Šių automobilių vairuotojams – didžiulis smūgis: anksčiau už tai mokėti nereikėjo, tačiau dabar teks gerokai paploninti pinigines, sužinokite, kas čia vyksta

Pranešimas spaudai

2024-09-01, 19:54

5 komentarai (-ų)

Pasibaigus 5 metus trukusiam įsipareigojimui teikti nemokamas elektromobilių įkrovimo paslaugas ES lėšomis įrengtose „Via Lietuva“ priklausančiose stotelėse palei magistralinius šalies kelius, nuo rugsėjo 1 d. įkrovimas tampa mokamas. Šis pokytis lems geresnę šių stotelių naudotojų patirtį ir sklandų įrangos veikimą bei prisidės prie tolesnės įkrovimo infrastruktūros plėtros.

šie maisto produktai gali ženkliai prisidėti prie jūsų smegenų veiklos gerinimo, tačiau tai dar ne viskas. Skaitykite paspaudę čia.
Šių automobilių vairuotojams – didžiulis smūgis: anksčiau už tai mokėti nereikėjo, tačiau dabar teks gerokai paploninti pinigines, sužinokite, kas čia vyksta

ES lėšomis įrengtas didelės galios „Via Lietuva“ įkrovimo tinklas ties pagrindiniais šalies keliais paskatino elektrinio transporto plėtrą. Šioms stotelėms galiojo 5 metų trukmės nemokamų įkrovimo paslaugų įsipareigojimas, kuris jau yra pasibaigęs.

Siekdama sudaryti vienodas konkurencines sąlygas verslui ir norėdama gerinti paslaugų kokybę, „Via Lietuva“ dar pernai paskelbė viešą konkursą 27-ių stotelių tinklui valdyti, kurį šiemet laimėjo didžiausio Baltijos šalių viešo elektromobilių įkrovimo tinklo operatorė bei techninės ir programinės įrangos kūrėja, lietuviško kapitalo kompanija „Inbalance grid“.

„Via Lietuva“ stotelės „Inbalance grid“ tinkle buvo pasiekiamos jau nuo kovo pabaigos, o pasibaigus 5 metų trukmės nemokamų paslaugų įsipareigojimui ES, įkrovimas taps mokamu nuo rugsėjo 1 d. Valstybei priklausančiame tinkle kilovatvalandės kaina nuo rugsėjo sieks 0,46 Eur (įskaitant PVM).

Didžiausią šio mokesčio dalį sudaro įkrovimo paslaugos suteikimo, įkrovimo infrastruktūros išlaikymo ir administravimo bei elektros energijos sąnaudos. Numatytas tarifo dydis bus peržiūrimas ir keičiamas du kartus per metus, kad atitiktų rinkos sąlygas. Už naudojimąsi įkrovimo stotelėmis surinktos lėšos padengs stotelių išlaikymo ir elektros sąnaudas, likusi dalis bus panaudota kelių infrastruktūros plėtrai šalyje. Taip pat, nebelikus nemokamų paslaugų, išsilygins konkurencinė aplinka – privatūs operatoriai turės daugiau motyvacijos plėsti infrastruktūrą ir toliau gerinti sąlygas elektriniam transportui šalies keliuose.

Šalia magistralinių kelių esantį stotelių tinklą valdys ir mokėjimų surinkimu, programiniu palaikymu bei klientų aptarnavimu rūpinsis „Inbalance grid“: sutartis su „Via Lietuva“ pasirašyta metams su galimybe pratęsti.

„Via Lietuva“ tinkle atsiskaityti už įkrovimą bus galima per „Inbalance grid“ programėlę, tačiau vartotojams bus sudarytos sąlygos susimokėti ir be registracijos.

Tinkle iki 2025 m. spalio vis dar veiks viena nemokama stotelė: A1 magistralėje tarp Vievio ir Grigiškių Vilniaus kryptimi, aikštelėje „Kelyje žuvusiems atminti“ (34 km).

„Inbalance grid“ yra išmanios elektromobilių įkrovimo įrangos gamintoja ir programinių sprendimų kūrėja, taip pat didžiausio privataus Baltijos šalių įkrovimo tinklo operatorė, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje valdanti daugiau kaip 900 įkrovimo taškų. Kompanija bendradarbiauja su didžiausiais prekybos tinklais, NT vystytojais ir turto valdytojais, mobilumo paslaugų bendrovėmis, viešojo sektoriaus organizacijomis.

Šį mėnesį „Inbalance grid“ paskelbė apie strateginę partnerystę su energetikos kompanija „ORLEN Baltics Retail“ plėtojant itin greito elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą visame Lietuvos ORLEN degalinių tinkle. Pirmosios bendrovių įkrovimo prieigos ORLEN tinkle atsirado dar šį mėnesį, o iki 2027 m. pabaigos jų skaičius išaugs iki 174.

„Inbalance grid“ tarp verslo klientų vertinama už kuriamas inovatyvias galios balansavimo, optimizavimo, tinklo valdymo, sistemų integracijų ir kitas technologijas, leidžiančias sklandžiai patenkinti dabartinę ir būsimą paklausą bei kurti naujas paslaugas. Elektromobilių vairuotojai vertina platų „Inbalance grid“ tinklą dažniausiai lankomose ir pravažiuojamose vietose, sklandžią naudotojo patirtį bei kokybišką klientų aptarnavimą.

5 komentarų

A

Kas čia per kaina... 46ct... Tai pas privačius tiekėjus pigiau bus :) ir kiek čia kainuoja tą infrastruktūrą išlaikyti? Kiek kwh per metus žmonės pasikrauna tose stotelėse. Dabar galės atjungti jas visai:)

Pokštas

Pagaliau praejo tie 5m smegenų plovimo kaip mums apsimoka elektromobilai vietoje dyzeliu varomų auto... Dabar neberasit ekonomiškesnio auto už dyzeliula ar dujomis varomas ir nesvarbu kokiu metu 2024 ar 2004 visais važiuosim pigiau negu elektra nuo 0.46 ct.... O kailis ir 0.55ct...

Aidas

Ir pasibaigs elekrifikacija. Važiuot bus brangiau nei vidaus degimo varikliais, kraut žymiai ilgiau, nuvažiuojami atstumai žymiai trumpesni, patys automobiliai brangesni.... Žodžiu, vieni minusai ir nei vieno pliuso...

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas