Saugesniam eismui – geležinkelių pervažų pakeitimai: keičiasi perėjų su garso ir šviesoforų signalizacija įrengimo sąlygos, taip pat atsisakoma policijai priskiriamų funkcijų

Pranešimas spaudai

2025-01-22, 08:59

0 komentarų

Susisiekimo ministras Eugenijus Sabutis pasirašė Pervažų įrengimo ir naudojimo taisyklių pakeitimus, kuriais numatoma paprastesnė pervažų įrengimo tvarka. Keičiasi perėjų su garso ir šviesoforų signalizacija įrengimo sąlygos, taip pat atsisakoma policijai priskiriamų funkcijų.

Atskleista ilgo gyvenimo paslaptis – specialistai sako, kad šie pokyčiai gali būti itin efektyvi net ir esant vyresnio amžiaus, spauskite čia ir sužinokite kas svarbiausia
Saugesniam eismui – geležinkelių pervažų pakeitimai: keičiasi perėjų su garso ir šviesoforų signalizacija įrengimo sąlygos, taip pat atsisakoma policijai priskiriamų funkcijų

Siekiame užtikrinti didesnį visų eismo dalyvių saugumą geležinkeliuose. Tikiu, kad naujosios pervažų įrengimo taisyklės suteiks daugiau aiškumo ir prisidės prie saugesnės ir sklandesnės eismo aplinkos“, – sako susisiekimo ministras E. Sabutis.

Pagal iki šiol galiojusį reguliavimą visose gyvenvietėse esančiose geležinkelio pervažose, prie kurių nutiestas šaligatvis, turi būti įrengta perėja su garso ir šviesoforų signalizacija. Įvertinus tai, kad faktinė situacija kiekvienoje geležinkelio pervažoje skiriasi, o traukinių važiavimo greitis per pervažas ir matomumas jose yra esminiai kriterijai, turintys įtakos eismo saugumui, naujose taisyklėse patikslinama, kad perėja su signalizacija turėtų būti įrengta, jeigu piko metu per valandą pervažą pereina daugiau kaip 100 pėsčiųjų.

Taip pat gyvenvietėse esančiose reguliuojamosiose pervažose, kai abipus geležinkelio kelio, kuriame įrengta pervaža, yra pėsčiųjų šaligatviai arba pėsčiųjų takai ir leistinas maksimalus traukinių greitis per pervažą didesnis kaip 40 kilometrų per valandą, o gyvenvietėse esančiose nereguliuojamosiose pervažose, kai abipus geležinkelio kelio yra pėsčiųjų šaligatviai arba pėsčiųjų takai ir leistinas maksimalus traukinių greitis per pervažą yra didesnis kaip 25 kilometrai per valandą.

Kad eismas geležinkeliuose būtų kuo įmanoma saugesnis, taisyklėse nustatomos papildomos inžinerinės saugos priemonės. Pavyzdžiui, atitvarų arba labirintų įrengimas nereguliuojamosiose perėjose.

Kitas svarbus pakeitimas – patikslinama matomumo pervažose užtikrinimo sąlyga. Iki šiol buvo traktuojama, kad kelių transporto priemonės vairuotojas artėjantį traukinį privalo matyti 50 metrų ir didesniu atstumu nuo kraštinio bėgio, tačiau artėjant prie pervažos, kelių transporto priemonės vairuotojui reikalavimas matyti artėjantį traukinį nebuvo apibrėžtas.

Be to, sutarus su Vidaus reikalų ministerija ir kitomis atsakingomis institucijomis, atsisakoma policijai nebūdingų funkcijų: dalyvauti kasmetinėse pervažų apžiūrose, derinti pervažų sąrašą ir jų darbo laiką, derinti pervažų naudojimo sąlygas, taip pat skelbimo dėl pervažos sergėjimo nutraukimo iškabinimo vietą, pervažų įrengimą, panaikinimą ar perkėlimą į kitą vietą. Tai leis policijai geriau išnaudoti turimus resursus kitose srityse.

Iš viso Lietuvos geležinkelių tinkle yra daugiau kaip 500 viešojo naudojimo geležinkelio pervažų.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas