Situacija automobilių rinkoje tampa nepavydėtina: Čekijos milžinė mažina gamybos apimtis, galimas ir visiškas jos sustabdymas

Situacija automobilių rinkoje tampa nepavydėtina: Čekijos milžinė mažina gamybos apimtis, galimas ir visiškas jos sustabdymas

Pasaulinės problemos ir toliau griauna automobilių gamintojų planus. „Škoda“ nuo spalio 18 dienos iki pat metų pabaigos žymiai sumažins arba net visiškai sustabdys automobilių gamybą dėl pasaulinio automobilių sektorių varginančio lustų trūkumo.

„Net „Škoda Auto“ nesugeba išvengti šios pasaulinės krizės“, - sakė „Škoda“ atstovas spaudai Tomas Kotera. Gamybos apribojimai yra didžiausi iki šiol Vidurio Europoje, ekonomistai teigė, kad dėl jų sumažės Čekijos valstybės augimo prognozės.

„Volkswagen“ grupei priklausanti „Škoda“ yra didžiausia Čekijos eksportuotoja. Prekinis ženklas jau turi dešimtis tūkstančių beveik baigtų, bet lustų laukiančių automobilių. Automobilių prekybos atstovai praneša, kad naujų transporto priemonių tenka laukti bent keletą mėnesių.

T.Kotera teigė, kad „Škoda“ norėjo sutelkti dėmesį į tai, kad beveik baigtų automobilių likučiai būtų kuo greičiau pristatyti klientams. Dėl „Škoda“ kompanijos problemų bendra įmonės automobilių gamyba šiais metais turėtų siekti panašius į 2020 metų rodiklius, maždaug 1,15 milijono pilnai paruoštų transporto priemonių. Tokią informaciją pranešė Čekijos automobilių pramonės asociacija. Anksčiau minėtoji asociacija tikėjosi, kad šiemet „Škoda“ pagamins apie 1,3 mln. automobilių.

Ketvirtadienį pateikti duomenys parodė, kad Čekijos pramonės produkcija rugpjūtį pirmą kartą nuo vasario mėnesio, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo, nes dėl pasaulinio lustų trūkumo pratęstos priverstinės atostogos automobilių gamybos sektoriaus darbuotojams smarkiai sumažino pačių transporto priemonių gamybos apimtis.

„Škoda“, kurios gamyba buvo sustabdyta rugsėjo pabaigoje, nebuvo vienintelė automobilių gamintoja, kuri Čekijoje susidūrė su pasauline lustų tiekimo problema. „Toyota“ savo gamykloje Koline taip pat susidūrė su priverstiniu gamybos apimčių mažinimu, įskaitant ir praėjusio mėnesio gamybinių planų ir jų vykdymo mažinimą.

Vengrija, kur „Mercedes-Benz“ ir „Suzuki“ turėjo apriboti tam tikrą gamybą, taip pat pastebėjo, kad dėl automobilių sektoriaus produkcijos problemų, šalies ekonominis augimas sumažėjo daugiau nei tikėtasi. Pagrindinės regiono prekybos partnerės Vokietijos - automobilių produkcija rugpjūtį irgi sumažėjo.

Automobilių gamintojai visame pasaulyje kovoja su puslaidininkių trūkumu, kurią iš dalies lėmė smarkiai padidėjusi paklausa po pandemijos. „Škoda“ atstovai prognozuoja, kad 2022 metų antroje pusėje puslaidininkių trūkumo tiekimo problemos palaipsniui nurims, situacija automobilių gamybos srityje stabilizuosis.

9 komentarų

Vat taip

Vargas tiems kas nori blatnesnės, naujesnės auto už kaimyną ar kolegą pasipuikuoti , tiesiog siaubas lygtai gyvenime nėra rimtesnių problemėlių, toliau važiuoji su sena mašinėle ir nesuki galos.

Marketingas

Labai protingas ejimas, dirbtinai sukurtas stygius, del ko sekmingai gales pakelti auto kainas, visi auto gamintojai pries 2metus jau mate, kad jei jau truks tu lukstu, per tiek laiko galejo pastatyti tu lukstu gamykla europoje ir patenkinti poreikius.

GGG

Nesuprantu ko reikia stebėtis, Vokečiai paskaičiavo kad jeigu vykdyti plana,kad iki 40 metu nebūtu vidaus degimo variklu jie per savaite turi pastatyti po 2000 įkrovimo stotelių...ar isivaizduojaye kiek reikės vien kabelių...vario kaina per ateinančius dešimtmečius pakils į kosmosa...o kur visa kita ir čia tik Vokietijoje, sekantis klausimas energija, karštomis vadaros dienomis net pas Japonus trūksta elektros kondicionieriams, taip kad kol kas manau realiausi važiuoti nesidraskant taupant kura-mažinant tarša, na aišku jeigu turi pinigo pirkti hibrida...

Gvineja bisau

Kai viskas pereis ant elektros tai jos kaina bus kosmosmine paligint su nafta ir niekus vartotojai nesides mokes kosmimius pinigus ivaryti i kampa

Elektrikas N. Tesla

Beveik visi automobiliu gamintojai del suprastejusios gamybos kaltina cipu trukuma. Bet jie tuo paciu uzslepia kita ju problema - kuru varomu automobiliu paklausos mazejima, o elektros - didejima. Jie nesugeba gamint elektromobiliu nenuostolingai ir konkuruot su Tesla.

Lukas Snarskis

Bent jau Audi sako, kad jie netrukus turėtų pradėti uždirbti iš elektromobilių, bet jūsų mintis ganėtinai įdomi, nors ir nelabai susijusi su lustų trūkumu, kuris koreguoja ne tik automobilių gamintojų planus, bet ir telefonų, televizorių ir daugelio kitų elektronikos bendrovių.

Rolandas

Gal jūs ir toliau rašykite apie telefonus. Nelyskite ten, kur esate profanai.

Lukas Snarskis

Išmanančius ir mokančius rašyti visuomet priimame į savo komandą. Jeigu manote, kad galėtumėte pagerinti portalo turinio, ypatingai transporto skilties, kokybę - kviečiame susisiekti ;)

Valdas

Savalaikė informacija apie tendencijas pasaulinėse automobilių rinkose.Ačiū ir sėkmės.!

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas