Valstybės dotacijos skatina elektromobilumą ir jo infrastruktūros kūrimą: vidutinės ar didelės įmonės jau gali gauti finansavimą ir įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas

Pranešimas spaudai

2024-09-29, 17:14

0 komentarų

Spartinant atsinaujinančių išteklių energijos naudojimą transporto sektoriuje, valstybės dotacijos skatina elektromobilumą ir jo infrastruktūros kūrimą. Vidutinės ar didelės įmonės jau gali gauti finansavimą ir įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas.

Gaukite net 100 eurų kuponų rinkinį ir pasinaudokite milžiniškomis „Temu“ nuolaidomis – spauskite čia dabar!
Valstybės dotacijos skatina elektromobilumą ir jo infrastruktūros kūrimą: vidutinės ar didelės įmonės jau gali gauti finansavimą ir įsirengti elektromobilių privačias įkrovimo prieigas

Lietuvos energetikos agentūra kviečia vidutines ar dideles įmones, neturinčias galimybės gauti nereikšmingą (de minimis) valstybės paramą, teikti paraiškas ir gauti iki 40 proc. finansavimą. Tam skiriama apie 4,6 mln. eurų.

Lietuvoje, pasinaudojant valstybės finansavimu, jau įrengta daugiau kaip 2 200 elektromobilių privačių įkrovimo prieigų, o jas įsirengusiems išmokėta apie 1,5 mln. eurų dotacijų. Pagal iki šiol gautas paraiškas finansavimas jau skirtas beveik 6 400 privačių įkrovimo prieigų įrengimui už 4,5 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota beveik 24 000 elektrinių transporto priemonių.

Įsirengti privačias įkrovimo prieigas ypač naudinga įmonėms bei įstaigoms, ant biurų pastatų įsirengusioms saulės elektrines, nes efektyviausiai energija naudojama, elektromobilių bateriją įkraunant iš nuosavos saulės elektrinės šalia įkrovimo vietos: elektros 1 kWh savikaina yra apie 10 ct, įvertinus ir atsiskaitymą už atgautą energiją iš tinklo. Be to, įkraunant elektromobilio bateriją šalia darbo vietos, taupomas laikas, nes įkrovimas užtrunka 2–5 valandas, priklausomai nuo modelio.

Pagal 2024 m. rugsėjo 25 d. paskelbtą kvietimą teikti paraiškas, vidutinės įmonės gali gauti nuo 794,37 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 1329,53 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės, o didelės – atitinkamai nuo 397,19 arba nuo 664,76 eurų. Finansavimo dydis apskaičiuojamas pagal įkainius, atsižvelgiant į įrengiamų įkrovimo prieigų įrengimo vietą, kiekį, galią. Įsigyti ir sumontuoti įrangą galima ne anksčiau kaip nuo paraiškos pateikimo datos.

Primename, kad smulkusis verslas, viešieji juridiniai asmenys ir nereikšmingą (de minimis) valstybės paramą galinčios gauti vidutinės ar didelės įmonės jau nuo 2024 m. rugsėjo 5 d. gali kreiptis ir gauti iki 50 proc. finansavimą planuojamoms įsirengti arba jau nuo 2024 m. liepos 1 d. įsirengtoms įkrovimo prieigoms – nuo 992,97 eurų už kiekvieną įrengtą prieigą ant sienos ir nuo 1661,91 eurų – už kiekvieną įrengtą prieigą ant žemės.

Įmonės ar įstaigos gali pasirinkti labiausiai jų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles su prieigomis iki 44 kW su dinaminiu galios valdymu. Galima pateikti daugiau nei vieną paraišką – įrengiamų prieigų ir objektų, kuriuose jos įrengiamos, skaičius neribojamas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas