Vairuotojų užmaršumas taip pat turi kainą. Dėl greito gyvenimo tempo vairuotojai neretai pamiršta sumokėti už automobilio stovėjimą, pratęsti vairuotojo pažymėjo ar kitų dokumentų galiojimą, tad vėliau piniginę tenka patuštinti kone dvigubai. Kiek iš tiesų vairuotojams kainuoja išsiblaškymas, ir ką daryti, kad pranešimai apie baudas netaptų kasdienybe?
MEGA IŠPARDAVIMAI – NUOLAIDOS NET IKI 80%, SPAUSKITE ČIA IR PASIRŪPINKITE KALĖDINĖMIS DOVANOMIS JAU DABAR
Net ir vieną dieną pavėlavus apdrausti automobilį, vairuotojai iškart gali sulaukti nemalonaus pranešimo elektroninio pašto dėžutėje. Transporto priemonių draudimo galiojimą tikrina išmanūs greičio matuokliai, kurie automatiškai suformuoja bei vairuotojui atsiunčia baudą.
Apdrausti automobilį ypač dažnai pamiršta pusmečiui ar metams draudimo polisą įsigiję vairuotojai. Dalyvavimas eisme be galiojančio vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo užtraukia baudą nuo 50 iki 100 eurų. Apmaudžiausia, jog už tiek dažnu atveju galima įsigyti draudimo polisą visiems metams.
Įvykus eismo įvykiui, padariniai gali būti itin skaudūs, nes kaltininkas turės atlyginti nuostolius apgadinto automobilio draudimo bendrovei. Net ir švelniai stuktelėjus į prabangų „Porsche“ ar „Mercedes-Benz“, vėliau gali tekti gerokai paploninti piniginę.
Techninės apžiūros galiojimą fiksuoja ir greičio matuokliai
Nors techninę apžiūrą reikia atlikti kas dvejus metus, tačiau nemažai vairuotojų apie apžiūros galiojimo pabaigą prisimena tik tada, kai gauna baudą. Techninės apžiūros galiojimą taip pat fiksuoja greičio matuokliai, todėl pranešimas apie šį pažeidimą gali ateiti labai greitai. Ypač, jei vairuotojas nuolat važinėja didžiuosiuose šalies miestuose ir valstybinės reikšmės keliuose.
Bauda už važiavimą automobiliu be galiojančios techninės apžiūros siekia nuo 50 iki 100 eurų. Techninė apžiūra benzinu varomiems lengviesiems automobiliams šiuo metu kainuoja 23 eurus, dyzeliniams – 26,70 eurų, automobiliams su sumontuota dujų įranga – 28,90 eurų. Taigi laiku atlikti techninę apžiūrą kainuoja pigiau nei mokėti baudas.
Išvengti baudų vairuotojams gali padėti šiemet rinkoje pasirodžiusi mobilioji programėlė „carOne“, kuri likus mėnesiui iki techninės apžiūros galiojimo pabaigos primena vairuotojui, kad atėjo laikas pasitikrinti automobilį ir užregistruoti jį į techninės apžiūros stotį. Ši nemokama programėlė taip pat siunčia priminimus ir apie kitų svarbių automobilio dokumentų galiojimo pabaigą bei taip sumažina tikimybę praleisti galiojimo terminus ir gauti baudą.
Negaliojant sveikatos pažymai, negalios ir vairuotojo pažymėjimas
Nors nuolatinis vairuotojo pažymėjimas išduodamas dešimčiai metų, pradedančiųjų vairuotojų pažymėjimas galioja tik dvejus metus. Tiek vienu, tiek kitu atveju vairuotojai neretai pamiršta, kad artėja vairuotojo pažymėjimo keitimo data, ją praleidžia, o apie pasibaigusį pažymėjimo galiojimą prisimena tik tuomet, kai sustabdo pareigūnai ir skiria baudą.
Svarbu nepamiršti, kad išmaniosios pažeidimų fiksavimo sistemos jau geba identifikuoti, ar galioja transporto priemonės savininko vairuotojo pažymėjimas. Būtent taip pareigūnai žada drausminti tuos pažeidėjus, kurie iki 2025 m. sausio 1 d. neatnaujins medicininės apžiūros galiojimo, kuriai pasibaigus, negaliojančiu skelbiamas ir vairuotojo pažymėjimas. Nepasitikrinus sveikatos laiku ar pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui gresia bauda nuo 30 iki 50 eurų.
Stovėjimo vieta gali pabrangti
Nors daugybė vairuotojų pamiršta laiku atlikti techninę apžiūrą bei pratęsti vairuotojo pažymėjimo ar draudimo galiojimą, visgi daugiausiai baudų išrašoma už automobilio stovėjimo pažeidimus. Tereikia palikti automobilį keletui akimirkų ar laiku nepratęsti stovėjimo apmokėjimo ir už valytuvo jau būna užkištas baudos lapelis.
Kai kuriais atvejais vairuotojams siūloma sumokėti parkavimo rinkliavos mokestį už visą dieną, kitais atvejais – suformuojamas administracinio nusižengimo protokolas ir vairuotojui tenka mokėti baudą, siekiančią nuo 20 iki 40 eurų.