Netikėtai susiklostė įdomūs įvykiai – pigus vidaus degimo varikliu varomas hečbekas „Dacia Sandero“ netrukus taps 2024 metų geriausiai parduodamu automobiliu Europoje. Ši pergalė pasiekta „Tesla“, kuri 2023 metais dominavo Europos rinkoje, sąskaita.
Sekite mus „Facebook“ platformoje ir laimėkite puikius prizus – spauskite čia, kad dalyvauti konkurse
„Sandero“ iškilimas į viršūnę nestebina. Pradinė jo kaina siekia vos 12 tūkst. eurų, todėl jis yra patrauklus pasirinkimas biudžetą vertinantiems vartotojams. Šis kompaktiškas hečbekas be jokių priedų puikiai tinka judėti Europos miestuose, o dėl ekonomiško degalų naudojimo jį eksploatuoti beveik taip pat pigu, kaip ir elektromobilį. Ir ne, dėl to tikrai negalima kaltinti elektromobilių, bet prie to dar grįšime.
Tuo tarpu „Tesla“ Europos rinkoje susidūrė su nemažai iššūkių. Kainų mažinimas ir gamybos didinimas Berlyno gamykloje tikrai nepadėjo, ir „Tesla“ pardavimai per metus sumažėjo 13,7 proc. Dėl to kalta išaugusi kitų elektromobilių gamintojų konkurencija, sumažėjusios vyriausybės paskatos ir bendras ekonomikos sulėtėjimas.
Europos automobilių gamintojų asociacija paskelbė naujausius savo duomenis, kurie rodo, kad „Tesla“ sunkumai nerodo platesnio EV rinkos nuosmukio. Tiesą sakant, jei į lygtį neįtrauksime „Tesla“, elektromobilių pardavimai Europoje iš tikrųjų padidėjo 1,3 proc. Tai reiškia, kad Elono Musko kompanija pati susiduria su sunkumais.
Nors „Tesla“ pardavimai smuko, kitų EV gamintojų pardavimai smarkiai išaugo. BYD pardavimai, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 42 proc. Šį augimą daugiausia lėmė mažesnės jos elektromobilių kainos ir tai, kad praėjusiais metais BYD iš esmės nedalyvavo Europos rinkoje.
Tikimasi, kad „Tesla“ atnaujintą „Model Y“ versiją išleis jau 2025 metų sausio mėnesį. Šis atnaujintas modelis galėtų atgaivinti „Tesla“ pardavimus ir sugrąžinti bendrovę į Europos reitingų viršūnes. Tačiau, didėjant konkurencijai tarp įsitvirtinusių automobilių gamintojų ir naujų žaidėjų, tokių kaip BYD, taigi, E. Muskas šį kartą neturės lengvo darbo.
Netikėta „Sandero“ pergalė iš tikrųjų nėra tokia jau netikėta. Tai priminimas, kad automobilių pirkėjams itin svarbu įperkamumas ir praktiškumas. Namų biudžetams traukiantis, o subsidijoms elektra varomiems automobiliams išnykus ir jas pamiršus, žmonės neturi paskatų įsitraukti į elektromobilių revoliuciją.
Atrodo, kad pradinis blizgesys nuslūgsta, o tie žmonės, kurie norėjo įšokti į elektromobilių vagoną, jau yra jame. Likusioji gyventojų dalis liko nuošalyje, laukdama, kol pasirodys pigūs elektromobiliai, ir tuo tarpu pirkdama vidaus degimo varikliais varomus automobilius. Ir taip atsitiko tik todėl, kad automobilių gamintojai ėmė ieškoti pirkėjų, galinčių išleisti pinigų, užuot pasiūlę elektrinius „Sandero“ atitikmenis.
Atrodo, kad net ir naujasis „Renault 5“ gali būti per mažas ir per vėlyvas. O visos bėdos, su kuriomis susiduria „Volkswagen“? Todėl, kad jie ėmėsi visų priemonių, siūlydami 75 tūkst. eurų „ID. Buzz“ ir 65 tūkst. eurų „ID.7“, o visi žmonės nori tik 12 tūkst. eurų kainuojančio „Sandero“.