Jūsų el. paštui dar niekada nebuvo iškilusi tokia grėsmė kaip dabar. Naujoje ataskaitoje įspėjama, kad dabar sparčiai plinta sudėtingos atakos, kuriose dirbtinis intelektas naudojamas netikriems el. laiškams ir svetainėms geriau imituoti, kad apgaule priverstų spustelėti nuorodas, atsisiųsti priedus ir įdiegti programas.
Fantastiškas pasiūlymas elektrinių automobilių turėtojams – spauskite čia ir sužinokite kaip pasinaudoti!
Populiariausių el. pašto platformų – „Gmail“, „Outlook“, AOL, „Yahoo“ ir kitų – naudotojams dabar yra aiškios gairės, kurių turite laikytis, kad išliktumėte saugūs. „2024 metais per dieną vidutiniškai aptiko 467 tūkst. kenkėjiškų failų – 14 proc. daugiau nei 2023 metais“ – teigia kibernetinio saugumo įmonė „Kaspersky“.
Žinoma, „Windows“ vartotojai yra pagrindinis taikinys – jie sudaro 93 proc. visų aptiktų failų. Atsižvelgiant į tai, kad tai yra daug didesnė grėsme nei „Apple“ įrenginiai ar kiti mobilieji telefonai.
„Kai kurios grėsmės augo dar labiau, trojanų aptikimas padidėjo 33 proc., o „Windows“ kenkėjiškų programų – 19 proc., palyginti su 2023 metais“ – atskleidė „Kaspersky“ atstovas.
„Šis naujausias antplūdis vyksta sukčiams toliau kuriant naujas kenkėjiškas programas, technikas ir metodus, skirtus naudotojams ir organizacijoms atakuoti. Kaip ir daugumoje naujausių pranešimų, žaidimą keičia dirbtinis intelektas. Vyko masinės sukčiavimo ir kenkėjiškos kampanijos, nukreiptos į socialinės žiniasklaidos naudotojus. Ir, žinoma, dirbtinio intelekto įrankių naudojimas naujoms kenkėjiškoms programoms generuoti arba sukčiavimo atakoms palengvinti“ – pridūrė atstovas.
Kad ir kokią el. pašto platformą naudotumėte, saugumo patarimas aiškus:
- Nesisiųskite ir neįdiekite programų iš nepatikimų šaltinių.
- Nespauskite jokių nuorodų iš nežinomų šaltinių ar įtartinų internetinių reklamų.
- Visada naudokite 2FA, kai tai įmanoma. Sukurkite stiprius ir unikalius slaptažodžius, naudodami mažųjų ir didžiųjų raidžių, skaičių ir skyrybos ženklų derinį. Naudokite patikimą slaptažodžių tvarkyklę, kuri padės juos įsiminti.
- Visada įdiekite atnaujinimus, kai jie tampa prieinami, nes juose yra ištaisytos svarbiausios saugumo problemos.
- Nekreipkite dėmesio į pranešimus, kuriuose prašoma išjungti biuro apsaugos sistemas arba kibernetinio saugumo programinę įrangą
- Naudokite patikimą saugumo sprendimą, atitinkantį jūsų sistemos tipą ir įrenginius.
Šis atostogų sezonas kibernetinio saugumo požiūriu tampa savotišku darbymečiu. Šventinio apsipirkimo apgavysčių skaičius išaugo 89 proc, taip pat beveik 80 proc. visų nepageidaujamų el. laiškų dabar greičiausiai turi kenkėjiškų programų arba skatina sukčiavimą.
Jūs galite netekti ne tik savo pašto dėžutės, bet ir svarbių nuotraukų ar dokumentų
Dar praėjusiais metais „Google“ paskelbė naują neaktyvių paskyrų politiką ir nurodė, kad nenaudojamos paskyros galiausiai bus ištrintos. Dabar ši politika įgyvendinama – nenurodytas skaičius „Google“ paskyrų bus ištrintas, jei tam tikrą laikotarpį nebus rodoma jokia naudotojo veikla.
Mėgstu stebėti įvairius „Google“ palaikymo forumus, įskaitant „Gmail“ subredditą. Taigi, kai pamačiau, kad kažkas klausia, ar „Google“ ištrina neaktyvias „Gmail“ paskyras, šiek tiek nustebau, nes beveik lygiai prieš metus buvau įspėjus naudotojus apie šį pavojų.
Tikriausiai neturėsite devynių skirtingų „Gmail“ paskyrų, kurių kiekviena būtų naudojama skirtingais tikslais, tačiau štai ką reikia žinoti, jei turite kokių nors „Gmail“ paskyrų, kurios kurį laiką nebuvo naudojamos.
Tiesa, iš pradžių priminsiu, jog neaktyvią paskyrą „Google“ apibrėžia kaip paskyrą, kuri nebuvo naudojama dvejus metus. Bendrovė pasilieka teisę visiškai ištrinti tokias paskyras, tačiau tai taikoma tik asmeninėms paskyroms. Darbo, mokyklos ar įmonės paskyros lieka nepaliestos net ir po daugiau nei 24 mėnesių neaktyvumo.