Internautai dažnai susiduria su įvairiausiais sukčiais, o tarp populiarių užklausų rasime ir klausimą, susijusį su įsilaužimu į „Gmail“ elektroninio pašto paskyras ir kaip ją susigrąžinti. Tokių klausimų apstu socialiniame tinkle „Reddit“.
Artėjant didžiausioms metų šventėms – MEGA ALIEXPRESS išpardavimai. Spauskite čia ir pasinaudokite nuolaidomis
Sparčiai tobulėjant technologijoms vis daugiau užduočių atliekame internetu. Nors dėl to gyvenimas tampa patogesnis, taip pat didėja kibernetinių grėsmių, pavyzdžiui, įsilaužimų, rizika, o tai kelia pavojų naudotojų saugumui.
Neseniai „Microsoft“ darbuotojas pasidalijo tinklaraščio įrašu, kuriame įspėjo, kad milijardams „Gmail“ naudotojų gresia tokios grėsmės. Taigi, ką galite padaryti, kad apsaugotumėte savo paskyrą nuo įsilaužėlių?
„Microsoft“ kompanijoje dirbantis Samas Mitrovičius, savo tinklaraščio įraše paaiškino, kad įsilaužėliai naudoja naujas gudrybes, siekdami atakuoti „Gmail“ naudotojus. Jis aprašė, kad ataka prasidėjo nuo elektroninio laiško pavadinimu „Confirm Gmail account recovery“, kurį daugelis iš mūsų jau matė anksčiau.
Nors tai atrodė kaip įprastas pranešimas, patyręs kompiuterių specialistas iškart atmetė atkūrimo prašymą, nujausdamas kažką įtartino. Tačiau tai dar nebuvo pabaiga. Maždaug po 40 minučių jis sulaukė keisto nežinomo skambučio, skambintojas prisistatė esąs iš „Google“.
S. Mitrovičius, pasitikėdamas savo nuojauta, ignoravo skambutį. Po savaitės jis gavo dar vieną atkuriamąjį el. laišką, kurį vėl atmetė.
Padėtis ėmė kelti dar didesnį nerimą, kai sulaukė antrojo skambučio. Šį kartą į jį atsiliepė ir kitame skambučio gale kažkas teigė esąs iš „Google“ palaikymo tarnybos ir sakė, kad buvo įsilaužta į jo „Gmail“ paskyrą ir jo duomenims gresia pavojus. Tačiau jis pastebėjo, kad balsas kitame gale skambėjo labai panašiai kaip dirbtinio intelekto – panašiai kaip automatiniai balsai, kuriuos girdime šiandien.
Supratęs, kad tai sukčiai, S. Mitrovičius nutraukė skambutį ir išvengė galimo įsilaužimo. Vėliau jis įspėjo „Gmail“ naudotojus būti itin atsargiems dėl tokios taktikos.
Kaip apsisaugoti nuo įsilaužėlių
Norėdami apsaugoti savo „Gmail“ elektroninio pašto dėžutę – turite imtis atitinkamų priemonių. Užtikrinti, kad jūsų paskyros nepasisavins sukčiai nėra itin sudėtinga ir tam gali užtekti vos dviejų paprastų veiksmų:
- Naudokite dviejų veiksnių autentifikavimą 2FA. Tai papildomas žingsnis jūsų paskyrai apsaugoti
- Būkite atsargūs su el. laiškais, kuriuose prašoma atkurti paskyrą arba pateikti slaptą informaciją. Visada patikrinkite, ar prašymas yra tikras
Praneškite apie įtartiną veiklą ir naudokitės turimomis saugumo priemonėmis, pavyzdžiui, „Google“ siūlomomis priemonėmis. Kadangi įsilaužėliai tampa vis išradingesni, svarbu išlikti budriems ir imtis šių paprastų veiksmų, kad apsisaugotumėte internete.
Ar esate patyrę ką nors panašaus? Nedvejodami pasidalykite savo mintimis!