Lietuvos paštas sulaukė puikaus klientų įvertinimo: įspūdingas balas skirtas paslaugai, kuri siūloma dar nuo 2017 metų

9,66 balo iš 10 – toks yra vidutinis mobiliųjų laiškininkų darbo įvertinimas. Tokį rezultatą atskleidė šių metų balandžio pradžioje atlikta mobiliųjų laiškininkų klientų apklausa. Šią paslaugą Lietuvos paštas pristatė dar 2017 m., o šiuo metu visoje šalyje yra net 550 į gyventojų namus atvykstančių mobiliųjų laiškininkų.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Lietuvos paštas sulaukė puikaus klientų įvertinimo: įspūdingas balas skirtas paslaugai, kuri siūloma dar nuo 2017 metų

Apklausa taip pat parodė, kad dažniausiai gyventojai su vadinamuoju „paštu ant ratų“ susiduria gaudami arba siųsdami siuntas, užsisakydami leidinių prenumeratas, taip pat mokėdami įmokas ir mokesčius. Iš viso apklausoje dalyvavo 1687 respondentai, ji vyko 2023 m. balandžio 5-14 dienomis.

„Mobiliojo laiškininko paslauga, vos ją pristačius, tapo kone daugiausiai diskusijų sulaukusiu Lietuvos pašto projektu. Tai suprantama, juk bet kurie drąsesni pokyčiai visada kelia dvejonių ir nerimo. Tačiau įgyvendinami projektą neabejojome, kad bendruomenės netruks pajusti šios paslaugos patogumo. Taip ir atsitiko – džiaugiamės, kad klientai įvertino galimybę naudotis pašto paslaugomis tiesiog savo namuose. Dabar ši paslauga jau yra prieinama beveik pusei milijono adresų visoje Lietuvoje, o pašto paslaugas prie gyventojų priartina šiuolaikiškomis transporto priemonėmis keliaujantys darbuotojai“, – sako Lietuvos pašto Tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

Mobiliojo laiškininko paslaugą Lietuvos paštas siūlo tose kaimiškose vietovėse, kuriose nebeliko įprastinių pašto skyrių. Pristatyti šį projektą ir optimizuoti pašto tinklą paskatino nuolat mažėjęs į nedidelius kaimo pašto skyrius užsukančių gyventojų skaičius. Taip pat buvo matoma tendencija, kad vis daugiau žmonių pageidauja siuntas gauti tiesiai į namus, tad jiems iš viso nebeliko poreikio eiti į pašto skyrių.

Be to, iki pradedant teikti mobiliojo laiškininko paslaugas mažesniuose miesteliuose laiškininkai gyventojų namuose jau teikdavo net iki 80 proc. visų paslaugų. Galiausiai mobiliojo laiškininko paslauga leidžia sutaupyti ir laiko – neretai kaimiškose vietovėse iki artimiausio pašto skyriaus tekdavo keliauti keliolika kilometrų.

Šiuo metu mobilieji laiškininkai gyventojų namuose teikia visas paslaugas, kurios prieinamos pašto skyriuose: priima siuntas ir laiškus išsiuntimui, prenumeratos užsakymus, pristato ir išmoko vietines pinigų perlaidas. Be to, kaip jis pristato gautas siuntas ar laiškus, spaudą ir gyventojų pensijas – dėl šių paslaugų mobiliojo laiškininko atskirai išsikviesti nereikia, jis atvyksta pats.

Lietuvos paštas primena, kad mobilųjį laiškininką galima išsikviesti paskambinus trumpuoju numeriu 1842 arba 870055400. Jis nemokamai atvyks jau kitą dieną po iškvietimo.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas