Gerai apsvarstykite, ką renkatės rodyti „BeReal“ soc. tinkle: jūsų nuotraukos čia kaupiamos net kelerius metus

Pranešimas spaudai

2023-04-14, 10:22

0 komentarų

Darbo kompiuterio ekranas, namų aplinka, gal net intriguojančios nuotraukos iš vakarėlio – kokiu turiniu esate pasidaliję populiariame socialiniame tinkle „BeReal“?

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Gerai apsvarstykite, ką renkatės rodyti „BeReal“ soc. tinkle: jūsų nuotraukos čia kaupiamos net kelerius metus

Skaitmeninės rinkodaros agentūros „OnlineOptimism“ duomenimis, šiuo metu aplikacija kasdien aktyviai naudojasi daugiau nei 10 mln. vartotojų visame pasaulyje. Tačiau Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, įspėja, kad vertėtų gerai įsivertinti, kokį turinį ten keliate – programėlė kaupia jūsų nuotraukas.

„Kai ateina pranešimas fotografuotis, „BeReal“ aplikacija naudoja abi jūsų kameras. Priekine kamera fotografuojate save, o galine – savo aplinką tuo metu. Kadangi fotografavimosi laikas ribotas, kartais galite visai nesusimąstyti, jei į nuotrauką patenka kas nors labai asmeniško. Dabar aiškėja, kad iš tikrųjų programėlė kaupia visas jūsų nuotraukas. Jeigu nuotraukos iš šios programėlės įvairiais būdais nutekinamos, kyla grėsmė jūsų duomenų saugumui“, – sako A. Lukošius.

Ką apie jus žino „BeReal“?

Kai registruojatės „BeReal“ aplikacijoje, kaip ir bet kurioje kitoje programėlėje, turite nurodyti savo vardą, pavardę, gimimo datą ir telefono numerį – tokiu būdu nustatoma jūsų tapatybė. Šie duomenys saugomi specialiuose aplikacijos serveriuose trejus metus po paskyros sukūrimo.

Kai įsidiegiate „BeReal“, ji automatiškai nustato, kokį išmanųjį įrenginį naudojate – „Android“ ar „Apple“. Programėlė mato ir tai, kiek kartų per dieną ją atidarote. Be viso to, ji mato jūsų buvimo vietą – šalį ir miestą. Kur kas daugiau saugumo klausimų kyla dėl to, kaip programėlėje kaupiamos jūsų asmeninės nuotraukos – jas matyti programėlės kalendoriuje galite ne tik jūs. Pasirodo, kad šios nuotraukos yra kaupiamos ir vidiniuose serveriuose.

Visos nuotraukos – kaupiamos net kelerius metus

„BeReal“ privatumo sąlygose rašoma, kad programėlė saugo jūsų nuotraukas, kitų žmonių reakcijas (dar vadinamas „RealMojis“) ir komentarus. Kiekvieną kartą, kai įkeliate naują nuotrauką šioje programėlėje, ji kitiems yra matoma tik 24 val., arba iki kito pranešimo. Praėjus šiam laikotarpiui jūsų nuotraukos niekur nedingsta – jos yra saugomos specialiuose serveriuose. Paprastai šiuose serveriuose jūsų nuotraukos saugomos apie trejus metus.

„BeReal“ programėlėje saugumo pavojus kyla tik tada, kai pasidalinate konfidencialia ar jautria informacija, kuri skirta tik jums. Labai lengva netyčia pasidalinti įvairiais dokumentais, kompiuterių ekrane esančia informacija, darbo arba namų aplinka, asmeniniais daiktais ir pan. Todėl prieš keliant nuotrauką gerai įvertinkite, ar joje nebus jautresnės, tik jums žinomos asmeninės informacijos.

Taip pat „BeReal“, kaip ir „Facebook“ ar „Instagram“, naudoja trečiųjų šalių slapukus (angl. cookies). Tai reiškia, kad „BeReal“ naudotojų veiklą stebi reklamos atstovai, kurie siekia suasmeninti naudotojų turinį. Su „BeReal“ privatumo sąlygomis galite susipažinti čia.

Programėlėje nerodykite labai asmeniško turinio

Naujose programose dažnai būna ne iki galo išspręstų saugumo spragų, kuriomis naudojasi kibernetiniai vagišiai. Atitinkamai yra ir su „BeReal“ programėle. Kadangi jos populiarumas tik didėja, reikėtų vengti platinti labai asmenišką turinį. Tokia informacija į nuotraukas patenka visai netikėtai, pavyzdžiui, tuomet, kai fotografuojatės darbe arba kai parodote savo kompiuterio ekraną.

Nors tai aplikacija, kuri yra autentiška ir skatina socialinėse medijose fotografuotis be jokių filtrų, prieš keldami nuotrauką apgalvokite, ar esate saugioje aplinkoje. Taip verta elgtis todėl, kad išlieka tikimybė, jog nuotraukos, kurios yra kaupiamos serveriuose gali būti nutekintos įvairių kibernetinių atakų arba gedimų metu.

Apsisaugoti galite filtruodami savo nuotraukų turinį. Vadinasi, kitą kartą, kai fotografuositės šioje aplikacijoje, apsidairykite, ar netyčia nuotraukoje neparodysite brangių daiktų, dokumentų, banko sąskaitų ar kitos asmeninės ar jums asmeniškai brangios informacijos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas