Nuo sausio 10 d. prasideda pensijų pristatymas į namus, kuris pagal grafiką tęsis iki sausio 26 d. Visiems gavėjams pensijos pristatomos tokia pat tvarka, kaip ir anksčiau. Žmonės, gaunantys pensijas namuose turėtų išlikti budrūs ir bendrauti tik su pensijas išnešiojančiais darbuotojais, kurie prisistato ir parodo darbo pažymėjimą.
Super pasiūlymas – viena geriausių VPN paslaugų dabar siūloma už juokingai žemą kainą. Spauskite čia, kad pasinaudoti!
Pensijas ir kitas išmokas į namus šiuo metu gauna apie 120 tūkst. žmonių. Nuo sausio devyniose teritorijose iš 47 pasikeitė pensijų pristatymo į namus tiekėjas.
Nuo šiol Anykščiuose, Druskininkuose, Klaipėdoje, Kretingoje ir Vilkaviškyje pensijas pristato Lietuvos paštas, Kaune ir Širvintose – įmonė „Bastaras“, o Molėtuose ir Skuode – „Rausidas“. Šiose teritorijose iš viso gyvena apie 24,7 tūkst. pensijų į namus gavėjų, arba 20 proc. visų gyventojų gaunančių pensijas namuose. Visose kitose savivaldybėse pensijų pristatymo paslaugos tiekėjas nesikeičia.
Visus gyventojus, kurie gauna pensijas namuose, „Sodra“ ragina būti atidžiais. Atvykęs į namus Lietuvos pašto, „Bastaro“ arba „Rausido“ darbuotojas prisistatys bei parodys jo tapatybę patvirtinantį darbo pažymėjimą.
Atsiimdamas pensiją gavėjas turi parodyti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei pasirašyti išmokų išmokėjimo kvitą. Pensijas atnešę darbuotojai nesiūlo jokių kitų paslaugų, neprašo apmokėti sąskaitų, suskaičiuoti santaupų ar pildyti kitų dokumentų.
Jei gyventojai nesulauktų pensijos įprastomis pristatymo dienomis arba jiems kiltų kitų klausimų dėl pensijos pristatymo į namus, jie gali paskambinti „Sodros“ informacijos telefonu +370 5 250 0883. Konsultantai išsiaiškins kiekvieną atvejį individualiai ir suteiks visą reikiamą informaciją.
Senatvės pensija gali būti pristatoma į namus gavėjams, sulaukusiems 80 metų, žmonėms su negalia arba tiems, kuriems reikalinga nuolatinė slauga, taip pat gyvenantiems vietovėse, kuriose nėra galimybės išgryninti pinigus, bei tiems, kurie pensijų į namus pristatymo būdą buvo pasirinkę iki 2009 m. gruodžio mėn.
Pensijų pristatymą į namus apmoka „Sodra“ – pernai tai kainavo apie 8,5 mln. eurų.
Sausį „Sodra“ mokės po indeksavimo padidintas pensijas
Sausio mėnesį, didesnių sumų sulauks senatvės pensijų, negalios pensijų, našlių ir našlaičių pensijų gavėjai. Vasarį didesnės išmokos pasieks išankstinių senatvės pensijų gavėjus bei žmones gaunančius šalpos, nukentėjusiųjų asmenų, mokslininkų, pareigūnų ir karių pensijas, pirmojo ir antrojo laipsnio valstybines pensijas.
Šiuo metu įvairių rūšių socialinio draudimo pensijas gauna daugiau nei 1 milijonas žmonių. Valstybines pensijas gauna 84 tūkstančiai žmonių.
Kiek didės pensijos?
2025 metais vidutinis vidutinės senatvės pensijos augimas sieks apie 73 eurus . Tai reiškia, kad žmogus, kuris 2024 metais gavo vidutinę pensiją – beveik 600 eurų, nuo naujųjų metų gaus 673 eurų dydžio pensiją. Žmonių, turinčių būtinąjį stažą, vidutinė pensija augs 81 euru – tiems, kurių pensija praėjusiais metais siekė apie 640 eurų, ji padidės iki 721 euro. Jei žmogaus pensija 2024 metais buvo didesnė ar mažesnė už nurodytus pavyzdžius, augimas gali skirtis.
Bazinės pensijos dydis bus 298,45 euro. Nuo jo priklauso bendroji pensijos dalis. Vieno pensijų apskaitos vieneto vertė 2025 metais – 7,16 euro. Sukauptas pensijų apskaitos vienetų skaičius lemia individualiosios pensijos dalies dydį.
Kiekvieno gavėjo pensija skaičiuojama individualiai ir padidėjimas taip pat yra individualus. Du žmonės, gaunantys tokio pat dydžio pensiją ir sukaupę tiek pat metų stažo, gali sulaukti skirtingo pensijų padidėjimo dėl to, kad turi sukaupę skirtingą skaičių apskaitos vienetų (taškų) – tai yra, jų darbo užmokestis buvo skirtingas ir jie mokėjo skirtingo dydžio pensijų socialinio draudimo įmokas. Todėl dažniausiai nurodomas vidutinis pensijos padidėjimas.