„Telia“ tęsia savo transporto elektrifikavimą: perka dar pusšimtį elektromobilių, investuos apvalią sumą pinigų

Telekomunikacijų bendrovė „Telia“ plečia savo elektromobilių parką ir su bendrove „Autojuta“ pasirašė iki 2,5 mln. eurų vertės automobilių „Cupra Born“ įsigijimo sutartį.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Telia“ tęsia savo transporto elektrifikavimą: perka dar pusšimtį elektromobilių, investuos apvalią sumą pinigų

Apie pusšimtis naujų Volkswagen grupės elektromobilių nuo kitų metų papildys jau turimų 115 „Toyota Proace City“ elektrinių automobilių flotilę – didžiausią privačios bendrovės reikmėms skirtą elektromobilių parką Lietuvoje. Bendrovė šiemet taip pat visoje šalyje įrengė nuosavą 124 įkrovimo stotelių tinklą. Transporto elektrifikavimo programai „Telia“ bendrai skyrė 5,5 mln. eurų.

Prognozuojama, kad 2024 m. dėl elektromobilių naudojimo bendrovės degalų sąnaudos sumažės maždaug 40 proc. Tai yra reikšmingas pasiekimas judant link „Telia“ užsibrėžto tikslo iki 2030 metų visoje vertės grandinėje šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją sumažinti perpus, o savo pačios veikloje pasiekti nulinių CO2 emisijų.

„Mūsų inžinieriai pas klientus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Alytuje jau dabar važiuoja elektromobiliais. Greitai į aplinkai draugišką transportą persės ir jų kolegos Šiauliuose, o kitąmet ir įmonės verslo klientų vadybininkai“ – sako bendrovės „Telia“ verslo transformacijos vadovas Vytautas Bučinskas.

Su „Autojuta“ pasirašyto sandorio vertė, priklausomai nuo galutinio įsigytų „Cupra Born“ elektromobilių skaičiaus, sieks iki 2,5 mln. eurų. Transporto parko papildymui pasirinkti elektromobiliai su talpiausia 77 kWh baterija, kurie gali nuvažiuoti iki 544 km viena įkrova. „Cupra Born“ elektromobilius naudos su verslo klientais dirbantys „Telia“ darbuotojai. Elektromobiliais važinėja tie darbuotojai, kurie dažniausiai važinėja mieste, kitais atvejais bendrovė kol kas naudoja automobilius su vidaus degimo varikliais.

Ieško įkrovimo stotelių partnerio

Anot V. Bučinsko, elektromobilių įsigijimą lydi ir jiems skirtos įkrovimo infrastruktūros plėtra. Bendrovė įrengė 104 nuosavas „Schneider“ elektromobilių įkrovimo stoteles penkiuose Lietuvos miestuose. Dar 20 nuosavų „Elinta Charge“ įkrovimo stotelių su dvigubu išėjimu įrengta prie centrinio bendrovės biuro Vilniuje. Darbuotojų patogumui čia taip pat įrengta 20 elektromobilių ir hibridinių automobilių įkrovimo jungčių. Visa ši infrastruktūra per parą leidžia įkrauti beveik 500 elektromobilių ir sudaro didžiausią privačios bendrovės įkrovimo prieigos taškų tinklą šalyje.

„Šiuo metu intensyviai ieškome partnerių tolimesnei savo elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtrai, kurie verslo klientams nesudarytų dirbtinių atsiskaitymo kliūčių. Patikimas ir paprastas atsiskaitymas už įkrovimą partnerių tinkle leistų mūsų darbuotojams be rūpesčių keliauti elektromobiliais kraunant juos pakeliui. Matome, kad ir asmeniniam transportui mūsų darbuotojai vis dažniau renkasi elektromobilius, jiems irgi nesvetimi aplinkosauginiai siekiai, tad įkrovimo infrastruktūros poreikis tikrai didėja“, – sako V. Bučinskas.

Iš viso „Telia“ transporto parką sudaro apie 400 automobilių ir elektromobilių. Per metus jie nuvažiuoja apie 7 mln. km.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas