„Instagram“ laukia pokyčiai, kurie nepatiks daugeliui: ruošiama funkcija, kuri jau dabar susilaukia daugybės kritikos

Pranešimas spaudai

2024-04-25, 19:54

0 komentarų

Jei norite visada žinoti, kur yra ir ką veikia jūsų draugai, jus nudžiugins jau ruošiama socialinio tinklo „Instagram“ naujovė. Platformos kūrėjai patvirtino, kad netrukus pristatys funkciją „Friend Map“, kuri leis realiu metu matyti, kur yra jūsų draugai.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Instagram“ laukia pokyčiai, kurie nepatiks daugeliui: ruošiama funkcija, kuri jau dabar susilaukia daugybės kritikos

Pasak Justinos Antropik, „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovės, nors panašias galimybes anksčiau jau siūlė ir kitos platformos, daliai naudotojų gali kilti susirūpinimas dėl savo privatumo.

Rinkoje pasitaikė ir anksčiau

Nuotraukų ir vaizdo įrašų dalijimosi platformą „Instagram“ valdanti įmonė „Meta“ patvirtino, kad kuria „Friend Map“ funkciją. Šiame draugų žemėlapyje bus galima matyti dabartinę visų draugų buvimo vietą, taip pat palikti visiems matomas trumpas žinutes arba užrašus. Tiesa, tai ne pirmas toks atvejis, kai ta pačia platforma ar įrenginiais besinaudojantys žmonės savo lokacija gali dalintis vieni su kitais.

„Ši funkcija panaši į kito populiaraus socialinio tinklo „Snapchat“ funkciją „Snap Map“, kuri taip pat leidžia matyti, kur šiuo metu yra jūsų draugai. Panašiu įrankiu jau galėjo naudotis ir „iPhone“ telefonų savininkai – juose veikia funkcija „Find My“, kurioje galima matyti susietų įrenginių buvimo vietą. „Instagram“ leis ne tik pasidalinti buvimo vieta, bet ir palikti pranešimus, pavyzdžiui, apie aplankytą restoraną ar sudominusią parduotuvę“, – sako J. Antropik.

Pasak ekspertės, „Instagram“ jau kurį laiką ėmėsi priemonių savo programėlėje siūlomo žemėlapio tobulinimui. 2022 m. pabaigoje bendrovė pristatė paieškos žemėlapį, kuris leido naudotojams tyrinėti nuotraukose pažymėtas vietas ir filtruoti vietos rezultatus pagal konkrečias kategorijas – restoranus, kavines ir grožio salonus.

„Jauni platformos naudotojai, ieškodami naujų vietų, dažniau pasitelkia tokias programėles kaip „Instagram“ ir „TikTok“, o ne „Google“ paiešką ar žemėlapius. Galima sakyti, kad šia nauja funkcija „Instagram“ nori savo naudotojams suteikti dar vieną priežastį praleisti daugiau laiko šioje, o ne kitose programėlėse“, – pastebi J. Antropik.

Bendrovės teigimu, kol kas ši nauja funkcija yra tik kuriama ir naudotojams dar neprieinama. Kada ją jau bus galima išbandyti visiems dar nepranešama.

Rūpestis dėl privatumo

Tiesa, kai kuriems naudotojams ši funkcija gali kelti klausimų dėl privatumo. Ar visuomet dalintis savo buvimo vieta su kitais – saugu? Anot J. Antropik, visų pirma, „Instagram“ draugų žemėlapis leistų naudotojams pasirinkti, kas gali matyti jų buvimo vietą.

„Panašu, kad naudotojai galės patys pasirinkti, su kuriais sekėjais dalytis savo buvimo vieta. Pavyzdžiui, tik su tais, kuriuos sekate pats, o jie – jus, arba tik su artimiausių „Close Friends“ draugų sąrašu, arba visai su niekuo. Žemėlapyje taip pat būtų „Ghost Mode“ nustatymas, kuris paslėptų jūsų paskutinę aktyvią buvimo vietą“, – pastebi „Tele2“ skaitmeninių kanalų turinio vadovė.

„Instagram“ kūrėjų teigimu, buvimo vietos duomenys taip pat būtų papildomai apsaugoti galutiniu šifravimu. Tai reiškia, kad jie nebūtų prieinami trečiosioms šalims.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas