijos partneriai – finansinės ir strateginės komunikacijos agentūra „Fcomm“.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas