Ryšių reguliavimo tarnyba tapo Skaitmeninių paslaugų akto įgyvendinimo koordinatoriumi: veiks kaip tiltas, jungiantis nacionalines institucijas su kitų ES šalių narių koordinatoriais

RRT

Pranešimas spaudai

2024-06-30, 12:59 (atnaujinta 2024-07-09, 12:27)

0 komentarų

Vasarį visoje Europos Sąjungoje įsigaliojusio Skaitmeninių paslaugų akto koordinatoriumi Lietuvoje tapo Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
Ryšių reguliavimo tarnyba tapo Skaitmeninių paslaugų akto įgyvendinimo koordinatoriumi: veiks kaip tiltas, jungiantis nacionalines institucijas su kitų ES šalių narių koordinatoriais

Šiuo aktu siekiama sukurti saugesnę ir skaidresnę aplinką internete, dėl to numatomos aiškesnės atsakomybės skaitmeninių paslaugų teikėjams ir ypač didelis dėmesys skiriamas didesnėms interneto platformoms, pavyzdžiui, elektroninėms prekyvietėms.

„Tikimės, kad Skaitmeninių paslaugų akto įsigaliojimas augins ir susijusią ekosistemą, t. y. patikimų pranešėjų apie neteisėtą turinį skaitmeninėje erdvėje bei ginčus tarp vartotojų ir platformų, padedančių spręsti neteisminių ginčų sprendimo institucijų, skaičių.  Mūsų organizacija veiks kaip tiltas, jungiantis nacionalines institucijas su kitų ES šalių narių Skaitmeninių paslaugų koordinatoriais bei Europos Komisija. Tokiu būdu užtikrinsime saugesnę skaitmeninę erdvę“, – sako Vygantas Vaitkus, RRT tarybos narys ir ES Skaitmeninių paslaugų koordinatorių valdybos narys.

Lietuvoje Skaitmeninių paslaugų akto reikalavimų įgyvendinimo priežiūrą vykdys kompetentingos institucijos – Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba,  Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.

„Kiekviena iš jų turės savo atsakomybes ir pagal vykdomos veiklos sritis užtikrins reikalavimų įgyvendinimo priežiūrą. Mes, kaip koordinatorius, padėsime Lietuvos įmonėms prisitaikyti prie naujų reikalavimų, o vėliau jau sieksime užtikrinti, kad šių reikalavimų būtų laikomasi“, – aiškina V. Vaitkus.

Danguolė Morkūnienė, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pavaduotoja, kalbėdama apie naująjį reguliavimą, akcentuoja reklamą internete ir vaikų asmens duomenų apsaugą.

„Naujuoju reguliavimu dar labiau stiprinamos Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu garantuojamos žmonių teisės dėl jų asmens duomenų tvarkymo, numatant didesnius skaidrumo reikalavimus dėl reklamos teikimo internete ir stiprinant vaikų asmens duomenų apsaugą. Kaip atsakinga institucija, nuo šiol turėsime dar daugiau įrankių, padėsiančių užtikrinti žmonių teisę į asmens duomenų apsaugą“, – sako D. Morkūnienė.

Tuo metu Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktorė Goda Aleksaitė teigia, kad prekybai ir paslaugoms didele dalimi persikėlus į skaitmeninę erdvę, ne tik vartotojams tampa sudėtinga apsiginti, jei susiduria su pažeidimais, bet ir institucijoms vartotojų apsauga kartais tampa iššūkiu: „Tikimės, kad, suteikdamas galimybę panaudoti tam reikalingus instrumentus, Skaitmeninių paslaugų aktas padės užtikrinti aukšto lygio vartotojų apsaugos įgyvendinimą.“

Dar viena itin svarbi kryptis, su kuria susijęs Skaitmeninių paslaugų aktas, yra kova su dezinformacija.

„Tai – prioritetinė Lietuvos nacionalinio saugumo strategijos kryptis. Sustiprintas tarpinstitucinis bendradarbiavimas Lietuvoje ir ES lygiu padės šią kovą daryti efektyvesne“, – įsitikinusi Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos inspektorė Gražina Ramanauskaitė.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas